Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың жай бөлшектер, дұрыс және бұрыс бөлшектер, аралас сандар тақырыбынан алған білімдерін тұжырымдап, білім дәрежелерін байқау.
2. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектенуін, оқушылардың білім дағдыларын,
танымдық қасиеттерін дамыту.
3. Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, оларды шыдамдылыққа, өз бетінше
еңбектенуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Бекіту сабағы.
Сабақтың әдісі: Саяхат сабақ
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру бөлімі. (амандасу, сыныпты түгендеу, тәртіпке шақыру)
“Ай мен тігінші” тапсырмасы. (деңгейлік есептер шығарту)
“Адасқан піл” тапсырмасы. (мәселе есептер)
“Алдар көсе” тапсырмасы. (тест)
1. «Мадагаскар» тапсырмасы: (слайд 1)
Сұрақтар:
Жұп сан деген не? Тақ сан деген не?
Қандай сандар 2 – ге, 5 – ке, 10 – ға бөлінеді?
Қандай сандар 3 – ке, 9– ға бөлінеді?
Қандай сандар 6 – ға, 15– ке бөлінеді?
Қандай сандар 21 – ге, 45– ке бөлінеді?
Жай бөлшек дегеніміз не?
Дұрыс бөлшек дегеніміз не?
Бұрыс бөлшек дегеніміз не?
Аралас сан дегеніміз не?
Бұрыс бөлшекті аралас санға қалай айналдырамыз?
Аралас санды бұрыс бөлшекке қалай айналдырамыз?
Өзара жай сандар дегеніміз қандай сандар?
2. «Микки Маус» тапсырмасы: (слайд 1)
1) Мысал келтіру. (оқушылар өздігінен мысал келтіреді)
Дұрыс бөлшектер:
Бұрыс бөлшектер:
Аралас сандар:
2) Ауызша есепте
Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырыңдар. , ,
Аралас санды бұрыс бөлшекке айналдырыңдар , ,
3. «Ай мен тігінші» тапсырмасы:Есептер (жазбаша) (слайд 1)
1. Бөлшекті қысқартыңдар А деңгейі
2. Бөлшекті қысқартыңдар В деңгейі
3. Бөлшекті қысқартыңдар C деңгейі
4. «Адасқан піл» тапсырмасы: (слайд 2)
Лабиринттен шығу
Айжанның қолында бірнеше алма бар. Ол алманың жартысын Динаға, қалғанының ширегін Данаға, одан қалғанының жартысын Самалға бергенде өзінде 2 алма қалды. Айжанда басында неше алма болған?