Сабақ: Математика 1Cбөлім: Шамалар және олардың өлшем бірліктері Күні:18.10.18ж Сынып 2 | Мектебі: Шилібастау ОМ Мұғалімнің аты-жөні: Сейсенбаева Р.Е. Қатысқан оқушылар саны:7 Қатыспаған оқушылар саны:0 |
Тақырыбы | |
Оқу мақсаттары | 2.1.3.1 ** заттар бетінің ауданын өлшеу үшін шамалар мен құралдар таңдау, палеткамен өлшем жүргізу/әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білу және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтау |
Сабақ мақсаты | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі; ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады; әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады; |
Бағалау критерийлері | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата білсе және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады |
Тілдік мақсаттар | біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында… Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады. |
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық |
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Музыка Дүниетану пәнімен байланысты |
Алдыңғы меңгерілген білім: | Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар |
Сабақ барысы |
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер |
Сабақтың басы 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын құру. «Жас тілші» ойыны -Досың бар ма? -Сен досың үшін не істер едің? -Досыңа тілек тілеші. Достық ұранын айту. «Біріміз - бәріміз үшін, бәріміз – біріміз үшін» | Шеңберге тұру |
Сабақтың ортасы 2 минут 3 минут 8 минут 2 минут 10 минут | Сабақтың тақырыбы хабарланып, оқу мақсатын оқушыларға анықтату. Суреттермен жұмыс. «Шамаларды анықта» ойыны. Әр жұп берілген суреттен қай шама көрсетілгенін екенін айтады. Масса, ұзындық, уақыт, көлем. Дескриптор: -шамаларды анықтап, атайды. 2. Интербелсенді тақтамен жұмыс. Сәйкестендіру. Ұзындық сағ, мин, с Масса л Уақыт м, см, мм Көлем г, кг Дескриптор: Массаны өлшем бірлігі – г, кг –мен сәйкестендіреді; Ұзындықты өлшем бірлігі – м, см, мм –мен сәйкестендіреді; Уақытты өлшем бірлігі – сағ, мин, с –пен сәйкестендіреді; Көлемді өлшем бірлігі – л –мен сәйкестендіреді; 3.Оқулықпен жұмыс. Оқулықта берілген суреттерге қарап, сұраққа жауап береді. Және ол үшін қай құралды қолдану керектігін айтады. 1-жұпқа сұрақ: - Қазір сағат қанша болды? 2-жұпқа сұрақ: - Салмағың қанша? 3-жұпқа сұрақ: - Бойың қанша? 4- жұпқа сұрақ: - Күніне қанша су ішесің? Дескриптор: Қазіргі уақыттың қанша болғанын және оны сағаттың көмегімен білгенін айтады; Салмағының қанша екенін және оны білу үшін таразыны қолданатынын айтады; Бойының қанша екенін және оны анықтау үшін ұзындық құралдарын қолданғанын айтады; Күніне қанша су ішетінін және оны литрлік ыдыстардың көмегімен анықтайтынын айтады. | Слайд Сурет Интербелсенді тақта. Суреттер мен оқулық |
Сергіту сәті. «Достық» туралы ән айту. | |
4.Дәптермен жұмыс. Өз бетімен жұмыс. Сызғыштың көмегімен жолақтардың ұзындығын өлшеп, оларды сызу. «Ортадағы қаламсап» әдісі. 3-тапсырма.Сұрақтарға жауап беру. Сағаттың қандай «тілдері» бар? Олар қалай аталады? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Сағаттағы шәкілдер нені білдіреді? Олар нешеу? Қандай қорытынды жасауға болады? Дескриптор: -сұрақтарға дұрыс жауап береді. | Дәптер сызғыш |
|
Сабақтың соңы 5 минут 5 минут | Таразбен жұмыс. 1-жұп. Алманы өлшеу 2-жұп. Күрішті өлшеу. 3-жұп. Картопты өлшеу. Дескриптор: Алманың массасын анықтайды; Күріштің массасын анықтайды; Картоптың массасын анықтайды. Қорытындылау. -Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды. Бағалау: | |
Үйге тапсырма: 61 бет 5-тапсырма |
Қосымша ақпарат. |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| | |