kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерге есептер шығару біліктілігін арттырып, есеп шығаруда кездесетін арнайы мағлұматтарды бере отырып, оқушының іскерлігі мен дағдысын қалыптастыру.Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерге есептер шығару біліктілігін арттырып, есеп шығаруда кездесетін арнайы мағлұматтарды бере отырып, оқушының іскерлігі мен дағдысын қалыптастыру.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер»


Сабақтың тақырыбы: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерге есептер шығару біліктілігін арттырып, есеп шығаруда кездесетін арнайы мағлұматтарды бере отырып, оқушының іскерлігі мен дағдысын қалыптастыру.

Дамытушылық: ойын элементтерін пайдалана отырып ойлау қабілетін арттыру, өз бетінше есеп шығару дағдысын дамыту.

Тәрбиелік: жауапкершілікке ұқыптылыққа, дәптерді таза ұстауға үйрету, отансүйгіштікке адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:білімін жетілдіру сабағы

Сабақтың әдіс-тәсілдері: түсіндірмелі, есептер шығару, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: интерактив тақта, плакаттар, пазл түріндегі кеспе қағаздар

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушыларды түгелдеп, сыныптың сабаққа дайындығы тексеріліп, оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар сабақтың мақсатымен таныстырылады.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. №918, 919 есептер тексеріледі.

№918.

  1. 9|x|-2|x|-8=5|x|

9|x|-2|x|-5|x|=8

2|x|=8

|x|=4

x=-4 x=4

2. 2|x|+3|x|-18=|x|-7|x|+15

2|x|+3|x|-|x|+7|x|=15+18

11|x|=33

|x|=3

x=-3 x=3

3. 7|x|-2|x|=3|x|+12

7|x|-2|x|-3|x|=12

2|x|=12

|x|=6

x=-6 x=6

№919.

  1. |x+1.7|*(2x+3)=0

  2. |x+1.7|=0 2x+3=0

  3. x+1.7=0 2x=-3

  4. x=-17 x=-1.5

  5. |x-4|*(2x+7)=0

  6. |x-4|=0 2x+7=0

  7. x-4=0 2x=-7

  8. x=4 x=-3.5

  1. |5x-8|*(x-6)=0

  2. |5x-8|=0 x-6=0

  3. 5x-8=0 x=6

  4. 5x=8

  5. x=1.6

  6. ІІІ.Өткенді қайталау: Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру.

  1. Рационал сандар дегеніміз?

  2. Таңбалар ережісін ата?

  3. Көбейтудің қосуға байланысыты қандай қасиеттері бар?

  4. Коэффициент дегеніміз не?

  5. Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз не?

  1. ІV.«Жапырақ жина!» ойыны ойналады.

  2. Ойынның шарты бойынша оқушыларға себетте тапсырмалар берілсе, ал ағашта дұрыс жауаптар мен әріптер ілінеді. Есептерді шеше отырып жауаптарын себеттегі жауаппен сәйкестендіреді. Нәтижесінде математикалық термин «Коэффициент» сөзін құрастырады және ұғымы түсіндіріледі.

  3. Есептеңдер:

  1. -2;2 (К)

  1. -8;-2 (О)

  1. 5 (Э)

  1. (Ф)

  1. (Ф)

  1. -1 (И)

  1. 2;-8 (Ц)

  1. -3 (И)

  1. -0,8; 0,8 (Е)

  1. (Н)

  1. (Т)

  1. (КОЭФФИЦИЕНТ)

  1. V. Сергіту сәті:

  2. Орнымыздан тұрамыз.

  3. Бір би-билеп аламыз.

  4. Содан сергіп қаламыз!

  5. VI.«Айналма әткеншек» ойыны. Ойынның

  6. шарты бойынша оқушылар шығып есептерді

  7. шығара отырып, әткеншекті толтыруы керек.

  8. VII.Оқулықпен жұмыс.

  9. №914.

  1. =6;

  2. 2x+14=-6

  3. 2x=-20

  4. x=-10

  5. 2x+14=6

  6. 2x=-8

  7. x=-4

  1. 9x-18=-27

  2. 9x=-9

  3. x=-1

  4. 9x-18=27

  5. 9x=45

  6. x=5

  1. 8x+12=-20

  2. 8x=-32

  3. x=-4

  4. 8x+12=20

  5. 8x=8

  6. x=1

  1. 15x-10=-5

  2. 15x=5

  3. x=1/3

  4. 15x-10=-5

  5. 15x=5

  6. x=1/3

  1. 9x+15=-6

  2. 9x=-21

  3. x=-7/3

  4. 9x+15=6

  5. 9x=-9

  6. x=-1

  1. 8x-6=-14

  2. 8x=-8

  3. x=-1

  4. 8x-6=14

  5. 8x=20

  6. x=2,5

  1. №915.

  1. 5|x|=8

  2. |x|=1.6

  3. x=-1.6, x=1.6

  4. 2|y|=7

  5. |y|=3.5

  6. y=-3.5, y=3.

  1. 2|z|=5

  2. |z|=2.5

  3. z=-2.5; z=2.5

  4. |x|=6

  5. x=-6; x=6

  1. 5|y|=18

  2. |y|=3.6

  3. y=-3.6 ; y=3.6

  4. 8|x|=36

  5. |x|=4.5

  6. x=-4.5 ; x=4.5

  1. №920.

  2. |2x+3|-2=-5 |2x+3|-2=5

  3. |2x+3|=-3 |2x+3|=7

  4. Шешімі жоқ 2x+3=-7 2x+3=7

  5. 2x=-10 2x=4

  6. x=-5 x=2

  7. |3x-2|+3=-7 |3x-2|+3=7

  8. |3x-2|=-10 |3x-2|=4

  9. Шешімі жоқ. 3x-2=-4 3x-2=4

  10. 3x=-2

  11. x= -2/3

  1. VIIІ. Сабақты қорытындылау.Ойынның қорытындысы шығарылып, белсенділік танытқан оқушылар марапатталады.

  2. ІХ. Бағалау. Мұғалім сынып оқушыларын берген жауабына қарай бағалайды.

  3. Х. Үйге тапсырма: №927, 928


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер

Автор: Махашева Айнур Кожабаевна

Дата: 18.02.2018

Номер свидетельства: 458219
