Просмотр содержимого документа
«Ашық сабақ "Ж" дыбысын сөзде дұрыс айтуға машықтандыру"»
Мақсаты.»Ж» дыбысының артикуляциясын еске түсіру, сөзде дыбысты анық айту,есте сақтау қабілетін дамыту ,сөзде Ж дыбысының орынын табу, байланыстырып сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорын молайту,
қолдын ұсақ моторикасын дамыту.
Көрнекілік: Сурет карточкалар, жалаулар, тыныс жаттығуға арналған
құралдар, тірек сызбалар суреті, т.б.
Ұйымдастыру кезені:
Балалар шеңберге тұрады.
Қонақтармен сәлемдесу.
Логопед: Балалар мен балабақша есігінің қасында сандық тауып
алдым ол сандық бізге арналған екен.
Кәне, біз сандықты ашып , онда не жатқанын байқайық
(сандықты ашып ішінен көзілдірікті ала
Логопед: Бұл не?
Балалар: Бұл көзілдірік.
(көзілідірікті таққаннан кейін жанындағы тұрған баланың ішкі
жақсы қасиеттерін айта бастайды.)
Логопед: Сонда бұл қандай к?
Балалар: Бұл сиқырлы к.
Логопед: Ендеше бұл к, кім жіберген екен бізге?
(Музыка сүйелменімен залға «Жапалақ» кіреді.
Логопед: Балалар енді түсінікті болды бұл сиқырлы көзілдірікті
ормандағы ен ақылды жапалақ жібергенің.
Жапалақ: Бұл сиқырлы к. мен сендерге жібердім, мен естідім бұл
балабақшада өте ақылды , білімді, және тапқырлы балала
бар екенін.
Жапалақ: Мен сендерге қонаққа келгім келді, сендердін білімдерінді
көрейіндеп.
Логопед: Балалар көрсетемізбе?
Балалар: Иә.
Логопед: Ендеше сабағымызды бастайық.
Сабақ барысы:
Логопед: Балалар мен сендерге сөздер айтамын ал сендер мұқият
тындандар.
Логопед: Балалар бұл сөздерде қандай дыбыс жие естілініп тұр.
Балалар: «Ж» дыбысы.
Логопед: Дұрыс балалар.
Логопед: Ендеше «Ж»дыбысының артикуляциясын қалай айтылады.
(ерін дөнгеленіп, алға қарай созылып тіл ұшы жалпақтанып