Сабақ тақырыбы:
М.Әуезов «Көксерек» әңгімесі
Әңгімедегі Құрмаш бейнесі
Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы оорта мектебі» КММ
Күні: 12.01. 2017ж
Мұғалім есімі: Ережепова А.Т
Сынып: 7 «А»
Қатысқандар саны
қатыспағандар саны
Сабақ негізделген оқу мақсаты
Білім алушылар бүгінгі сабақта М.Әуезов туралы білетін білімдерін кеңейтеді.
Оқу нәтижелері
«Көксерек» әңгімесінің негізгі идеясымен танысады.
Оқушылардың басым бөлігі әңгімені оқып, мазмұндай алады.
Кейбір оқушылар әңгімені мазмұнын айта алады.
Алдыңғы оқу
І.Жансүгіров шығармалары
Жоспар
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар
Басталуы
Ұйымдастыру
Амандасу. сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
- Өнеріміз өрге жүзер өнерде,
- Білімдіміз ойда оқу біздерде.
- Мақсатымыз өнерлі боп жақсы оқу,
- Өнер, білім тең таразы біздерге М.Әуезов туралы білетіндерін сұраймын. «Көксерек» әңгімесі бойынша видео көрсетемін.Білім алушылар видео туралы өз ойларын ортаға салады.
Ортасы
Оқулықпен жұмыс.
1897 - 1961)
Ұлы жазушы, драматург, ғұлама ғалым, педагог, қоғам қайраткері
«Аяқталуы
Романға үңілсек, біздің көз алдымыздан біріне-бірі ұқсамайтын, бірін-бірі қайталамайтын әрқайсысы өз қалпымен, кескін-келбетімен, ерекше ішкі сырымен соны, тың туынды болып көрінетін, көптеген әйелдер бейнесі бар.
20 жасындаТүркістан АССР-і үкімет басшысы.
Түркістан республикасының шынайы саяси-
мемлекеттік егемендігі жолындағы саяси
күрескер болды. Республиканы түркі тілдес
халықтардың “ұлттық мемлекеттігіне”
айналдыру мақсатын қойып, осы бағытта
социалистік революция жариялаған “ұлттардың
өзін-өзі билеу құқығын” өмірге демократиялық
жолмен енгізу үшін қажырлы күрес жүргізді.
Тұрар Рысқұловтың Түрік республикасын құру
идеясының дұрыстығын кеңестік Қазақстанның
және кеңестік түркілердің кейінгі тағдыр-тарихы
дәлелдеп берді. “Түркі тілдес түгел бол!”
Бұл – аяулы арысымыз, бүкіл түркі тектес
халқымыздың ұлы перзенті Тұрар Рысқұловтың
ұраны, ұстанған бағыты. Мұраты, мияты.
Сонымен бірге кейінгі ұрпаққа мұраға қалдырған
ұлы өсиеті
Қосымша ақпарат
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс құндылығы байланысы
рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз. Сл ұяшықтағы Сіздің сабақтың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?.