kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка открытого урока на тему "Процент"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Процент тақырыбан өткізілген сабақ оқушылардың дағдыларына негізделген. Бұл сабақта оқушылар бөлімі мен алымы, процент дегеніміз не, сонымен қатар экологияны қалай сақтауға болады, қанша пайыз ластанып жатқаны туралы айтылады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка открытого урока на тему "Процент"»

Пән: математика

Сынып: 4

Күні: 20.02.2020 ж.

Ортақ тақырып:

Қазақстанның экологиялық мәселесі

Сабақтың

тақырыбы: Бөлшектерді салыстыру

Мектеп:

Мұғалімнің

аты-жөні: Кумарова Б.Р.


Қатысқандар: 11


Қатыспағандар саны: 0


Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты


4.5.1.1 Пайыз туралы алған білімдерін және оның белгіленуін есеп шығару барысында қолданады


Сабақ мақсаттары


Көбі:

Бөлшек сандарды қосады, пайздық жеңілдіктерді табады

Барлығы: Пайыз туралы алған есептерін қолданады

Кейбірі: Пайыздық жеңілдікті есептейді, бөлшек сандарды салыстырады

Бағалау критерийлері





Пайыз және бөлшек сандар туралы түсініктері қалыптасады.


Ойлау дағдылары

Білу, түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттары:


Бөлімі, алымы, бөлшек сызығы


Диалог құрастырамыз:

түсіндіру

Сыни ойлау сұрақтары:

Пайыз өмірде не үшін қажет?

Құндылықтарды дарыту


Қолдау, көмек көрсету, бірлескен орта

Денсаулық және

техника

қауіпсіздігінің сақталуы


Дұрыс отыру, сергіту сәті

Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану, әдебиеттік оқу

АКТ қолдану дағдысы

(сабақта қолданылатын болса көрсетініз)

Сергіту сәті

Алдыңғы менгерілген білім

Пайыз және бөлшек сандарды қосу және азайту

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

4 минут

Ұ. Ұйымдастыру кезеңі.

  • Сәлемдесу

  • «Күндей болып күлеміз»

Ұ. Топқа біріктіру «Жасырын стикер» әдісі.

Оқушылардың орындығының артында стикер ілінген, сол стикердің түсіне сәйкес топқа бірігеді.

(Ұ) тақырыпты ашу: Пайыз

Пайыз суретін көрсету. Тақырыпты айтады.

  • Пайыз дегеніміз не? Бөлімі жүз болатын бөлшекпен өрнектелетін санның бөлігі.

  • 100/1 нешеге тең дейміз?

1 пайызға тең, себебі 100/100 тең болады 1, ал 1*1 тең болады 1 пайызға.




Орнында тұру



Пайыздың суреті

Сұрақтарға ауызша жауап береді

Сабақ ортасы

32 минут

Пысықтау:

Тақтамын жұмыс.

1-тапсырма

Бөлшек сандарды қосу амалын орындау.

Дескриптор.

  1. Бөлшек сандарды дұрыс жазады

  2. Қосылғыштардың мәнін табады

3 минутта қаншасын шығарады.


2-тапсырма

Дүкенге саяхат.

Пайыздық жеңілдікпен киім сатып алу. Есепті шығару, одан кейін сатушыға келіп көрсету арқылы, жаңа бағасын табу. Осылайша оқушылар өз топтарына ұпай жинайды.

Дескриптор.

  1. Берілген санды 100-ге бөледі

  2. Шыққан санды берілген пайызға көбейтеді

  3. Жаңа бағаны табады



3-тапсырма. Диаграмма арқылы салыстыру.

Бөлшек сандарды салыстыр.

8/2 8/5 5/2 6/3

10/5 10/5


Дескриптор.

  1. Диаграммада бөлімі мен алымын көрсетеді.

  2. Алымын салыстырады.

  3. Сәйкес таңбаны қояды.



4-тапсырма.

Сен зерттеушісің.Логикалық есеп.

1-топ. Бет 89, 8-есеп

2-топ. Бет 92, 10-есеп

3-топ. 95, 9-есеп

Дескриптор.

  1. Берліген сандардан үш таңбалы сан құрастырады

  2. Есептің шешуін табады

5-тапсырма.

«Оңайдан қиынға» әдісі

3-топқа карточкадағы есеп беріледі.

Топ оңайдан қиыннан басталатын есепті өздерінің қабілеттеріне қарай сараланып шығарады.

Дескриптор.

  1. Өрнекті баған түрінде шығарады.

  2. Өрнектің мәнін табады.

  3. Жауабымен сәйкестендіреді.





3 топ.

Тақтада ілініп тұрған өрнектер


Бағалау парағы.

Ұпай жазу парағы.







Киімдер: бағасы мен жеңілдігі жазылған.


Бағалау парағы.







Парақшада жазылған бөлшек сандар. Диаграмманы толықтыру арқылы сандарды аламына сәйкес салыстырады. Бөлімі әр түрлі сандар мен бөлімі бірдей бөлшек сандар.


Бағлау парағы.







Оқулықпен жұмыс

Парақша.




Бағалау парағы.






Стикерге жабыстырлған өрнек.



Бағалау парағы

Сабақтың соңы

4 минут

Рефлексия:

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»:

  1. Не үйрендім?

  2. Не істей аламын?

  3. Не істеп үйренгім келеді?

Үй тапсырмасы: бет 100, 8-есеп


Екі жұлдыз суреті.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты дұрыс қойылған ба?


Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренді?









Жоспарланған саралау жақсы өтті ме?






Сабақ мақсатына жетті ме?




Сабақ жоспарына қандай өзгеріс еңгізілді?


Сабақ мақсаты сабақтың тақырыбына сәйкес қойылған.


Оқушылар пайызды табу арқылы өмірде пайыздың қандай маңызы бар екендігін үйренді. Бөлшек сандарды қосу және азайтуды, сонымен қатар бөлшек сандарды салыстыруды үйренді. Диашграмма бойынша пайызды көрсеті, бөлім мен алым дағдысын жүзеге асырды.


Саралау тапсырмасы әр тапсырмада байқалды. Оқушылар өз қажеттіліктерін қанағаттандыра алды. Өз деңгейлеріне тиісті тапсырмаларды орындады.


Сабақ мақсатына жетті, себебі әр оқушының тақырыпқа сәйкес қажеттілігінің негізінде білімдері мен дағдылары жетілдірілді.

Сабақ жоспарына сайыс сабақ енгізілді. Сонымен қатар, есепті белгіленген уақытқа шығару арқылы оқушылардың есеп шығару жылдамдығы байқалды.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі

1 Саралау тәсілі оқушылардың дағдыларының қай сатыда екенін айқын көрсетті. 2 Функционалдық сауаттылығын арттыру мақсатында оқушылармен дүкенге саяхат ұйымдастыру тиімді болды.

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады

  1. Сабақты жоспарлауда оқушылардың қажеттіліктерін ескеру

  2. Тиімді кері байланысты декриптордың негізінде жүргізу

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылапрдың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет

Сабақ барысында топпен жұмыста көшбасышлардың белсенділігі байқалды, сыныптың өзара қарым-қатынасы, яғни көмек көрсетуі, бір-бірінің есептерін тексеруі арқылы қолдау көрсетуі айқын көрініс алды. Сонымен қатар, Берікқызы А., Талғатқызы Е., Байтас С. Есепті шығару дағдыларын жақсы деңгейде көрсете білді. Және Мылтықбай Ж., Аманджолова А. жұмысты жақын арада даму аймағы арқылы жүзеге асырсам тиімдірек болады деп ойладым. Сабақта бағалау парағындағы дескриптор кері байланысты тиімді жүргізуге үлкен көмек екені тағы да дәлелденді.






























































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Разработка открытого урока на тему "Процент"

Автор: Кумарова Булбул Рахимовна

Дата: 27.02.2020

Номер свидетельства: 541280
