kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? Математика 4-класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

Математика апталы?ында Ашы? саба? Математикадан 4-сыныпта ?ткіздім. Математиканы? ?ыс?а мерзімді жоспары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? Математика 4-класс»

Күні:30.11.2015ж. Бекітемін Мектеп директоры-Темирбеков Б.Ж. Тексерілді: Оқу ісінің меңгерушісі – Ахметқалиева Б.


Сыныбы : 4- сынып. Пәні: Математика .(ашық сабақ) Сабақтың тақырыбы: Теңдеу және оны шешу тәсілдері.


Жалпы мақсатым: Оқушылардың теңдеу ,күрделі теңдеу шешу туралы білімдерін тиянақтау, берілген теңдеулердің шешуін шығарту,

ой – өрісін кеңейту. Шапшаңдылыққа, тапқырлыққа ,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже : Оқушылар теңдеу ,күрделі теңдеу шешу туралы білімдерін тапсырмалар орындау арқылы тиянақтайды, берілген теңдеулердің шешуін шығарады, ой – өрісін кеңейтеді. Шапшаңдылыққа, тапқырлыққа ,ұйымшылдыққа тәрбиеленеді.

Сабақтың түрі: сайыс сабақ .Әдісі: сұрақ-жауап, топтық жұмыс Көрнекілігі: оқулық,қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер. АКТ.

Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау.

І. Ұйымдастыру

кезеңі:








ІІ .Үй жұмысын тексеру кезеңі








ІІІ. Бекіту.







ІV. Мақсат қою кезеңі

V.Жаңа сабақ.

Ой толғаныс

Кіріспе

А) Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу.

Ә) Психалогиялық дайындық.Б) Топқа бөлу.( Үш жүз: Ұлы жүз, Орта жүз, Кіші жүз.Үш тәтті: жан тәтті, жар тәтті, мал тәтті .Үш қуат: ақыл, жүрек, тіл)

Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.

бағалау парағымен таныстыру.Блум ағашын бояту.

Дәптерлерін алмастырып тексерту.

№8.10500/5=2100. 2100+1670=3770. 2100+3770=5870. 10500-5870=4630 Ж: 4630 оқулық бар

№9

1 260 : 7 = 180 14 м 25 см ∙ 5 = 7125

44 382 : 6 = 7 397 16 кг 702 г ∙ 8 = 133 616

584 032 : 8 = 73004 45 м 35 см : 5 = 907

107 855 : 5 = 21 571 24 кг 704 г : 8 = 3088

  1. есеп. Автобус 68км\ сағ жылдамдықпен 4 сағат жүреді.Осы уақытта қанша километр қашықтық жүреді?(272 км)

  2. -есеп.Саяхатшы 10 минутта 92м\м жылдамдықпен неше метр жол жүреді?(920м)

  3. есеп.Спорт машинасымен жарысушы тас жолда 78 км\сағ жылдамдықпен қозғалады. Ол 2 сағатта қандай қашықтықты жүріп өтеді?(156 км)

  4. есеп. Велосипедші 2 сағатта 45 км\сағ жылдамдықпен неше километр жүреді?(90 км)

сабақтың мақсатын, тақырыбын хабарлау.

Теңдеу және оны шешу тәсілдері.

№ 1. - Алда қандай мереке келе жатыр?1-желтоқсан Президент күні.

Міне сол Президент күніне байланысты бүгінгі сайыс сабағымызды сендерге Мен Президенттей боламын партасын ұйымдастырдым. Жеңген топ сол партаға ие болады.

Сабаққа дайындықтарын қимылмен көрсетеді.

Топқа бөлінеді.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады.

Дәптерлерін алмастырып тексереді.









Тек жауабын жазады.






Мақсты мен тақырыппен танысады


Оқушылар жауап береді.











Смайлик арқылы бағалау










қолпаштау






Мадақтау





Сабақ барысы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау.

1- сайыс Теңдеу шешу




















Сергіту сәті

2-сайыс.

Геометриялық маз-

мұнды тапсырма.


3-сйыс





4-сайыс




5-сайыс



VІ. Сабақты бекіту

6-сайыс




VIІ. Қорытынды


VIІІ. Үйге тапсырма


ІХ. Бағалау

Кері байланыс

Теңдеуді шештіріп дұрыс жауабымен салыстырта,тексерту

№ 1.

Х + 20 ∙ 8 = 2600. 40 ∙ 6 + Х = 9400 . Х ∙ (40 : 4) = 12 600 . (190 – 90) ∙ Х= 38 600

Х + 160 = 2600 240 + Х = 9400 Х ∙ 10 = 12 600 100 ∙ Х= 38 600

Х = 2600 – 160 Х = 9400 – 240 Х = 12 600 : 10 Х = 38 600 : 100

Х = 2440 Х = 9160 Х = 1260 Х = 386

2440 + 20 ∙ 3 = 2600 40 ∙ 6 + 9160 = 9400 1260 ∙ (40 : 4) = 12 600 (190 – 90) ∙ 386=38600

Х -560/7 = 20000. 3090/10-Х = 209 . Х /(36+64)= 543 . 19200/10/Х= 10

Х -80= 20000 309-Х = 209 Х /100= 543 1920/Х= 10

Х = 20000 +80 Х = 309-209 Х = 543*100 Х = 1920 * 10

Х = 20080 Х = 100 Х = 54300 Х = 192

20080-56/7= 20000 3090/10-100 = 9400 54300 / (36+64) =543 19200/10/192=10

№2

12 + В= 72 : 2 (Х + 20) : 5 = 6 а : 10 = 960 : 10 2400 : (с – 12) = 10

12 + Х = 36 Х + 4 = 6 а : 10 = 96 2400 : с = 10

Х = 36 – 12 Х = 6 + 4 а = 96 ∙ 10 Х = 38 600 : 100

Х = 24 Х = 10 а = 960 Х = 386

12 + 24 = 72 : 2 (10 + 20) : 5 = 6 960 : 10 = 960 : 10 (190 – 90) ∙ 386=38600

Музыка ырғағымен жаттығулар жасату

№3.

Р = 3 см + 3 см + Х см Р = 3 см + 3 см + (Х см : 4см)



№ 4.

а : 80 ∙ 5

(90 + с) ∙ 60

(70 : 5) + (42 : Х)

(984 + 324) : (а + 412)

№ 5. Есепті шығар.

Басқұр ұзындығы – 3м Ш: 3 м ∙ 5 = 15 м ақыл арқан Х : 5 = 3м

Қыл арқан - ? 5 есе қысқа Х = 3м ∙ 5

Х = 15

№ 7. Қалдықпен бөлуді орында және тексер. 15 : 5 = 3м

1529 : 4 = 382 (қ 1) 1437 : 6 = 239 (қ 3) 1358 : 3 = 452 (қ 2) 40 987 : 8 = 5123 (қ 3)

№9. № 8Өздік жұмыс.

S = 2 см ∙ 3 см = 6 см2 S = 1 см ∙ 2 см = 2 см2

S = 2 см ∙ 2 см = 4 см2 S = 2 см ∙ 4 см = 8 см2

S = 4 см ∙ 3 см = 12 см2 S = 4см ∙ 4 см = 16 см2

Жеңімпазды анықтау.

№6.№9

Топ басшысы бағалау парағы арқылы бағалайды.











Топпен ақылдаса орындап қарсы топпен алмастырып тексереді.
















Бойларын жазып сергиді.



Топпен орындайды.







Топпен ақылдаса шығарады.





Өз ойларын айтады.







От шашу..



















мадақтау




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ашы? саба? Математика 4-класс

Автор: Рысбекова Шынар

Дата: 29.04.2016

Номер свидетельства: 323385
