Саба?ты? ма?саты: О?ушылар?а ?ткен та?ырыпты ме?герту
О?ушыны? с?йлем талдай білу да?дысын, ережені есте са?тау ?абілетін, с?йлеу тілін, зейінін, ес, жады, да?дысын дамыту.
Сауаттылы??ы, тіл м?дениетіне, с?з байлы?ын ме?гертуге, білімділікке т?рбиелеу.
Саба?ты? ?дісі: С?ра?-жпауап, жатты?у, тірек сызба, топпен ж?мыс, талдау-пысы?тау.
Саба?ты? т?рі: Жатты?у, талдау-пысы?тау саба?ы.
Саба?ты? типі: ?алыптан тыс саба?.
Просмотр содержимого документа
«Конспект урока "Есімдіктер" »
ЖАМБЫЛ АТЫНДАҒЫ ОРТА МЕКТЕП
7 сынып
ЕСІМДІКТЕРДІ ҚАЙТАЛАУ
АРЫМБЕКОВА А.Б.
Сабақтың тақырыбы: Өткен тақырыпты қайталау
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға өткен тақырыпты меңгерту
Оқушының сөйлем талдай білу дағдысын, ережені есте сақтау қабілетін, сөйлеу тілін, зейінін, ес, жады, дағдысын дамыту.
Сауаттылыққы, тіл мәдениетіне, сөз байлығын меңгертуге, білімділікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жпауап, жаттығу, тірек сызба, топпен жұмыс, талдау-пысықтау.
Сабақтың түрі: Жаттығу, талдау-пысықтау сабағы.
Сабақтың типі: Қалыптан тыс сабақ.
Сабақтың барысы, ұйымдастыру кезеңі:
1 – тапсырма
Жіктеу есімдігін түрлендіру
Сілтеу есімдіктерінің түрленуі
Өздік есімдігінің түрленуі
2 – тапсырма
Зат есім туралы айт, тірек – сызбамен көрсет.
Сын есім туралы айт, тірек – сызбамен көрсет.
Үстеу туралы айт, тірек – сызбамен көрсет.
3 – тапсырма. Морфологиялық талдау жаса.
110-жаттығу.
4 – тапсырма. Кім жылдам?
Сұрақтар
1 топ
Зат есім деген не?
Жуан дауыстыларды ата
Қысаң дауыстыларды ата
Есімдік дегеніміз не?
Есімшенің жұрнақтарын ата
Қалау рай жұрнақтарын ата
Өздік етіс жұрнақтарын ата
2 топ
Сын есім дегеніміз?
Жіңішке дауыстыларды ата
Ұысаң дауыстыларды ата
Есімдік дегеніміз не?
Есімшенің жұрнақтарын ата
Қалау рай жұрнақтарын ата
Өздік етіс жұрнақтарын ата
3 топ
Антоним дегеніміз не?
Қазақ тілінде неше дауысты дыбыстар бар?
Еріндік дауыстыларды ата
Ортақ етіс жұрнақтарын ата
Сан есімнің мағыналық түрі нешеу?
Жинақтық сан есім жұрнақтарын айт
Тұйық етістік жұрнағын айт
5 – тапсырма
Сөйлем мүшелеріне талда
Ежелгі грек философиясының дамуына үлкен үлес қосты.
Кейбір адамдар жылдам есептеуге қабылетті болады.
Барлық университеттердің студентері логика оқиды.
6 – тапсырма
Белгісіздік есімдігінің түрленуі.
Болымсыздық есімдігінің түрленуі.
Жалпылау есімдігінің түрленуі.
Сабақты қорыту:
Үйге тапсырма: қайталау, 4 сөйлем талдап келу.