Просмотр содержимого документа
«Заттарды ұзындығы бойынша салыстыру»
Сабақ тақырыбы:
Заттарды ұзындығы бойынша салыстыру
Мектеп: «№8 ОМ МДШО» КММ
Күні : 22.10
Мұғалімнің есімі: Шекен Гүлбәсина
СЫНЫП: 1-сынып
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Оқу мақсаты:
1.1.3.4 ұзындық өлшем бірліктерін (см, дм) олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру
1.1.3.2 өлшем бірліктерді (см, дм/ кг/л/сағ) қолданып өлшеу
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
Сызғыштың көмегімен ұзындықты өлшейді
Логикалық тапсырмаларды орындай алады
ұзындық (см)/масса (кг)/көлем (сыйымдылық (л)) өлшем бірліктерін салыстырады және амалдар орындайды. .
Бағалау критерийлері
-Ұзындық шамаларын ажыратады-Ұзындықты өлшейді және нәтижесін тиісті өлшембірлігімен жазады. -Ұзындық (см), масса (кг) , сыйымдылық (л) өлшем бірліктерін салыстырады.
Тілдік мақсаттар
Өлшегіш, сантиметр, дециметр
Құндылықтарды дарыту
Мәңгілік –Ел . Өзарасыйластыққа,басқаларды естуге және тыңдауға дағдыландыру
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы
Өлшеуіш құралдарды пайдаланған кезде мұқият болу
Пәнаралық байланыстар
Жаратылыстану, сауаташу. орыс тілі
АКТ қолдану дағдылары
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу үшін интербелсенді тақтадан сүрет көрсетемін.
Бастапқы білім
Ұзындықтарына,биіктіктеріне қарап салыстыруды біледі
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Психологиялық ахуалды
Қуанамын менде,
Қуанасың сенде,
Қуанайық достарым
Арайлап атқан күнге.
Алған білімдерін еске түсіру
Сандарды салыстыр:
5 5
6 3 6
9
ҚБ: Басбармақ
(Суреттер арқылы тақырыпты ашу)
/ҰЖ/ 1-тапсырма «Айырмашылығын тап»
1 қатар-қарындашты өлшеу
2 қатар-дәптерді өлшеу
3 қатар- оқулықты өлшеу
Тапсырманың мақсаты: заттарды өлшей отырып см ұғымымен танысады.
Тапсырманың нәтижесі: сызғышпен оқу құралдарын өлшеп қанша екенін айтып береді.
(ҚБ ) «Басбармақ әдісі арқылы»
Интербелсенді тақта
5 мин
Тақтада суреттер көрсетіледі
1 мин
Сабақтың ортасы
Есіңе сақта!
Ұзындық сантиметр және дециметрмен өлшенеді;“Сантиметр” қысқаша “см” деп жазылады. “Дециметр” қысқаша “дм” деп жазылады. Ұзындықтың өлшем бірліктерін есте сақтаудыескертемін.
/Ж/ 2 . Тапсырма
Сызғыштың көмегімен өз қолыңның ортаңғы саусағын өлше. Нәтижесін қанша см екенін айтады. Көрші топ нәтижесімен салыстыр. Қорытынды жаса. Табанның суретімен партаның ұзындығын өлшейді.
Тапсырманың мақсаты: сызғышпен өлшеуді және заттың ұзындығын салыстыра отырып өлшеуді үйренеді.
Тапсырманың нәтижесі: заттың ұзындығымен салыстыра отырып өлшейді. ҚБ: «Отшашу» арқылы бағалау
Дәптермен жұмыс
Кеспе қағаздар беріледі, дәптерге жапсырады. Ұзындығын өлшеп неше сантимерт екенін жазады.
ҚБ: «Үшшапалақ» арқылы бағалау Сергіту сәті
Екі баланың биі
Интербелсенді тақта
8 мин
5 мин
2 мин
Сабақтың соңы
/Т/ 3-тапсырма
Әр топқа кеңістіктегі фигуралар беріледі. Сол фигураларды өлшейді
1 топ Конустың табанын өлшейді
2 топ цилиндрдың табанын өлшейді
3 топ Шаршы биіктігін өлшейді
Тапсырманың мақсаты: Кеңістіктегі фигураларды біледі. Өлшеуді үйренеді.
Тапсырманың нәтижесі: Өмірде қолдана алады.
ҚБ: «Отшашу» арқылы бағалау
4 /ЖҰ/Оқушылар бір-бірінің бойын өлшейді.
Тапсырманың мақсаты: Өз бойларын өлшейді. Қанша болғанын айтады.
Тапсырманың нәтижесі: Бойларын өлшей отырып метрмен танысады.
ҚБ: «Үшшапалақ» арқылы бағалау
Қорытынды: Оқушылар бой өлшеу арқылы метрмен танысады. Ұзындық өлшем бірліктерін атап береді.
100см=1 м
10 дм=1 м
1 дм= 10см
Кері байланыс: Сабақты түсінгендері бойынша бағдаршамға өз есімдерін қысады.
8 мин
5 мин
4 мин
2 мин
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Дәптермен жұмысты жылдам орындап болған жағдайда саларау(өрнек құр) тапсырмасын беремін.
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.