Күні: 27.01.2022ж. | Мұғалімніңаты-жөні: Джанибеква А. |
Сынып: 6 «Б» | Қатысқандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Айнымалысы модуль таңбасы ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Айнымалысы модуль таңбасы ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді түсіну және шешу жолдарымен танысу. |
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: Айнымалысы модуль таңбасы ішінде берілген бір айнымалысы бар теңдеуді шешудің алгоритмін біледі; Айнымалысы модуль таңбасы ішінде берілген бір айнымалысы бар теңдеудің қасиеттерін біледі; Айнымалысы модуль таңбасы ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шеше біледі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың кезеңі/ уақыт | | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Білу 5 минут | Ұйымдастыру. Амандасу. Оқушылардың көңіл күйлерін біліп, психологиялық ахуал тудыру. Топқа бөлу. Корабль бейнеленген қорапшадан қағаздарды суырып , топқа бөлініп отырады. | Психологиялық ахуал Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен. Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Оқушыларды топқа бөлу. Бүгін біздің сабағымыз саяхат сабағы болмақ, яғни біз Ақтау қаласынан Алматы қаласына жол тартамыз. Оқушыларды топқа бөлу. 1. 16 шағын аудан 2. 27 шағын аудан 3. 34 шагын аудан Үй тапсырмасын тексеру ИЯ және ЖОҚ тәсілі арқылы тексеру. | | Қағаз кеме, түрлі түсті кағаздар. Интерактивті тақта , карта Wordwoll программасы |
Түсіну Тақырыпты ашу 10 минут | «Колесо» ойыны. Wordwoll программасы арқылы жсалынған тапсырма беріледі. Жаңа тақырыпты түсіндіру Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шешудің екі тәсілін қарастырамыз. 1 – тәсіл: │а - b│координаталық түзудегі екі нүктенің арақашықтығын пайдаланып шешу. 2 – тәсіл: санның модулінің анықтамасын пайдаланып шешу. |а|={а,егер а≥0 болса,−а,егер а0 болса, онда х = 5. 2) Егер х | Атырау қаласының тапсырмасын орындайды. Колесоны айналдырады, колесода түскен теңдеудің шешімін шешу арқылы жаңа тақырыпты ашу. Т. 3х+12=0 Ң. 5х-3=2х+3 У. 3х+5=8х-20 Е. 5х-3=17 Е. 7х-12=10х-3 Д. 3х-4=5 | | Интерактивті тақта Интерактивті тақта |
Қолдану 15 минут | Жеке жұмыс № 824 есепті топқа бөлініп орындайды. Жұптағы қатар отырған оқушылар дайын жауаппен бірін-бірі тексеріп, бағалайды. | Ақтөбе қаласының тапсырмаларын орындайды. 824. 1. I x I + 3 =5 2. I y I – 2 = 1 3. I 2x I + 3 = 9 4. I 5y I – 4 = 6 5. 3/7 + I 4x I =1 6. 4 + I 3y I = 7 | | Интерактивті тақта, оқулық |
Талдау 10 минут | Сергіту сәті | Астана қаласына жол тартамызда, сергіту жаттығуын орындап сергіп аламыз. Оқушыларға екі қолымен сурет салу тапсырмасы беріледі. | | Үлестірме қағазы |
| Топтық жұмыс Сәйкестендіру тапсырмасы топқа беріледі. | Теңдеудің шешімі арқылы «Бес арыстын» туған жылдарын анықтау. 1858 – (х -500)*2 = 2716 1893 – (х +50) :2 = 971.5 1885 – 2х – 370 = 3400 1873 – (х – 181) * 2 =3384 1889 – (3х + 223 ) : 2 = 2945 | | |
Жинақтау 5 минут | Үйге тапсырма: 825 есеп, 828 есептер 16 ш.а. - 1,2 27 ш.а. - 3,4 34 ш.а. – 5,6 Рефлесия: Алмаға сабақ ұнады немесе ұнамағанын жазады. | Астана қаласына Айр Астанага мініп ұшып келеміз. 827 есепті шығару. Оқушыларға кішігірім анкета ұсынылады,ол өзгертуге болатындай толықтырылып отырылады, яғни сабақтың қандай ерекше элементтеріне көңіл аудару керектігін белгілейді.Оқушылардан өздерінің жауаптарын дәлелдеп беруін сұрауға болады. Алматының Апортына келіп сабақтан алған әсерлерімен бөліседі | | |
Бағалау | Белсенді қатысқан оқушылар үлестірілген қима қағаздар арқылы бағаланады. | | | |