kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

М.Әуезов "Көксерек" әңгімесі, 7 сынып

Нажмите, чтобы узнать подробности

жаңартылған білім мазмұны бойынша жазылған ашық сабақ жоспары. М.Әуезов "Көксерек" әңгімесі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«М.Әуезов "Көксерек" әңгімесі, 7 сынып»

САБАҚ: М.Әуезов «Көксерек» мәтінмен жұмыс

Мектеп:

И. Нүсіпбаев атындағы мектеп-интернат


Күні: 08.02.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Койшыбаева Назира Тумакбаевна


Сынып: 7 «А»

Қатысқандар:


Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Т/Ж Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау;

Б/С 7.2 Әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады;

Берілген әңгімеден кейіпкерлерін тауып, шығарманың мазмұнын түсіне алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады;

Көркем шығармадағы кейіпкерлерге мінездеме бере алады.

Кейбір оқушылар орындай алады;

Әңгімедегі кейіпкерлердің іс-әрекетіне баға беріп, өзіндік көзқарасын білдіре алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Көркем шығарманы оқып, тақырыбын аша алады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Түз тағысы, ашкөздік, тойымсыздық,төбет, мейірімділік, өшпенділік, сатқындық, шынайылық.

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Балалық сезім, мейірімділік сұлбасы, алдамшы сезім.

Талқылауға арналған сұрақтар

Қасымның Құрмашқа жасаған қатыгездігі қаншалықты дұрыс?

Құрмаштың қасқырға деген шынайылығы неде?

Қасқырды басқаша қалай атауға болады?

Не себепті …. деп ойлайсыз?

Не себепті әңгіме әжесінің қарғысымен аяқталады деп ойлайсыз?

Не себепті қасқыр Құрмашқа қастандық жасады?

Автор не себепті баланы ит-құстың құрбанына айналдырды?

Ишара:

қол,қас,қабақ, саусақ қимылдары

Алдыңғы оқу:

М.Әуезов «Көксерек» әңгімесін оқып, мазмұндап келу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Басы








Ойқозғау


Ортасы

































































Соңы




Сабақты бастамас бұрын оқушыларды 3 топқа біріктіремін

1-топ: Адамзат

2-топ: Табиғат

3-топ: Тіршілік

Әр топ өздеріне берілген топ атауларын пайдалана отырып, бір-екі сөзбен келесі топтарға тілек айтады.

Бейнетаспа көрсету арқылы ойқозғау


Үй тапсырмасы:

«Ерекше сұрақ» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. Әр топ мүшелері мәтін бойынша сұрақтар дайындап, келесі топтарға сұрақтар қояды.

Бағалау критерийлері:

1.Сұрақты жүйелі және нақты қоя алады – 3 сұраққа - 3 балл

Әрбір сұраққа 1 баллдан беріледі, 3 сұраққа 3 балл

3. Ерекше сұрақ қай топта болса, сол топқа 1 балл

(Жалпы – 4 балл)

Үй тапсырмасы бойынша жалпы 4 балл жинау керек.

Қалыптастырушы бағалау

«Геометриялық фигуралар» арқылы жүзеге асады.

«Әңгіме-дебат» әдісі

Тапсырма:

Көксеректің Құрмашқа істеген іс-әрекеті адамдардан кек алу ма, әлде түз тағысына тән қасиет пе? Құрмаштың өліміне кім кінәлі?

І топ. Даттаушы. Көксеректің іс-әрекеті түз тағысына тән қасиет. Құрмаштың өліміне Көксерек кінәлі

ІІ топ. Жақтаушы. Көксеректің іс-әрекеті адамдардан кек алу.Көксеректің өліміне адамдар кінәлі.

ІІІ топ. Үкім шығарушы. Құрмаштың өліміне кім кінәлі екендігін анықтайды, шешімін шығарады.


Дескриптор:

  1. Ойын анық жеткізе алады – 1балл

  2. Аргументтер келтіре алады – 1балл

  3. Әр пікір иесі өз көзқарасын сақтайды – 1балл

  4. Шешім шығара біледі – 1балл

(жалпы балл – 4 балл)



РАФТ әдісі. Жазылым

(Жеке жұмыс)


1-топ:

Роль


аудитория

формат

тақырып

Көксерек


адамдарға

шағым

қатыгездік

2-топ:

Роль


аудитория

формат

тақырып

Әжесі


немересіне

күнделік

сағыныш

3-топ:


Роль

аудитория

формат

тақырып

Құрмаш

Көксерек

хат

үміт


Дескриптор:

  1. Рафт әдісінің ережесіне бағына отырып күнделік, хат, шағым іс-қағаздарының стилін сақтап жаза алады – 1 балл.

  2. Сөз орамдарын орынды қолдана алады – 1 балл

  3. Жұмыстың мазмұнын аша алады – 1 балл – 1 балл

Жалпы балл – 3 балл

Қалыптастырушы бағалау

Геометриялық фигуралар арқылы бағаланады

«Суретке пікір»

Сабақты қорытындылау мақсатында оқушы пікірін сұрау

7) Кері байланыс «Ресторан»әдісі.

-Мен тағы ..........тапсырыс берер едім

-Маған бәрінен ұнағаны .....................

-Менің асқазаным қорытты...............

-Келесіде маған қосыңызшы....

Үйге тапсырма: «Адам және табиғат» тақырыбында эссе жазу










Көксерек фильмінен үзінді





Қалыптастырушы бағалау:











Қалыптастырушы бағалау:











































Қалыптастырушы бағалау






Қосымша ақпарат

Қосымша кітаптардан музыкалық аспаптар туралы ізденіп келу


Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсы з?



Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі).





Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз


Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Литература

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
М.Әуезов "Көксерек" әңгімесі, 7 сынып

Автор: Койшыбаева Назира Тумакбаевна

Дата: 08.06.2018

Номер свидетельства: 472612
