Қазіргі таңдағы Қазақстанның саясаты конфессияаралық бейбітшілік пен келісімді орнатуға, қазіргі заманғы қоғамдағы рухани-адамгершілік құндылықтардың жаңа жүйесін құруға бағытталған. Бұл әсіресе көп конфессиялы, көп ұлысты қазақстандық қоғам жағдайында өзекті болып табылады. Қазақстанның ұлттық –мәдени мемлекеттігін нығайту, қазақстандық патриотизмге тәрбиелеу жастарды сан ғасырлы рухани құндылықтар мен әлемдік және дәстүрлі діндердің жасампаз тәжірибесіне тартуды қажет етеді.
Діни ілімнің даму тарихы Қазақстан мәдениетінің қалыптасуынажәне дамуына елеулі әсер етуде.
«Дінтану негіздері» факультатив курсының мақсаты- оқушылардың бойында гуманистік дүниетанымның негіздерін, рухани – адамгершілік құндылықтардың, жеке сенімнің жүйесін қалыптастыруға ықпал ету.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Сабақтың тақырыбы: Астана- елдің тірегі.»
6 сынып Сабақтың тақырыбы: Астана- елдің тірегі. Сабақтың мақсаты: Астана туралы түсініктерін кеңейту,мәтінмен жұмыс жасай отыра, оқушылардың сөйлеу дағдысын арттыру, Оқушылардың ойлау қабілетін кеңейту, сөздік қорын молайту, сауатты оқу дағдысын күшейту, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Өз еліне,жеріне деген мақтаныш сезіміне тәрбиелеу, бір –біріне сыйластық сезімдерін тереңдету; Сабақтың түрі: жаңа сабақ Сабақтың типі: саяхат сабақ Сабақтың әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,топтық жұмыс, саяхат сабағы Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта (слайд-шоу), Бәйтерек суретті, стикерлер, бағалау парағы Сабақтың барысы: I .Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың зейінін сабаққа аудару - Бүгін сыныпта кезекші кім? - Сыныпта кім жоқ? - Оқу құралдарын тексеру (оқулық,дәптер,қалам,сөздік дәптері) Түрлі түсті қағаз арқылы оқушылар 3 топқа бөлініп отырады Шаттық шенберін өткізу( әр топ бір-біріне іске сәттілік, жетістікке жетейік деген тілектер айтады) : «Ауадан қуат алайық, Алақанға салайық. Жерден нәр алайық, Алақанға салайық. Күннен шуақ алайық, Алақанға салайық. Бір-бірімізге сәттілік тілейік!» Топпен жұмыс ережесін еске түсіру Ереже: «-Сабаққа кешігіп келмеу; -Шыншыл болу; -Біреудің көзқарасын құрметтеу; -Біреуді естіп, тыңдай білу.» Бағалау парағын әр топқа тарату Бағалау парағы. Аты-жөні Үй тапсырмасы 1-аялдама 2-аялдама 3-аялдама 4-аялдама 5-аялдама 6-аялдама Әр топ жетекшілері алдарындағы бағалау парағына топ мүшелерінің жауаптарын бағалап отырады ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. ІІІ.Жаңа тақырып -Балалар,бүгінгі сабағымыз ерекше, ол-саяхат сабағы . Астанаға саяхатқа шығамыз. -Ал саяхатқа шығу үшін саяхат картасына назар аударыңдар Саяхат картасы 3.Пирамида 2. Бәйтерек 4.Ақ Орда 1. Вокзал 5. «Думан» 6. «Хан шатыры» 1-аялдама. Сөздік алқабы. Болашақ-будущее ғимарат- здание көрікті-красивий жаға-берег орталық-центр ойын-сауық орталығы-развлекательный центр Сөз тіркесін құрып , аудару 2-аялдама. «Бәйтерек» 1. Мәлімет беру. 2. Тапсырма Зат есімнің түрлерін анықтау Астана қаласы, аспан, ғимарат, Бәйтерек, монумент, автор. Зат есім дара күрделі жалқы жалпы деректі дерексіз 3-аялдама «Пирамида» Тапсырма -Әр топ мәтін бойынша сұрақтар әзірлеп, басқа топқа береді -Кезекпен сұраққа жауап береді. Сергіту сәті 4-аялдама «Ақ Орда» Тапсырма Ғимарат, өзен сөздерін септе. 5- аялдама «Думан» Тапсырма Сөздердің жалғауын анықтау Елорданың, залдары, балаларға, ересектердің, балалардың, алаңдары 6-аялдама «Хан шатыры» Тапсырма Мәтін бойынша «Астана» тақырыбына кластер құру Рефлексия -Балалар, осымен саяхатымыз аяқталды. -Саяхат сендерге ұнады ма? -Олай болса, бүгінгі сабағымыздың қорытынды кезеңіне де,келіп жеттік. 1.Астанадағы ойын-сауық орталықтарын ата. 2.Астанаға қандай тілек айтасың? Тақтадағы «Бәйтерек» суретіне стикер арқылы өз тілектерін жазады «Көркейе бер,Қазақстан!», «Жайнай бер, бас қала!», «Қазақстан жасасын!» Бағалау: Топ басшылары бағалайды. Үй тапсырмасы: Шығарма жазу. «Астана-елдің тірегі»