Пәні:қазақ тілі
Сыныптар: 6
Мерзімі:
Оқушылардың жасы:10-11
Сабақтың тақырыбы:
Қазақ елінің астаналары
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға Қазақ елінің астаналары мәтіні арқылы сұрақтар құрастыруды үйрету
Күтілетін нәтиже:
Оқушылардың барлығы мәтінді оқи отырып,оларға сұрақ қоюды меңгереді
Сабақтың түрі:
Жаңа тақырыпты меңгерту
Қажетті құралдар:
Кеспе қағаздар,стикер,постер,интерактивті тақта
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
«Ыстық орындық» әдісі, «Әшекейлі ара » әдісі, Тыңдап отырған үштік,Семантикалық карта,өзін өзі бағалау,жиынтық бағалау,мақтау мадақтау
Сабақтың барысы:
№
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Дерек көздері
Ұйымдастыру кезеңі
5мин
Шаттық шеңбері
Оқушылар назарына «Табиғат тамашалары» видеоролигін ұсынады.
Оқушылар сергіп,демалады.
Слайд,әуен
Үй тапсырмасын сұрау кезеңі
3мин
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
3мин
«Дуэль » әдісін қолданып үй тапсырмасын тексеру.Мұғалім өзі бірінші бастайды.Сол оқушы үй жұмысын оқиды
Мұғалім өзі бірінші бастайды.Сол оқушы үй жұмысын оқиды,ал қалғандары жалғастырады.
Жаңа сабақ таныстырылымы
5мин
«Миға шабуыл» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын қазақ елінің астаналарысуретін көрсету арқылы ашамын.
Оқушылар көрген сурет қай қаланың суреті екенін табады.
слайд
Жаңа сабақты талқылау
18мин
2-тапсырманы «Сұрақ-жауап » әдісі арқылы орындатамын.
5-тапсырманы «іскерлік ойын» арқылы орындатамын.
Оқушылар өз бетінше сұрақ құрайды.
Сұхбатты оқып,аударып,рөлге бөліп сомдайды.
6 сынып қазақ тілі оқулығы
Сергіту сәті
Оқушылар сергіп, демалады
Қорытынды
6мин
6-тапсырманы Сұрақтарға жауап бер.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.
6 сынып қазақ тілі оқулығы,дәптер
Рефлексия
2 мин
«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге жауап бергізу.
«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге түсіреді.
Рефлексия парағы, стикерлер
Үйге тапсырма
2мин
4-тапсырма.
Оқушылар мақал-мәтелді жазып,жаттайды.
оқулық
Бағалау
2 мин
Топтық бағалау жүргізу.
Смайликтермен формативті бағалау
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалап шығады.
Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді.
Бағалау критерийі, бағалау парақшасы, смайликтер
Пәні:қазақ тілі
Сыныптар: 6
Мерзімі:
Оқушылардың жасы:10-11
Сабақтың тақырыбы:
Қазақ елінің астаналары
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларға Қазақ елінің астаналары мәтіні арқылы сұрақтар құрастыруды үйрету
Күтілетін нәтиже:
Оқушылардың барлығы мәтінді оқи отырып,оларға сұрақ қоюды меңгереді
Сабақтың түрі:
Жаңа тақырыпты меңгерту
Қажетті құралдар:
Кеспе қағаздар,стикер,постер,интерактивті тақта
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
«Ыстық орындық» әдісі, «Әшекейлі ара » әдісі, Тыңдап отырған үштік,Семантикалық карта,өзін өзі бағалау,жиынтық бағалау,мақтау мадақтау
Сабақтың барысы:
№
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Дерек көздері
Ұйымдастыру кезеңі
5мин
Шаттық шеңбері
Оқушылар назарына «Табиғат тамашалары» видеоролигін ұсынады.
Оқушылар сергіп,демалады.
Слайд,әуен
Үй тапсырмасын сұрау кезеңі
3мин
Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу
3мин
«Дуэль » әдісін қолданып үй тапсырмасын тексеру.Мұғалім өзі бірінші бастайды.Сол оқушы үй жұмысын оқиды
Мұғалім өзі бірінші бастайды.Сол оқушы үй жұмысын оқиды,ал қалғандары жалғастырады.
Жаңа сабақ таныстырылымы
5мин
«Миға шабуыл» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын қазақ елінің астаналарысуретін көрсету арқылы ашамын.
Оқушылар көрген сурет қай қаланың суреті екенін табады.
слайд
Жаңа сабақты талқылау
18мин
2-тапсырманы «Сұрақ-жауап » әдісі арқылы орындатамын.
5-тапсырманы «іскерлік ойын» арқылы орындатамын.
Оқушылар өз бетінше сұрақ құрайды.
Сұхбатты оқып,аударып,рөлге бөліп сомдайды.
6 сынып қазақ тілі оқулығы
Сергіту сәті
Оқушылар сергіп, демалады
Қорытынды
6мин
6-тапсырманы Сұрақтарға жауап бер.
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.
6 сынып қазақ тілі оқулығы,дәптер
Рефлексия
2 мин
«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге жауап бергізу.
«Не білдім?», «Не білгім келеді?», «Не білемін?» деген сұрақтарға жауаптарын стикерге түсіреді.
Рефлексия парағы, стикерлер
Үйге тапсырма
2мин
4-тапсырма.
Оқушылар мақал-мәтелді жазып,жаттайды.
оқулық
Бағалау
2 мин
Топтық бағалау жүргізу.
Смайликтермен формативті бағалау
Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалап шығады.
Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді.
Бағалау критерийі, бағалау парақшасы, смайликтер