2.Геометриялы? фигуралар ар?ылы о?ушыларды? білім ба?аланады.
«Екі ж?лдыз, бір тілек» ?дісі бойынша ?орытындылау
Материалды ??ынса, о?ушы жасыл стикерді пайдаланады, егер олар білімдеріне сенімсіздеу болса онда сары т?сті та?дайды.ал м?лдем к?манданатын болса, онда ?ызыл стикерді пайдаланады. Та?да?ан стикерге екі с?з, бір тілек айтып та?та?а жабыстырады.
?йге тапсырма: №489 (5,6). №501 (2)
М??алім тілегі
Ш?кірттеріме арна?ан кішкене тілегім бар. (?р о?ушы?а тарату)
Ш?кіртке тілек
?зі?ні? к?ші?ді екі еселе, ?ш еселе
Жабыр?а??ы к??іл-к?йді ?немі 0-ге к?бейтуге тырыс
Миллион ?міттен жа?сылы? к?т
?мір б?л ?лкен есеп кітабы, тек жауабына к?з салу?а асы?п
?мір дайында?ан барлы? емтихандарды тек 5-ке тапсыр!
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Б?рыс б?лшекті аралас сан?а айналдыру »
Пәні: математика
Сыныбы: 5
Сабақтың тақырыбы: Бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыру Сабақтың мақсаты: Білімділік:Оқушыларға бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыруды үйрету, әрбір оқушыға сапалы, терең білім беру, ой-өрісін дамыту арқылы алған білімдерін толықтырып бекіту; Дамытушылық:Оқушыларды өз бетінше есеп шығаруға, теорияны практикамен ұштастыру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; Тәрбиелілік:Пәнге қызығушылығын арттырып, өз бетінше еңбек етуге, ізденуге баули отыра, ой-өрісін кеңейтіп, жауапкершілікті сезінуге, адамгершілікке баулу;
Әдісі: Деңгейлеп-саралап оқыту Түрі: Білімділік пен дағдыны қалыптастыру (ашық сабақ) Көрнекілік: интерактивті тақта, таратпа материалдар, стикер Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі : а) сынып оқушыларының зейінін жинақтап, сабаққа ынтасын аудару, ә) сабақтың мақсатымен таныстыру;
Шаттық көңіл-күй сыйлау
Біз бір-бірімізге қуаныш сыйлаймыз
Біз қонақтарға қуаныш сыйлаймыз
Біз сізге қуаныш сыйлаймыз
Үй тапсырмасын тексеру а) №488 (2) есепті семантикалық карта арқылы тексеру
Семантикалық карта
Тапсырма:
15(7/12)
10(5/6)
7(1/5)
2(1/5)
2+1/5
7+1/5
10+5/6
15+7/12
ә) «Қайталау-оқу анасы» ауызша сұрақтар 1. Қандай бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады? 2. Бұрыс бөлшекке мысал келтіріңдер. 3. Қандай бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады? 4. Дұрыс бөлшекке мысал келтіріңдер. 5. Қандай сандар аралас сандар деп аталады?
6. Аралас санға мысал келтіріңдер.
«Білім - басты мұрат»
Өз бетімен жаңа тақырыпты меңгеру
Бұрыс бөлшекке мысал келтіріңдер
Бұрыс бөлшекті аралас сан түрінде жазуға болады
;
23
18
6
-бөлімі
3
-бүтін бөлігі
-алымы
5
Жазылуы:
Мысалдар:
Оқулықпен жұмыс
Кітаптан мынадай есептер шығарылады:
(А, В, С деңгейдегі есептер)
№489 (1-4). №490 (1,2,3)
№491 (1). №499 (1,2) №501 (1)
Сергіту сәті
«Үндемес» ойыны (тест тапсырмалары)
«Кім тапқыр?»
логикалық есептер
Айгүлдің бүтін, 2 жарты және 4 жартының жартысындай алмалары бар. Айгүлдің барлық алмасының саны қанша
Тәрелкеге барлық алманың қандай бөлігі салынды?
3 рет кесу арқылы ірімшікті тең 8 бөлікке қалай бөлуге болады?
Сөзжұмбақ шешу «Қазақстан»
Тігінен :
1.Математикалық төт амалдың біреуі
2. 5 сынып математика оқулығының авторы
3.Қосу амалына кері амал
4.Бүтін және бөлшек бөліктен тұратын сан
5.Айырмашылығы таңбасында ғана болатын сандар
6.Алымы бөлімінен үлкен болатын бөлшек қалай аталады?
7.Әріпті өрнектің теңдігін не дейміз?
8.Бүтін және бөлшек сандарды қандай сандар деп атаймыз?
9. Ретімен саналатын сандар
10. Графиктік курсорды басқаруды жеңілдететін құрылғы.
Қорытындылау
1.Бағалау парағы таратылады
2.Геометриялық фигуралар арқылы оқушылардың білім бағаланады.
3.«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі бойынша қорытындылау
Материалды ұғынса, оқушы жасыл стикерді пайдаланады, егер олар білімдеріне сенімсіздеу болса онда сары түсті таңдайды.ал мүлдем күманданатын болса, онда қызыл стикерді пайдаланады. Таңдаған стикерге екі сөз, бір тілек айтып тақтаға жабыстырады.
Үйге тапсырма: №489 (5,6). №501 (2)
Мұғалім тілегі
Шәкірттеріме арнаған кішкене тілегім бар. (әр оқушыға тарату)
Шәкіртке тілек
Өзіңнің күшіңді екі еселе, үш еселе
Жабырқаңқы көңіл-күйді үнемі 0-ге көбейтуге тырыс
Миллион үміттен жақсылық күт
Өмір бұл үлкен есеп кітабы, тек жауабына көз салуға асықп
Өмір дайындаған барлық емтихандарды тек 5-ке тапсыр!