П?н: Математика, Сынып : 6 «Б». Саба? реті:№112, Мерзімі:
Саба?ты? та?ырыбы: Айнымалысы модуль та?басыны? ішінде берілген бір айнымалысы бар сызы?ты? те?деулер
Саба?ты? ма?саттары:
Білімділік: О?ушылар?а айнымалысы модуль та?басыны? ішінде берілген бар сызы?ты? те?деуді шешуді ?йрету
Дамытушылы?: Логикалы? ойлау ?абілеті мен есептеу да?дыларын жетілдіру, ?з бетінше е?бектену, белсенділіктерін арттыру, п?нге ?ызу?ушылы?ын ояту, о?ушыларды? ??зыреттерін ?алыптастыру.
Т?рбиелік: О?ушыларды д?лдікке, ??ыптылы??а, жылдамдылы??а, ептілікке т?рбиелеу.
Саба?ты? т?рі: Жа?а саба?
Саба?ты? ?дістері: С?ра? - жауап
Саба?ты? к?рнекілігі: О?улы?, карточка
Саба? барысы:
І. ?йымдастыру
Просмотр содержимого документа
«Айнымалысы модуль та?басыны? ішінде берілген, бір айнымалысы бар сызы?ты? те?деулер»
«Бекітемін»________
Пән: Математика, Сынып : 6 «Б». Сабақ реті:№112, Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулер
Сабақтың мақсаттары:
Білімділік: Оқушыларға айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бар сызықтық теңдеуді шешуді үйрету
Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдістері: Сұрақ - жауап
Сабақтың көрнекілігі: Оқулық, карточка
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру
Сәлемдесу
Оқушылардың сабаққа қатысуы мен дайындықтарын тексеру
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Мақсат қою
Оқушыларға айнымалысы модуль таңбасының ішінде берілген бар сызықтық теңдеуді шешуді үйрету
ІІ. Жаңа сабақ
Бір айнымалы бар теңсіздіктің шешімі деп, айнымалысының теңсіздікті тура санды теңсіздікке
айналдыратын мәнін айтады.
Теңсіздікті шешу дегеніміз – оның барлық шешімдер жиынын табу немесе шешімдерінің
болмайтынын дәлелдеу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу үшін:
Теңсіздіктің анықталу аймағы өзгермейтіндей етіп, оның бір жақ бөлігін немесе екі жақ бөлігін де теңбе –тең түрлендіріп, ықшамдау керек;
Теңсіздіктегі белгісізі бар м.шелерді теңсіздіктің бір жақ бөлігіне, бос мүшелерді теңңсіздіктің екінші жақ бөлігіне жинақтау керек;
Теріс санның модулі оған қарама-қарсы санға тең.
Оң санның модулі сол санның өзіне тең
Қарама-қарсы сандардың модульдері тең
) 2) 3) 4) 5) 6)
ІІІ. Оқулықпен жұмыс Есептер шығару:
№905 ауызша
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №-906-907-908-909
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №911-912
ІV. Бекіту
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады?
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?
Теңсіздіктер мәндес теңсіздіктерге қалай түрлендіріледі?
V. Сабақты қорытындылау:
Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
VI . Үйге тапсырма: 34-бет №913