Кезең:дыбысты қою кезеңі Сабақтың мақсаты:. [С] дыбысын буында, дұрыс, анық айтуға үйрету. Фонетикалық есту қабілетін дамыту, ойлау,есте сақтау қабілетін жетілдіру. Сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалысын дамыту,сөздік қорын байыту, дұрыс, анық сөйлеуге жаттықтыру.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: С дыбысы мен әрпін түзету.»
Сабақтың тақырыбы: С дыбысы мен әрпін түзету.
Кезең:дыбысты қою кезеңі
Сабақтың мақсаты:. [С] дыбысын буында , дұрыс, анық айтуға үйрету. Фонетикалық есту қабілетін дамыту, ойлау ,есте сақтау қабілетін жетілдіру. Сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалысын дамыту ,сөздік қорын байыту, дұрыс, анық сөйлеуге жаттықтыру.
Көрнекіліктер: Суреттер, айна , С фонемасының артикуляциялық кескіні, шар тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Біз көңілді баламыз,
Айтқан тілді аламыз.
Достарымызды көргенде,
Қуана қарсы аламыз.
Сәлем,сәлем,сәлем!
-Балалар бүгін аптаның қай күні?
-Жақсы жарайсыңдар!
Ғажайып сәт:
«Үй жануарлары»
-Балалар, бізге қонаққа бұзауқан, қошақан, құлыншақ,ботақан және балапан келді..
- Бұларды біз қандай жануарлар дейміз?
- үй (дұрыс)
-Ол біздерге өздерімен бірге тапсырмалар алып келіпті, соны орындайық.
Бұзауқанның тапсырмасы.
Бұл не?
Ертемен күнде сен ,
Қолыңды сүйкесең.
Кетіріп кір-ласың,
Тап-таза боласың.( ------)
-Осы сабын деген сөзде ең бірінші тұрған дыбыс,әріп қандай?
-Дұрыс
С дыбысықалай айтылады?
«С» дыбысының артикуляциясын еске түсіру.
-Ерін жымиып тұрады.
-Тістердің арасы ашық.
-Тілдің ұшы төменгі тістерге тіреледі.
-Тілдің ортасы көтерінкі,ортасында жырашық болады, сонымен ауа жолы жүреді.
-Тілдің бүйір жақтаулары жоғарғы азу тістерге тиіп тұрады.
ІІІ Дайындық кезінде қолданатын жаттығуларды жасату.
Тіл туралы ертегіден үзінді. -Ерте,ерте ертеде бір көңілді тіл болыпты. Ол тұратын үйдің есігі үнемі ашылып-жабылып тұрады екен.Бір күні ол таңертең ерте тұрып, терезені кең ашып, далаға қарапты. Оңға-солға қарайды. Далаға шығып,таза ауада ,таңғы жаттығу жасайды.«алтыбақан» жаттығуынан кейін таңғы асын ішті. Үйге кіріп жуынды. «науа»Шәй ішеді.Шәй ішіп отырып ерініне тәтті тосап жағып алды да ернін жалады. «тәтті тосап» . Таңғы астан кейін далаға шығып ойнады.Тілдің көңілі өте тамаша еді.
Тыныс алу жаттығуы: «Кімнің көбелегі алысқа ұшады.»