kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Үшбұрыштың түрлер3

Нажмите, чтобы узнать подробности

1. Сабақ мақсаты:
“Үшбұрыш”, “Үшбұрыштардың түрлері” туралы алған білімдерін шығармашылықпен зерттеу, ой түйіндеу арқылы жұмыс жасау қабілетін қалыптастыру.
а) Білімділік. Есептер шығару барысында білімдерін нақтылау, ой қорытындылау арқылы алған білімдерін баяндап, көрсете білуі, пәнге қызығушылығын арттыру;
ә) Тәрбиелік. Оқушылардың шығармашылық жұмыс жасау қабілетін тәрбиелеу.
б) Дамытушылық. Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып есте сақтау, логикалық ойлау және математикалық тілде сөйлеу қабілетін дамыту.
2.  Түрі: дәстүрлі емес
3. Әдісі: «Сын тұрғысынан ойлау» технологиясын пайдалану
4. Көрнекілігі: кадоскоп, фигуралар,кубик, тірек- сызбалар
5. Пәнаралық  байланыс: алгебра,сызу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Үшбұрыштың түрлер3»

7 сынып  геометрия  Үшбұрыштың түрлері   Математика пәнінің мұғалімі: Хожбанов Хамид

7 сынып геометрия

Үшбұрыштың түрлері

Математика пәнінің мұғалімі: Хожбанов Хамид

1 . Саба қ мақсаты:  “Үшбұрыш”, “Үшбұрыштардың түрлері” туралы алған білімдерін шығармашылықпен зерттеу, ой түйіндеу арқылы жұмыс жасау қабілетін қалыптастыру.  а) Білімділік . Есептер шығару барысында білімдерін нақтылау, ой қорытындылау арқылы алған білімдерін баяндап, көрсете білуі, пәнге қызығушылығын арттыру;  ә) Тәрбиелік . Оқушылардың шығармашылық жұмыс жасау қабілетін тәрбиелеу.  б) Дамытушылық . Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып есте сақтау, логикалық ойлау және математикалық тілде сөйлеу қабілетін дамыту.  2. Түрі: дәстүрлі емес  3. Әдісі: «Сын тұрғысынан ойлау» технологиясын пайдалану  4. Көрнекілігі: кадоскоп, фигуралар ,кубик, тірек- сызбалар  5. Пәнаралық байланыс: алгебра ,сызу

1 . Саба қ мақсаты: “Үшбұрыш”, “Үшбұрыштардың түрлері” туралы алған білімдерін шығармашылықпен зерттеу, ой түйіндеу арқылы жұмыс жасау қабілетін қалыптастыру. а) Білімділік . Есептер шығару барысында білімдерін нақтылау, ой қорытындылау арқылы алған білімдерін баяндап, көрсете білуі, пәнге қызығушылығын арттыру; ә) Тәрбиелік . Оқушылардың шығармашылық жұмыс жасау қабілетін тәрбиелеу. б) Дамытушылық . Есеп шығару барысында ережелерді дұрыс пайдалана отырып есте сақтау, логикалық ойлау және математикалық тілде сөйлеу қабілетін дамыту. 2. Түрі: дәстүрлі емес 3. Әдісі: «Сын тұрғысынан ойлау» технологиясын пайдалану 4. Көрнекілігі: кадоскоп, фигуралар ,кубик, тірек- сызбалар 5. Пәнаралық байланыс: алгебра ,сызу

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі I.Қызығушылықты ояту  Ой қозғау  Семантикалық карта ІІ. Мағынаны ажырату Есептер шығару ІІІ. Ой толғаныс

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

I.Қызығушылықты ояту

  • Ой қозғау
  • Семантикалық карта

ІІ. Мағынаны ажырату

  • Есептер шығару

ІІІ. Ой толғаныс

  • Анықтаманы жалғастыр
  • Кубизм әдісі
  • Сабақты бекіту
  • Үйге тапсырмалар
Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарына қарай түрлері  Берілген үшбұрышқа сәйкес келетін формулаларды тап                   ∆ АВС   АВ =c, BC=a, AC=b  P=AB+BC+AC  P=a+b+c     ∆ АВС   AB=BC- бүйір қабырғалары   P=AB+BC+AC   AC- табаны. P=2a+c    ∆ АВС  AB=BC=AC; AB=a  P= AB+BC+AC  P=3a В а а 1 С А с В а а 2 А С а В с а 3 С А в

Үшбұрыштың қабырғаларының ұзындықтарына қарай түрлері

Берілген үшбұрышқа сәйкес келетін формулаларды тап

АВС АВ =c, BC=a, AC=b P=AB+BC+AC P=a+b+c ∆ АВС AB=BC- бүйір қабырғалары P=AB+BC+AC AC- табаны. P=2a+c ∆ АВС AB=BC=AC; AB=a P= AB+BC+AC P=3a

В

а

а

1

С

А

с

В

а

а

2

А

С

а

В

с

а

3

С

А

в

Семантикалық карта            № 1 а 2 см в 2 с 3 3 см 3 см 7 см 6 см р 4 3 см 5 ? 6 см 3 см Үшбұрыштың түрлері ? ? 2 см 3 см ? 6 ? ? ? ? 7 3 см ? 4 см ? ? 4 см 9 см 11 см Тең қабырғалы ? ? Тең бүйірлі 2 см 10 см ? 10 см ?

Семантикалық карта

1

а

2 см

в

2

с

3

3 см

3 см

7 см

6 см

р

4

3 см

5

?

6 см

3 см

Үшбұрыштың түрлері

?

?

2 см

3 см

?

6

?

?

?

?

7

3 см

?

4 см

?

?

4 см

9 см

11 см

Тең қабырғалы

?

?

Тең бүйірлі

2 см

10 см

?

10 см

?

Берілгені: ∆ АВС – тең қабырғалы    АВ =ВС=АС=5 см   Табу керек: Р- ?  Шешуі: № 1 В 5 см 5 см А С 5 см Жауабы: В № 2 Берілгені: ∆ АВ D – тең бүйірлі    P=25 см  AB=BD=7 см  Табу керек: AD - ?  Шешуі:  Жауабы: D А

Берілгені: ∆ АВС – тең қабырғалы

АВ =ВС=АС=5 см

Табу керек: Р- ?

Шешуі:

№ 1

В

5 см

5 см

А

С

5 см

Жауабы:

В

№ 2

Берілгені: ∆ АВ D – тең бүйірлі

P=25 см

AB=BD=7 см

Табу керек: AD - ?

Шешуі:

Жауабы:

D

А

В № 3 Бер ілгені: ∆АВС - тең бүйірлі  АВ =ВС=9 см, АС= 3 см 9 см 9 см  Табу керек Р - ?  Шешуі:  Жауабы: А С 3 см В № 4 Бер ілгені: ∆АВК - тең бүйірлі  АВ =BK  4см ұзын  АК = 5см  Табу керек Р - ?  Шешуі:  Жауабы: А К 5 см

В

№ 3

Бер ілгені: ∆АВС - тең бүйірлі

АВ =ВС=9 см, АС= 3 см

9 см

9 см

Табу керек Р - ?

Шешуі:

Жауабы:

А

С

3 см

В

№ 4

Бер ілгені: ∆АВК - тең бүйірлі

АВ =BK 4см ұзын

АК = 5см

Табу керек Р - ?

Шешуі:

Жауабы:

А

К

5 см

В Бер ілгені:∆АВС  АВ =3 см, ВС=8 см, АС= 4 см  № 5 3 см 4 см Табу керек: Р - ? Шешуі: Жауабы: А 8 см С М Берілгені: ∆КМС № 6  Р – 27см Табу керек: қабырғаларын - ? Шешуі: Жауабы: С К 15  11 21 23 15 А Д А З И А   9

В

Бер ілгені:∆АВС

АВ =3 см, ВС=8 см, АС= 4 см

№ 5

3 см

4 см

Табу керек: Р - ?

Шешуі:

Жауабы:

А

8 см

С

М

Берілгені: ∆КМС

№ 6

Р – 27см

Табу керек: қабырғаларын - ?

Шешуі:

Жауабы:

С

К

15

11

21

23

15

А

Д

А

З

И

А

9

Анықтамаларды жалғастырыңыздар Сүйір бұрышты  үшбұрыш деп  аталады егер, … Доғал бұрышты  үшбұрыш деп  аталады егер , ...... Тең бүйірлі үшбұрыш  деп аталады егер  оның екі қабырғасы  тең болса…… Тең қабырғалы үшбұрыш деп аталады егер  оның барлық  қабырғалары тең болса…… Қабырғалары әр түрлі деп аталады егер  оның қабырғалары  әр түрлі болса…… …

Анықтамаларды жалғастырыңыздар

Сүйір бұрышты үшбұрыш деп аталады егер, …

Доғал бұрышты үшбұрыш деп аталады егер , ......

Тең бүйірлі үшбұрыш деп аталады егер оның екі қабырғасы тең болса……

Тең қабырғалы үшбұрыш деп аталады егер оның барлық қабырғалары тең болса……

Қабырғалары әр түрлі деп аталады егер оның

қабырғалары әр түрлі болса……

Кубизм Салыстырыңыз Зерттеңіз  Суреттеңіз

Кубизм

Салыстырыңыз

Зерттеңіз

Суреттеңіз

Венн диаграммасы

Венн диаграммасы

Сабақты бекіту Үшбұрыш және оның түрлері

Сабақты бекіту

Үшбұрыш және оның түрлері

Үйге тапсырма:  № 132 есеп  № 139 есеп  §11 ережелерді кайталау   Бағалау

Үйге тапсырма: 132 есеп 139 есеп §11 ережелерді кайталау

Бағалау


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Үшбұрыштың түрлер3

Автор: Хожбанов Хамид

Дата: 04.02.2017

Номер свидетельства: 387596
