kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Алгебралы? ?рнектер

Нажмите, чтобы узнать подробности

6-сынып?а арнал?ан "Алгебралы? ?рнектер" та?ырыбында?ы ашы? саба?ты? жоспары, жа?а технологияны ?олдана отырып ??растырыл?ан саба? жоспары.

Алгебралы? ?рнектерді ?осу ережесін білу, біліктерін логикалы? оймен іске асыру

О?ушыны? п?нге ?ызы?ушылы?ын арттыру,

                      математикалы? м?дениетке т?рбиелеу, ж?йелі т?рде   

                      ж?мыс істеуге, ?з ойын д?л, тияна?ты айта білуге 

                      ?йрету

                  3.  О?ушыны ??ыпты тындау?а, практикамен   

                     ?штастыру?а, тез шешім ?абылдай білу ма?сатында      

                     ?з   

                     білімін на?ты к?рсете алу?а да?дыландыру

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Алгебралы? ?рнектер »

Тегісшіл жалпы білім беретін орта мектебі



















/Ашық сабақ/












Өткізген: М.М.Сапаргалиев









Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді қосу (есеп шығару).


Мақсаты: 1. Ондық бөлшектерді қосу ережесін айта білу,

біліктерін логикалық оймен іске асыра білу

2. Оқушының пәнге қызығушылығын арттыру,

математикалық мәдениетке тәрбиелеу, жүйелі түрде

жұмыс істеуге, өз ойын дәл, тиянақты айта білуге

үйрету

3. Оқушыны ұқыпты тындауға, практикамен

ұштастыруға, тез шешім қабылдай білу мақсатында өз

білімін нақты көрсете алуға дағдыландыру


Сабақтың түрі: Дамытушылық

Сабақтың әдісі: СТО элементтері, түсіндірмелі, сұрақ жауап.

Көрнекілігі: Үлестірмелер,бағалау парағы,тестік тапсырмалар


Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру бөлімі.

а) Оқушылармен амандасу

ә) Сыныпты топқа бөлу.

II. Үй тапсырмасын тексеру



  1. Кім тез есептейді? (карточка бойынша жұмыс)

  2. Мәтінді есептер шығару. (ойлау қабілетін дамыту)

  3. Қызығушылығын ояту. (қызықты есептер сөйлейді)

  4. Тест жұмысы.

  5. Қорытынды, бағалау.



I, II топқа бөлейін.

Ой толғау

  1. Жай сан деп қандай санды атаймыз?

  2. Қандай натурал сандар өзара жай сандар деп аталады?

  3. 3 санының бөлінгіштік қасиеті?

  4. Құрама сан деп қандай санды атаймыз?

  5. ЕҮОБ дегеніміз не?

  6. Егер бір сан екінші санға бөлінсе, онда олардың ЕҮОБ сол сандардың қайсысына тең?

  7. Егер бір кез-келген сан 9 санына бөлінсе, онда ол 3 санына бөлінеме?

  8. 5 санының бөлінгіштік қасиеті?

  9. Өзара жай сандардың ЕКОЕ неге тең?

10. Егер бір сан екіншісіне бөлінсе, онда олардың ЕКОЕ сол сандардың қайсысына тең?

(дұрыс жауабын тапқан оқушыларға жұлдызша беріледі)


II. Кім тез есептейді?

(әр топтан бір-бір оқкшыдан карточкалар бойынша тақтаға орындайды)

I топ II топ

  1. 28+х=43

1. у+195=300

  1. 43х+72=502

2.83+29х=982

  1. ЕҮОБ(12;18;42)

3.ЕҮОБ(510;102)

  1. (х-16)*5=420

4.(16+х)*20=680

  1. ЕКОЕ(200;300)

5.ЕКОЕ(9;369)


III. Мәтінді есепте:

I топқа.

Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 4 есе артық. Егер тіктөртбұрыштың периметірі 60 см болса, онда оның ұзындығы мен енін табыңдар?


II топқа.

Спорт үйірмесінде 63 спортшы бар. Оның 23-і күреспен айналысатындар, ал жүгіріспен айналысатындар саны ауыр атлеттерге қарағанда 3 есе артық.Спорт үйірмесінде жүгіріспен айналысатын және ауыр атлеттер қанша?


IV. Қызықты есептер:

I топқа:

  1. Қатар түрған үш санның қосындысы да көбейтіндісі де 6-ға тең. Ол қандай сан?

  2. Ұшақ Астанадан Алматыға дейін 1 сағат 30 минут ұшады, ал кері қарай 90 минут ұшады. Не себепті?

  3. Өрісте бір топ қаз және қояндар жайылып жүр еді. Олардың бастарының саны 25, ал аяқтарының саны 70. Олардың ішіндегі қаз нешеу? Қоян нешеу? (10 коян,15 каз)


II топқа:

  1. Екі санның қосындысы 8 ге тең, айырмасы 2 ге тең, көбейтіндісі 15 ке тең. Ол қандай сан?

  2. Түнгі сағат 12-де жанбыр жауып тұрды. 72 сағаттан кейін күн көруге болама?

  3. Көпірден жиырма машина және велосипед өтті. Барлығы елу дөңгелек. Копірден қанша машина және қанша велосипед өтті?(5машина,15 велосипед)


V. Тест жұмысы:

I топқа:

  1. ЕҮОБ(120;60) табыңдар?

А) 20

В) 30

С) 60

Д) 40

2. ЕКОЕ(42;75)

А) 3150

В) 1050

С) 210

Д) 420

3. 180 санын жай көбейткіштерге жіктеңдер.

А) 22*3*5

В) 22*33*52

С) 22*32*5

Д) 2*32*5

4. Құрама сандар қатарын табыңдар?

А) 48, 41,99,83

В) 23, 54,37,92

С) 21,39,108,205

Д) 19,45,77,160

5. 1-ден 20-ға дейінгі жай сандарды атаңдар.

А) 1,3,7,10,14,17,20

В) 2,4,8,9,11,15,19

С) 1,5,9,11,14,16,18,20

Д) 3,5,7,11,13,17,19

6. Жай сандар қатарын табыңдар.

А) 37,45,63,90

В) 25,65,33,21

С) 19,98,76,32

Д) 17,37,41,53


II топқа:

  1. ЕҮОБ(31;93)

А) 15

В) 33

С) 31

Д) 6

  1. ЕКОЕ(36;90)

А) 360

В) 90

С) 540

Д) 180

  1. 300 санын жай көбейткіштерге жіктеңдер:

А) 22*3*52

В) 22*32*5

С) 2*32*5

Д) 22*2*5


  1. 20-дан 40-қа дейін қанша жай сандар бар?

А) 5

В) 7

С) 4

Д) 6


  1. Құрама сандар қатарын табыңдар?

А) 25,84,23,81

В) 19,21,36,41

С) 55,99,42,36

Д) 37,65,100,13

  1. 2205 санын көбейткіштерге жіктеңдер.

А) 32*7*5

В) 32*5*72

С) 3*5*72

Д) 32*52*7


Қорытынды бағалау.


































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Алгебралы? ?рнектер

Автор: Сапаргалиев Мэлс Мадиевич

Дата: 11.03.2015

Номер свидетельства: 184663
