САБАҚ: Сауат ашу | Мектеп |
Күні: 31.01.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Абильмажинова Гаухар Адилхановна |
СЫНЫП: 1 сынып | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Оқумақсаттары | 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
Бағалау критериилері: 1. Х дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгере біледі. 2.Дауыссыз дыбыс екенін түсінеді. 3. Х дыбысын сөйлем ішінде ажыратады. | Ойлау деңгейлері: Білу Түсіну Қолдану |
Алдыңғы оқу: | Өткен тақырыпта біз қандай дыбыс, әріппен таныстық? Б дыбысы қандай дыбыс? Б дыбысы сөздің қай буынында кездеседі? Б дыбысына байланысты сөздер айтыңыздар. |
Жоспар |
Жоспарланғануақытесебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | Ресурс-тар | Дерек-көздер |
Басы | Шаттық шеңбері. Ал, енді балалар бір – бірімізге жылуымызды жіберейік. - Қуан шаттан алақай, Қуанатын күн келді. Қайырлы күн! Қайырлы таң! Күліп шықты күн бүгін. Бір - бірімізге күннің жылуын үрейік. - Қане, отырамыз. Бүгінгі Сауат ашу сабағымызды бастайық. | | |
Ортасы | Миға шабуыл. Жұмбақ шешу: Жаны жоқ болса да, Ақылды адам ісін істейді. (Кітап) Жарайсыңдар. Кітап сөзі қай дыбыстан басталып тұр. К дыбысын барлығымыз бірге айтып көрейікші? Қалай айтылып тұр? Кедергіге ұшырап айтылып тұр. Кедергіге ұшырап айтылған сөздерді қандай дыбыстар қатарына жатқызамыз. Дауыссыз дыбыстар қатарына жатады. К әріпінің жазбаша үлкен және кіші әріптерінің жазылуын тақтаға және ауада көрсетемін. № 1 Оқу. Тақтаға К дыбысына берілген сөздерді іліп хормен, тізбектей оқытамын. № 2. Жаңылтпашты жатқа айт. Шеше,шеше Неше кесе Сынды кеше? Жаңылтпашты үш рет қайталап атқызамын, оқушылардың кітаптарын жаптырып қойып, жатқа сұраймын. Тапсырмалар: «Адасқан суреттер». Сол суреттердің ішінен К дыбысына байланысты суреттерді анықта. | К әріпінің суреті | |
Бағалау критериилері К дыбысы мен әрпі туралы білімді меңгере біледі. | Дескриптор: 1.Суреттерден К дыбысына байланысты суреттерді анықтайды; 2. Буынға бөле алады; 3. Сөйлем құрай алады. | | |
Тапсырмалар: « Дыбыстық талдау». Тақтаға суреттерін тақтаға іліп қоямын. Дыбыстық талдау жасаңыз. | Түрлі түсті бор | |
Бағалау критериилері: 2.Дауыссыз дыбыс екенін түсінеді. | Дескриптор: Суреттердегі заттардың атауын біледі. Дыбыстық талдау жасай алады. Буынға бөле алады. | | |
| Сергіту сәті: Қане қанат жазайық, Қарлығашқа ұқсайық. Ұшып-ұшып алайық, Орнымызға қонайық. Білімде алда болайық. | | | |
| Тапсырма: | | |
| Бағалау критериилері: 3. К дыбысын сөйлем ішінде ажыратады. | Дескриптор: 1.К дыбысы бар сөздерді оқи алады. 2.К дыбысын сөз ішінде ажырата алады. 3.Дыбыстық талдау жасай алады. | | |
Соңы | Бағалау «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды. | Кері байланыс «Тілек шамы» Әр оқушы бір-біріне «Тілек шамын» беру арқылы бүгінгі сабаққа тілектерін айтады. | | |
Қосымша мəліметтер: |
| Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? №3 Кім? Сұрағына жауап беретін сөздерді тап. Кім? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? 2 жұлдыз 1 тілекпен бағалау. | Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Өзін-өзі тану, жаратылыстану Құндылықтар мен байланыс (тəрбие элементі). |
Рефлексия Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейдеөтті? Жоспарланғансаралаужақсыіскеастыма? (тапсырмаларсəйкесболдыма?) Уақыттықалайпайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды. Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Тапсырмалар сәйкес болды. Уақытты тиімді пайдаландым. |
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?
1.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағым