kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Тақырыбы: Үй жануарлары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.4.1.  Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.4. Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында сілтеу есімдіктерін дұрыс қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Үй жануарларын атай алады, олардың санын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша сөйлесе алады, үй жануарларына қатысты сұрақты дұрыс қоя алады.

Кейбір оқушылар:

Үй жануарлары туралы қосымша мәлімет біледі, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.

Құндылықтарды дарыту

Үй жануарларына қамқоршы болуға үйрету.

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу өнері, дүниетану сабағы

АКТ қолдану дағдылары

https://www.youtube.com/watch?v=da2S81YLdB0

Үйжануарларыменқұстары - Domesticated Animals

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Тақырыбы: Үй жануарлары»

Тақырыбы:


Үй жануарлары

Күні, айы:


1- сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну.

1.2.3.1. Сұхбаттасының не туралы айқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою.

1.5.1.4. Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында сілтеу есімдіктерін дұрыс қолдану.

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Үй жануарларын атай алады, олардың санын айта алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша сөйлесе алады, үй жануарларына қатысты сұрақты дұрыс қоя алады.

Кейбір оқушылар:

Үй жануарлары туралы қосымша мәлімет біледі, оларды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады.


Құндылықтарды дарыту


Үй жануарларына қамқоршы болуға үйрету.


Пәнаралық байланыс


Бейнелеу өнері, дүниетану сабағы


АКТ қолдану дағдылары


https://www.youtube.com/watch?v=da2S81YLdB0

Үйжануарларыменқұстары - Domesticated Animals




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығы.

Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру.

(Ұ) Шаттық шеңбері.

Оқушылар бір-біріне жылы тілектер айтады.

Мен саған денсаулық тілеймін.

Мен саған қуаныш тілеймін.

Мен саған жақсы көңіл-күй тілеймін.

Мен саған бақыт тілеймін.

Үй тапсырмасын пысықтап, естеріне түсіру.

Тақтадағы таныстырылымға қарап отырып, Мынау не?деген сұраққа жауап береді. Оқушыларға «Доп лақтыру» әдісі арқылы отбасы мүшелерін қайталайды.



Қызығушылық ояту.

- Балалар, біз үйде үй жануарларын ұстаймыз ба?

- Қалай ойлайсыңдар,оларды қалай атайды?

- Қандай үй жануарларын білесіңдер?

- Ендеше балалар, бүгінгі тақырыбымыз: «Үй жануарлары» деп аталады.

Оқушылардың назарына плакат, слайдтар ұсыналады.

  • Суретте не бейнеленген?

  • Суреттердегі бейнеленген жануарлар туралы не айтасыңдар?

  • Не себепті олар «үй жануарлары» деп аталады?

  • Үй жануарларнының адамға пайдасы бар ма?

Оқушылар пікірлерін ортаға салып, бөліседі.

Топқа бөлу

І топ «Тұлпар»

ІІ топ «Жүйрік»

Оқушылар, бүгін «Жүзден жүйрік, мыңнан тұлпар!» атанады деген оймен топтың атын Тұлпар, Жүйрік деп қойдым.









Слайд, плакат




















Үй жануарлары

Сабақтың ортасы

(26 минут)

«Кофе таяқшалары» әдісі арқылы сөздікпен жұмыс жүргізу.

Корова – сиыр Верблюд - түйе Лошадь - жылқы

Овца - қой Коза –ешкі Собака - ит Кошка - мысық

Балалар, қазақ тілінде кім? деген сұрақ адамдарға қатысты қойылады. Ал не? деген сұрақ қалған заттарға, жануарларға қатысты қойылады.

В казахском языке вопрос кім?(кто?)употребляется только по отношению к человеку, во всех других случаях употребляется не? (что?). Мысалы: оқушы-ученик(кто?), мысық-кошка(что?)

  • Оқушылар видеороликтен үй жануарлары туралы анимациялық мультфильмді көреді.

( МК,Ұ) «ТКО» әдісі. Мұғалім оқушылардың назарын оқулықтағы 1-тапсырмада берілген сөйлемдерге аударады.

Осы үлгі арқылы оқушылар үй жануарларын атай алуға үйренеді. Мынау – түйе. Мынау – жылқы. Мынау – қой. Мынау – ешкі. Мынау – сиыр. Оқушылармен суреттер бойынша сөздерді тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі. Оқушылар сендер көрген видеороликтегі үй жануарлардың қайсысы кітапта жоқ?


*Жұптық жұмыс.


Тапсырма

Дескриптор


1.Үй жануарлары суреттері беріледі.


(Жұптағы оқушылардың бірі суреттерді бяйды, екіншісі оны көрнекілікпен байланыстырып көрсетеді. Бұдан соң жұптардың орны ауысады да, әрекет қайталанады.)

1. Көбісі.Үй жануарын атай алады.

2.Кейбірі.Үй жануарларына қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және пайдасын түсіндіре алады.






«Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бір – бірін бағалайды.

Жасыл – барлық жауап дұрыс

Сары – жартылай дұрыс

Қызыл – ешқайсысы дұрыс емес


Сергіту сәті. Үй жануарлары қалай дыбыстайды? Оқушылар қай жануарды алды, сол жануардың дауысын салады.

(МК, Ұ) 2 – тапсырмада оқушылар Неше? сұрағына жауап беруге жаттығады, сандарды қайталайды.

Алдымен оқушылар назарын 1-ден 10-ға дейінгі сандарға аударады. Содан кейін оқушылар неше үй жануары бар екенін айтады. Оқушалардың жауаптары: 1 ит, 2 жылқы, 3 ешкі, 4 түйе,

5 мысық, 6 қой, 10 сиыр, 9 ит.

Тапсырма

Дескриптор

Үй жануарын атап, қанша екенін санап айт.

  1. Үй жануарларын атай алады.

  2. Үй жануарларының қанша екенін санап айта алады.

«Бас бармақ» әдісі арқылы оқушылар тапсырманың қаншалықты деңгейде өткенін бағалайды.

(МК, Ұ) 3 – тапсырма арқылы оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды. Оқушылар мынандай дағдыларды меңгеруі тиіс: мұғалімнің сұрақтарына (Мынау не? Неше қой?) жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу дағдыларын жетілдіре түседі.

«Қол шапалақтау» әдісі арқылы әр жұптың жауабы бағаланады.

(Ө) Қосымша тапсырма арқылы оқушылар сабақта алған білімдерін бекіте түседі. Өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады.

Оқушылар жаңағы бояған үй жануарларының суреттерін, атын атап, плакатка барып орналастырады.

(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады. «Кофе таяқшалары» әдісі арқылы сұрақ-жауап алынады.Кофе таяқшаларына оқушылардың қаламсаптары алынады. Кімнің қаламын алсам сол жауап береді.




Слайд





Оқулық.



Видеоролик










Мазмұнды сызба

суреттер

Оқулық





Бағдаршам түстері





Слайд


Карточкалар

Слайд, ойыншықтар











Оқулық






Плакат

Сабақтың соңы

( 4минут)

Рефлексия.

«Табыс баспалдағы» әдісі арқылы оқушылар смайликтерін әр сатыға жабыстырады.

Түсінбеген оқушыларға қайта түсіндіру жұмысы жүргізіледі.


түсіндім


сұрағым бар


түсінбедім


«Зымыран», стикер


Қосымша ақпарат


Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе?

Неге?


2. Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?







Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не?

1:Жұптық жұмыс ұнады.Себебі оқушылар жануарлардың суреттерінің қаңқасын бояп, жұмыс істеді, жануарлардың атын атады.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1:

2:














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Тақырыбы: Үй жануарлары

Автор: Джаппарова Турсынкуль Камаловна

Дата: 07.05.2017

Номер свидетельства: 413624
