О?ушылар ?ткен саба? бойынша ?шб?рыштар туралы білімдерін пысы?тайды.?шб?рыштарды б?рышына, ?абыр?асына байланысты ажырата біледі.Жа?а саба?та ше?берді? элементтерімен танысып, оларды? ?зара орналасуын аны?тай біледі.Топты? ж?мыста о?ушылар бір-біріні? ой-пікірімен санасу?а,ты?дау?а ?алыптасады. "Ми?а шабуыл", "С?зж?мба? шешу"барысында о?ушыларды? белсенділігі,п?нге ?ызы?ушылы?ы артады
Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Ше?бер"»
Пәні:Геометрия Сыныбы: 7
Тақырыбы:Шеңбер
Мақсаты:Оқушыларға шеңбер және оның элементтері жайлы түсінік
қалыптастыру.
Күтілетін нәтиже:Шеңбердің элементтерін ажырата біледі
Шеңберлердің өзара орналасуын анықтай біледі
Пәнге қызығушылығы артады
Дерек көздері: Геометрия 7 сынып Шыныбеков Ә.Н
Есептер жинағы Бүкібаева Б, электронды оқулық
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:диалогтік әдіс,топтық жұмыс, «ыстық орындық» , «миға шабуыл».
Бағалау критерийлері:
1.Сыныптағы белсенділігі,талқыға түскені 1-2балл
2.Берілген тапсырманы орындай білуі 1-2балл.
3.Тиімді тәсілдерді қолданып,ойын айта білуі 1-2балл.
4.Өмірмен байланыстыра білу 1-2балл
1-4 балл «3» 5-7балл «4» 8 балл «5»
Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:А4 форматты қағаз, үлестірмелі тапсырмалар,стикер,маркер,бағалау парағы.
Сабақтың барысы | Оқытудағы іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру І.Қызығу-шылықты ояту. Білу. | Психологиялық дайындық Үшбұрыштың түрлері арқылы топқа бөлу «Миға шабуыл» | Оқушылар шаттық шеңберіне тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтады Интерактивті тақтаны пайдалана отырып үшбұрыштар туралы білімдерін пысықтайды . |
ІІ.Мағына-ны тану. Түсіну. | Сөзжұмбақ шешу. Ерекше тор көзден жаңа сабақтың тақырыбы шығады | Оқушылар берілген Сұрақтардың жауабын толтырады. |
Талдау. | Шеңбер туралы пікірлерін постерге түсіреді «Галереяға саяхат» Электронды оқулықтан «Шеңбер» туралы мәліметпен танысып, кеткен кемшілікті толықтырады | Оқушылар топта талқылап бір оқушы қорғайды. Басқа топтың постеріне баға береді |
Қолдану. | Оқулықпен жұмыс. №206.207 | Оқушылар оқулықта берілген тапсырманы орындайды. |
Жинақтау. | «Ыстық орындық»: | Жеке орындыққа отырған оқушы сұраққа жауап береді. |
Бағалау. | | бағалау критерийлері арқылы оқушылар өздерін-өздері бағалайды. |
Үйге | №210.Шеңбер туралы қосымша мәліметтер жинақтау | |
Кері байланыс | Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? | |
«Миға шабуыл»
| Тең қабырғалы үшбұрыш | Доғал бұрышты үшбұрыш | Тік бұрышты үшбұрыш | Тең бүйірлі үшбұрыш | A=60º | В=90º | A=В | A90° |
| | | + | | | + | | |
| + | | | | + | | | |
| | + | | | | | | +
|
| | | | + | | | + | |
«Сөзжұмбақ шешу»
Үш нүктеден және үш кесіндіден тұратын геометриялық фигура.
Үшбұрыштың кез келген төбесін қарсы жатқан қабырғаның ортасымен қосатын кесінді.
Табанындағы бұрыштары тең болатын үшбұрыш.
Үшбұрыштың төбесінен қарсы жатқан қабырғаға түсірілген перпендикуляр кесінді
Бұрышты қақ бөлетін сәуле
Бастапқы нүктелері ортақ, әр түрлі жарты түзулерден құралған фигура.
Ү | Ш | Б | Ұ | Р | Ы | Ш | |
| М | Е | Д | И | А | Н | А | |
Т | | Е | Ң | Б | Ү | Й | І | Р | Л | І |
| | Б | И | І | К | Т | І | К | |
Б | И | С | С | Е | К | Т | Р | И | С | А |
| Б | Ұ | Р | Ы | Ш | |
Кері байланыс