Сыныбы: 11 «А» Пән мұғалімі: М.С.Жакманова Пән атауы: Алгебра және анализ бастамалары Сабақтың тақырыбы: Дәреже және түбір. Дәрежелік функцияны қайталау Сабақтың мақсаты: Дәреже және түбір мен дәрежелік функция тақырыбы бойынжа білімдерін жинақтау. Табыс критериі: * Өрнекті түрлендіруде формуланы пайдалана алады * Өз бетінше есептер шығара алады. * Өз ойын еркін, ашық айта алады. * Топпен жұмыс жасау дағдылары артады. Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сын тұрғысынан ойлауға үйрету, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту Стратегиялық іс-әрекет: «Сұрақ-жауап» әдісі, «ББҮ» әдісі, сыни тұрғыдан ойлау. Көрнекіліктер: интербелсенді тақта, слайдтар, плакат, маркерлер, түрлі-түсті стикерлер, бағалау парағы Күтілетін нәтиже: Жаңа білімді қалыптастыру, математикалық тілді қалыптастыру, тіл байлығын дамытып, ойын еркін жеткізу, көшбасшылыққа ұмтылу қаблеттерін дамытады Кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Ресурстар | Ұйымдастыру (3 мин) | Ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында «Мені не толғандырады?» деген сұраққа сыныптан жауап алу «EXPО 2017» мақсатында күлтешелері арқылы 3 топқа бөліп, рөлдерге бөлу, топ басшыларына «бағалау парақтары» таратылады | Қағаз бетіне өздерін толғандырған ойларын жазып, жағымсыз эмоцияны «қоқыс жәшігіне» тастайды. Әр топ спикер, хатшы, таймер, бағалаушыны өз араларынан сайлайды. | Қағаз, қалам, қоқыс жәшігі | Б і л у Үй тапсырмасын тексеру (8 мин) | Күлтешенің артында жазылған сұрақтарға жауап алу | 1. оқушылар жауап береді. 2. үйден дайындап келген ізденіс жұмыстарын қорғайды. | Үй тапсырмасы Ізденіс жұмыстары | Т ү с і н у (5 мин) | Оқулықпен жұмыс 86 беттегі «Өзіңді тексер» 1-6 тапсырмаларын топтарда орындату. | Оқулықпен жұмыс жасайды, | Оқулық Жұмыс дәптері | Қ о л д а н у (17 мин) | Тақырыпты қорытындылауға арналған үлестірмелі тапсырмалар | Өткен сабақтарға шолу ретінде, оқушылар тапсырманы орындайды. | Тапсырма жазылған ресурстар | Т а л д а у (5 мин) | Оқушылардың топтық жұмысына нұсқау беру | Тақтада есептерді шығарады, теңдеулерді шешеді, өрнектерді ықшамдайды | Есептер жазылған слайдтар | Ж и н а қ т а у | «Интервью» әдісі | Әр топтан хатшы келесі топқа барып интервью жүргізеді. | Сұрақ –жауап | Б а ғ а л а у (5 мин) | Топ басшысының қалыптастырушы бағалауы | Топ басшысы критерий бойынша топ мүшелерін бағалап отырады | Бағалау парағы | Үйге тапсырма беру(1 мин) | Өзіңді тексер жаттығулары | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады | Күнделік | Рефлексия (2 мин) | Тақырып бойынша түйін шығару ББҮ әдісі | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады | Түрлі-түсті стикерлер | |