kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Презентация "Үш таңбалы сандарды қосу және азайту "

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Көп таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктей білуге және кері түрлендіруге үйрету.

Дамытушылығы: Разрядтар мен кластар ұғымын пысықтау. Есептерді шығаруға жыттықтыру. Логикалық ойлай білуін, өз ойларын еркін жеткізуін, пәнге деген қызығушылығы мен  ынтасын арттыру.

Тәрбиелігі: Ойлау қабілеттерін жетілдіре отырып, шапшаңдыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: Кесте, слайд, кеспе цифрлар

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың барысы

     I Ұйымдастыру кезеңі

     II Тірек білімді еске түсіру.

Ауызша есептеу. Ойын «Қай қатар жылдам?»

Оқушылар кезекпен тақтаға келеді және жауап жазады.Слайд №1

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Презентация "Үш таңбалы сандарды қосу және азайту "»

«С.Бекбосынов атындағы орта мектебі»КММ Ашық сабақ. Математика 3 сынып. 2016-2017 оқу жылы.

«С.Бекбосынов атындағы орта мектебі»КММ

Ашық сабақ.

Математика

3 сынып.

2016-2017 оқу жылы.

Мақсаты:  1)Оқушылардың қосу және азайту туралыалған білімдерін қалыптастыру. 2)Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін дамыту. 3)Топта бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.

Мақсаты:

1)Оқушылардың қосу және азайту туралыалған білімдерін қалыптастыру.

2)Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру.

Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін дамыту.

3)Топта бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.

  • Мақсаты: 1)Оқушылардың қосу және азайту туралыалған білімдерін қалыптастыру. 2)Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін дамыту. 3)Топта бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.
  • Мақсаты: 1)Оқушылардың қосу және азайту туралыалған білімдерін қалыптастыру. 2)Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін дамыту. 3)Топта бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.
  • Мақсаты: 1)Оқушылардың қосу және азайту туралыалған білімдерін қалыптастыру. 2)Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін дамыту. 3)Топта бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.
  • Мақсаты: 1)Оқушылардың қосу және азайту туралыалған білімдерін қалыптастыру. 2)Өз беттерімен жұмыс істеу қабілеттерін арттыру. Оқушылардың ойлау қабілетін, зейінін дамыту. 3)Топта бірін- бірі сыйлауға тәрбиелеу.
    Шырылдады қоңырау, Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып, Табыс тілеп көзбенен  Сана,білім алға, Алға қадам бастаймыз.

    Шырылдады қоңырау,

    Біз сабақты бастаймыз.

    Партамызға отырып,

    Табыс тілеп көзбенен

    Сана,білім алға,

    Алға қадам бастаймыз.

    1) Бір -бірімізді тыңдаймыз. 2) Уақытты үнемдейміз. 3) Маңызды нәрселерді ғана айтамыз. 4) Тәртіпті сақтаймыз. 5) Топта  достық қарым-қатынас  орнату.

    1) Бір -бірімізді тыңдаймыз.

    2) Уақытты үнемдейміз.

    3) Маңызды нәрселерді ғана айтамыз.

    4) Тәртіпті сақтаймыз.

    5) Топта достық қарым-қатынас

    орнату.

    29+17 35+27 46 62 59 48+11 400 800 200 800-400 900-100 700-500 98 59 45+14 400 68+30 600-200 97 58 67+30 37+21

    29+17

    35+27

    46

    62

    59

    48+11

    400

    800

    200

    800-400

    900-100

    700-500

    98

    59

    45+14

    400

    68+30

    600-200

    97

    58

    67+30

    37+21

    Қосындының және айырманың мәндерін тап:   234+625 = 459+356=  859-234= 844-459=  214+429= 247+563=  643-214= 810-147=

    Қосындының және айырманың мәндерін тап:

    234+625 = 459+356=

    859-234= 844-459=

    214+429= 247+563=

    643-214= 810-147=

    Есепті шығар:  Театр кассаларында балалар қойылымына 60 билет және үлкендер қойылымына 30 билет сатылды.Билеттерді 3 мектеп тең бөліп сатып алды. Әр мектеп неше билет алды?  Сенбіде балалар саябағына 427 адам, ал жексенбіде сенбіге қарағанда 153 адам артық келді.Демалыс күндері балалар саябағына неше адам келді?

    Есепті шығар:

    Театр кассаларында балалар қойылымына 60 билет және үлкендер қойылымына 30 билет сатылды.Билеттерді 3 мектеп тең бөліп сатып алды. Әр мектеп неше билет алды?

    Сенбіде балалар саябағына 427 адам, ал жексенбіде сенбіге қарағанда 153 адам артық келді.Демалыс күндері балалар саябағына неше адам келді?

    Палетканың көмегімен фигураның ауданын табу.

    Палетканың көмегімен фигураның ауданын табу.

    Есепте:    1  жыл = .... ай  6   1    жыл = .... ай  4  1  ғасыр = .... жыл  5  1  ғасыр = .... жыл  2

    Есепте:

    1

    жыл = .... ай

    6

    1

    жыл = .... ай

    4

    1

    ғасыр = .... жыл

    5

    1

    ғасыр = .... жыл

    2

    Амалдап орында..  6 * 5- 16 : 2 * 3 + 49 =  32  : 8 * 4 + 48 : 6 : 2 * 5 =

    Амалдап орында..

    6 * 5- 16 : 2 * 3 + 49 = 32 : 8 * 4 + 48 : 6 : 2 * 5 =

    Шөпте қояндар тығылып отыр,тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр? Таразы табақшасына 2 аяғымен тұрғанда тырна 2 кг болды. Бір аяғымен тұрса, онда оның массасы қандай болады? Ауылда 4 күн 4 түн боран соқты.Неше тәулік боран соқты? Бір адам қалаға бара жатыр еді, жолда оған 3 танысы қарсы келді. Қанша адам қалаға барды? Мараттың кілең 1 теңгеліктен тұратын барлығы 100 теңге ақшасы бар еді. Құрал – жабдық сатып алған ол дүкенге 97 теңге төлеуі тиіс еді. Қалай тез есептеп беруге болады?
    • Шөпте қояндар тығылып отыр,тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр?
    • Таразы табақшасына 2 аяғымен тұрғанда тырна 2 кг болды. Бір аяғымен тұрса, онда оның массасы қандай болады?
    • Ауылда 4 күн 4 түн боран соқты.Неше тәулік боран соқты?
    • Бір адам қалаға бара жатыр еді, жолда оған 3 танысы қарсы келді. Қанша адам қалаға барды?
    • Мараттың кілең 1 теңгеліктен тұратын барлығы 100 теңге ақшасы бар еді. Құрал – жабдық сатып алған ол дүкенге 97 теңге төлеуі тиіс еді. Қалай тез есептеп беруге болады?

    5

    2кг

    4

    1

    3

    7 тәул 14 сағат 5 тәул 16 сағат 5тәул 20 сағат = 56 бірл 5 онд 6 бірл = 10 онд 100 бірл" width="640"

    Салыстыр

    6 тәул 24 сағат

    7 тәул 14 сағат

    5 тәул 16 сағат

    5тәул 20 сағат

    =

    56 бірл

    5 онд 6 бірл

    =

    10 онд

    100 бірл

    1 0+60+8 10 және 60 сандарының қосындысына 8–ді қос.  70-ке 12 мен 6 сандарының айырмасын қосу  65 пен 5 сандарының айырмасынан 30-ды кеміт.  90-ға 11 мен 9-дың айырмасын қос.  70 + ( 12 – 6 ) ( 6 5 – 5 ) – 30  90 + ( 11 – 9 )

    1 0+60+8

    10 және 60 сандарының қосындысына 8–ді қос.

    70-ке 12 мен 6 сандарының айырмасын қосу

    65 пен 5 сандарының айырмасынан 30-ды кеміт.

    90-ға 11 мен 9-дың айырмасын қос.

    70 + ( 12 – 6 )

    ( 6 5 – 5 ) – 30

    90 + ( 11 – 9 )

    Бағалау.  Үй тапсырмасы: 7мысал.

    Бағалау.

    Үй тапсырмасы:

    7мысал.


    Получите в подарок сайт учителя

    Предмет: Математика

    Категория: Презентации

    Целевая аудитория: 3 класс

    Скачать
    Презентация "Үш таңбалы сандарды қосу және азайту "

    Автор: Тілеухан Гүлмира Болатқызы

    Дата: 06.01.2017

    Номер свидетельства: 375871
