kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ашы? саба? "Рационал сандар?а амалдар ?олдану"

Нажмите, чтобы узнать подробности

О?ытуды? формасы: Бірлескен ?жымды? іс-?рекет

П?наралы? байланыс: Экология ж?не д?ниетану,

 ?аза? тілі, информатика

Саба?ты? к?рнекілігі:

1.Саяхат маршруты.

 2. Тапсырмалар бойынша к?рнекі ??ралдар.

3. Семантикалы? карта

 4. Жетондар «Жасыл ел»

5. Кітапханадан алын?ан ?оры?тар туралы кітаптар

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ашы? саба? "Рационал сандар?а амалдар ?олдану" »

Н.В.Гоголь атындағы орта мектеп Ашық сабақ Тақырыбы:  Рационал сандарды қайталау Сыныбы: 6 “А” Пән мұғалімі: Хайруллина Г. 2013-2014 оқу жылы

Н.В.Гоголь атындағы орта мектеп

Ашық сабақ

Тақырыбы: Рационал сандарды қайталау

Сыныбы: 6 “А”

Пән мұғалімі: Хайруллина Г.

2013-2014 оқу жылы

Мақсаты: Оқушыларды қоршаған ортаны қорғай білуге, табиғатты сүюге, туған өлкенің табиғатына қамқорлықпен қарауға баулу; болашақ табиғат жанашыры болатын, рухани жан дүниесі бай ұрпақ тәрбиелеу. Оқушылардың  Рационал сандар  бойынша алған білімдерін қайталау арқылы, терең меңгеруіне; ақпараттық және коммуникативтік құзіреттілік тұрғысынан жетілуіне ықпал ету;  Саяхат жүргізе отырып оқушылардың тақырып бойынша жаттығуларды орындау шеберлігін, дағды, іскерлігін жетілдіру; біліктіліктерін дамыту.

Мақсаты:

Оқушыларды қоршаған ортаны қорғай білуге, табиғатты сүюге, туған өлкенің табиғатына қамқорлықпен қарауға баулу; болашақ табиғат жанашыры болатын, рухани жан дүниесі бай ұрпақ тәрбиелеу.

  • Оқушылардың
  • Рационал сандар бойынша

алған білімдерін қайталау

арқылы, терең меңгеруіне;

  • ақпараттық және
  • коммуникативтік

құзіреттілік тұрғысынан

жетілуіне ықпал ету;

Саяхат жүргізе отырып

оқушылардың тақырып

бойынша жаттығуларды

орындау шеберлігін,

дағды, іскерлігін жетілдіру;

біліктіліктерін дамыту.

Сабақтың типі: дәстүрлі емес сабақ Сабақтың түрі: саяхат сабағы        Оқытудың әдістері: сұрақ-жауап, деңгейлеп дамыта оқыту, ойын технологиясы элементтері.

Сабақтың типі: дәстүрлі емес сабақ

Сабақтың түрі: саяхат сабағы

Оқытудың әдістері: сұрақ-жауап,

деңгейлеп дамыта оқыту, ойын технологиясы элементтері.

Оқытудың формасы: Бірлескен ұжымдық іс-әрекет  Пәнаралық байланыс: Экология және дүниетану,  қазақ тілі, информатика Сабақтың көрнекілігі: Саяхат маршруты.  2. Тапсырмалар бойынша көрнекі құралдар. 3. Семантикалық карта  4. Жетондар « Жасыл ел » 5. Кітапханадан алынған қорықтар туралы кітаптар

Оқытудың формасы: Бірлескен ұжымдық іс-әрекет

Пәнаралық байланыс: Экология және дүниетану,

қазақ тілі, информатика

Сабақтың көрнекілігі:

  • Саяхат маршруты.

2. Тапсырмалар бойынша көрнекі құралдар.

3. Семантикалық карта

4. Жетондар « Жасыл ел »

5. Кітапханадан алынған қорықтар туралы кітаптар

Сабақтың барысы:   І. Ұйымдастыру кезеңі.  ІІ. Сабақтың мақсат-міндетін қою .   ІІІ. Серуенге шығу.  а) Орманға саяхат  1-тапсырма. Ауызша сұрақ-жауап  2-тапсырма. Оң және теріс сандардың мағынасын ажырату.          .  ә) Қорыққа саяхат 3-тапсырма. Семантикалық карта. 4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр. 5-тапсырма. Таңбалар ережесі. б) Ұлттық табиғи саябақ 6-тапсырма. Математикалық диктант. 7-тапсырма. Тест жұмысы. в) Тұңғыш Президенттің саябағы 8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде белгілеу. 9-тапсырма. Ребус ІV. Үйге тапсырма. V. Бағалау.  VІ. Қорытындылау.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. ІІ. Сабақтың мақсат-міндетін қою . ІІІ. Серуенге шығу. а) Орманға саяхат 1-тапсырма. Ауызша сұрақ-жауап 2-тапсырма. Оң және теріс сандардың мағынасын ажырату.

.

ә) Қорыққа саяхат

3-тапсырма. Семантикалық карта.

4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр.

5-тапсырма. Таңбалар ережесі.

б) Ұлттық табиғи саябақ

6-тапсырма. Математикалық диктант.

7-тапсырма. Тест жұмысы.

в) Тұңғыш Президенттің саябағы

8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде белгілеу.

9-тапсырма. Ребус

ІV. Үйге тапсырма.

V. Бағалау.

VІ. Қорытындылау.

Серуенге шығу. Серуендеу бағыты

Серуенге шығу.

Серуендеу бағыты

А)Орманға саяхат 1 тапсырма. Ауызша сұрақ жауап. -Санның модулі дегеніміз не? -Оң сандар дегеніміз не? Мысал келтір. -Теріс сандар дегеніміз не? Мысал келтір. - Рационал сандар дегеніміз не? Мысал келтір - Бүтін сандар дегеніміз не? Мысал келтір -Қарама-қарсы сандар дегеніміз не? Мысал келтір

А)Орманға саяхат

1 тапсырма. Ауызша сұрақ жауап.

-Санның модулі дегеніміз не?

-Оң сандар дегеніміз не? Мысал келтір.

-Теріс сандар дегеніміз не? Мысал келтір.

- Рационал сандар дегеніміз не? Мысал келтір

- Бүтін сандар дегеніміз не? Мысал келтір

-Қарама-қарсы сандар дегеніміз не? Мысал келтір

А)Орманға саяхат 2- тапсырма. Оң және теріс сандардың мағынасын ажырату. -Арал теңізінің ең терең жері 66 м. -Жамбыл облысының орташа жылдық температурасы 9,7 градус жылы. -Хантәңірі шыңының биіктігі 6995 м. -Байкал көлінің тереңдігі 1620 м. -Жоңғар Алатауының биіктігі 4442 м. -Қарақия ойысы 132 м. -Бұқтырма бөгенінің тереңдігі 80 м. -Шөлді жерде өсетін өсімдіктердің тамырлары 15-25 м тереңге кетеді. -Адыраспанның биіктігі 30-60 см. -Арал теңізінің деңгейі 23 метрге дейін төмендеді. -Өрттің салдарынан орманның 0,85 гектар аумағы өртеніп кетті.

А)Орманға саяхат

2- тапсырма. Оң және теріс сандардың мағынасын ажырату.

-Арал теңізінің ең терең жері 66 м.

-Жамбыл облысының орташа жылдық температурасы 9,7 градус жылы.

-Хантәңірі шыңының биіктігі 6995 м.

-Байкал көлінің тереңдігі 1620 м.

-Жоңғар Алатауының биіктігі 4442 м.

-Қарақия ойысы 132 м.

-Бұқтырма бөгенінің тереңдігі 80 м.

-Шөлді жерде өсетін өсімдіктердің тамырлары 15-25 м тереңге кетеді.

-Адыраспанның биіктігі 30-60 см.

-Арал теңізінің деңгейі 23 метрге дейін төмендеді.

-Өрттің салдарынан орманның 0,85 гектар аумағы өртеніп кетті.

Ә) қорыққа саяхат 3-тапсырма Семантикалық карта. № 1 ТАПСЫРМА  -8,3  +5,2 0,4 2 13,5 3 10,2-  -7,8  И  -7,6  :  -19  Ү 0,3 Д 4 5 С Л   ǀ-14ǀ * 5/14 Р 2,4 А  5/6  :  -2бүт. 1/12  П 6 Ж 5 А  Р 0,4 Б  -5,1  :  -17  А Ө С К С В Қ П К О Д Р Б Қ Л Т І Т З О Р И Н У

Ә) қорыққа саяхат

3-тапсырма Семантикалық карта.

1

ТАПСЫРМА

 -8,3  +5,2

0,4

2

13,5

3

10,2-  -7,8 

И

 -7,6  :  -19 

Ү

0,3

Д

4

5

С

Л

  ǀ-14ǀ * 5/14

Р

2,4

А

 5/6  :  -2бүт. 1/12 

П

6

Ж

5

А

Р

0,4

Б

 -5,1  :  -17 

А

Ө

С

К

С

В

Қ

П

К

О

Д

Р

Б

Қ

Л

Т

І

Т

З

О

Р

И

Н

У

Ә) Қорыққа саяхат 4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр

Ә) Қорыққа саяхат

4-тапсырма. Сандарды өсу ретімен орналастыр

Ә) Қорыққа саяхат 5- тапсырма. Таңбалар ережесі. Шыққан мәнді кестеден тауып, сәйкес әріпті жаз. 1. Л=+(-2,8)   2. А=-(-2,8)   3. Қ=-(-0,75)   4. Р=-(+0,75)   0,75  2,8  -0,75  2,8 0,75   2,8 -2,8

Ә) Қорыққа саяхат

5- тапсырма. Таңбалар ережесі.

Шыққан мәнді кестеден тауып, сәйкес әріпті жаз.

1. Л=+(-2,8) 2. А=-(-2,8) 3. Қ=-(-0,75) 4. Р=-(+0,75)

0,75

2,8

-0,75

2,8

0,75

2,8

-2,8

Б) Ұлттық табиғи саябақ 6 тапсырма. Математикалық диктант . Баянауыл саябағы:

Б) Ұлттық табиғи саябақ

6 тапсырма. Математикалық диктант .

Баянауыл саябағы:

Б) Ұлттық табиғи саябақ 7-тапсырма. Тест жұмысы. 1) Есептеңдер: -5,2 - (-7,3) - 6,7=  А) -4,6; В)19,2; С) -19,2  2) Есептеңдер: 14,8 - 1,78 - 18,1=  А) – 5,08; В) 5,08; С) -3,8  3) Есептеңдер: 5 - (-13) - 24,16=  А) – 6,16; В) 20,16; С) 6,16  4) Есептеңдер: -3,4 – ( +8,19 ) - 4,5=  А) -22,25; В) 22,25; С) -16,09  5) Есептеңдер: -8,6+1,78+4,23=  А) -2,59; В) 14,61; С) 2,59

Б) Ұлттық табиғи саябақ

7-тапсырма. Тест жұмысы.

1) Есептеңдер: -5,2 - (-7,3) - 6,7= А) -4,6; В)19,2; С) -19,2 2) Есептеңдер: 14,8 - 1,78 - 18,1= А) – 5,08; В) 5,08; С) -3,8 3) Есептеңдер: 5 - (-13) - 24,16= А) – 6,16; В) 20,16; С) 6,16 4) Есептеңдер: -3,4 – ( +8,19 ) - 4,5= А) -22,25; В) 22,25; С) -16,09 5) Есептеңдер: -8,6+1,78+4,23= А) -2,59; В) 14,61; С) 2,59

В) Тұңғыш Президенттің саябағы

В) Тұңғыш Президенттің саябағы

В) Тұңғыш Президенттің саябағы  8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде белгілеу.  Оқушыны 0 нүктесінде тұр деп есептейміз.  Оң бағытпен 3 м жүріп, шырша ағашын егіңдер.  Шырша ағашы тұрған нүктеге қарама-қарсы болатын санға емен ағашын отырғызамыз.  Осы жерден солға қарай 4 м жүріп, қайың ағашын отырғызамыз.  Оңға қарай 8 м жүріп терек ағашын отырғызамыз .

В) Тұңғыш Президенттің саябағы 8-тапсырма. Оң және теріс сандарды координаталық түзуде белгілеу. Оқушыны 0 нүктесінде тұр деп есептейміз. Оң бағытпен 3 м жүріп, шырша ағашын егіңдер. Шырша ағашы тұрған нүктеге қарама-қарсы болатын санға емен ағашын отырғызамыз. Осы жерден солға қарай 4 м жүріп, қайың ағашын отырғызамыз. Оңға қарай 8 м жүріп терек ағашын отырғызамыз .

В) Тұңғыш Президенттің саябағы  9-тапсырма. Ребус шешу.

В) Тұңғыш Президенттің саябағы 9-тапсырма. Ребус шешу.

Үйге тапсырма: №412 2-тарау,3-тарау тақырып 3.1-3.3 2 . Жер бетіндегі тау, көл, ойпат, теңіз туралы мәліметтер жинап, дәптерге жазыңдар. Оларды оң және теріс сандармен бейнелендер.

Үйге тапсырма: №412

2-тарау,3-тарау тақырып 3.1-3.3

2 . Жер бетіндегі тау, көл, ойпат, теңіз туралы мәліметтер жинап, дәптерге жазыңдар. Оларды оң және теріс сандармен бейнелендер.

Бағалау.   «3» бағасы – 2-3 жетон жинау  «4» бағасы – 4-6 жетон жинау  «5» бағасы – 7 –ден көп жетон

Бағалау. «3» бағасы – 2-3 жетон жинау «4» бағасы – 4-6 жетон жинау «5» бағасы – 7 –ден көп жетон

ҮІІІ. Қорытындылау.  “Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ,  Мұны айтуға табиғаттың тілі жоқ”

ҮІІІ. Қорытындылау. “Адамзаттың табиғатсыз күні жоқ, Мұны айтуға табиғаттың тілі жоқ”

Назар аударғандарыңызға рахмет

Назар

аударғандарыңызға

рахмет


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Ашы? саба? "Рационал сандар?а амалдар ?олдану"

Автор: Хайруллина Гульмира Батырбековна

Дата: 13.10.2015

Номер свидетельства: 239368
