Күні:_07.12_ 5-сынып
Сабақтың тақырыбы: Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру.
Сабақтың мақсаты:
Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыш бөлшекке айналдыру, бұрыс бөлшектің бүтін бөлігін айыру біліктілігін қалыптастыру; алған білімдерін практикада қолдана білуге үйрету.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап.
Сабақтың типі: Дәстүрлі емес.
Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, бағалау парағы.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі
- оқушылармен амандасу;
- оқушыларды түгендеу;
- оқушылардың назарын сабақққа аудару.
Оқушыларға бағалау парағы үлестіріледі.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру
Сергіту сәті. Оқушылар орындарынан тұрып, айтылған сөйлемдердің дұрыс немесе бұрыстығын оқушылар қимылмен көрсетеді.
- 13450 саны 2-ге бөлінеді.
- Жазыңқы бұрыштың мәні 900-қа тең.
- Диаметрі 12 см болатын шеңбердің радиусы 24 см болады.
- 10 х = 1000 теңдеуінің түбірі 100.
- 33 = 27
- - бұрыс бөлшек.
ІІІ Жаңа сабақ
Бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру.
1)
Бұрыс жай бөлшекті аралас санға айналдыруды бұрыс жай бөлшектің бүтін бөлігін айыру деп атайды.
Мысалы:
2) 7 = 1 4 + 3
немесе
ІY Жаңа сабақты бекіту
- Бұрыс жай бөлшекті аралас санға қалай айналдыруға болады?
- Аралас санды бұрыс жай бөлшек түрінде қалай жазуға болады?
Оқулықпен жұмыс
№ 430, 431 (ауызша)
№ 432
1)
№433
1)
Cәйкестендіру
Бағалау парағы арқылы оқушылар бағаланады
Бағалау критерийлері:
20-25 ұпай – «5», 15-19 ұпай – «4», 8-14 ұпай – «3», 7-тен төмен – «2»
Аты-жөні
Сергіту сәті
Оқулықпен жұмыс
Сәйкестендіру
Барлық жинаған ұпайы
Қорытынды бағасы
№ 432
№ 433
V Үйге тапсырма
№ 387, 393
Кері байланыс.