Топтары?ны? аты осыны? ішінде ?айсысына жатады деп ойлайсы?дар?
Біз б?гін ?андай ертегі туралы саба? ?теміз? т.б.
М??алім с?зі:
«Джигсо» ?дісін о?ушылар?а т?сіндіру.
Балалар, алдары?да жат?ан м?тінді о?ып, жоспар ??рамыз. Негізгі о?и?аларды ?мытпас ?шін т?ртіп алу?а болады. М?тінді топ ішінде тал?ылаймыз. Бір-бірімізге т?сіндіреміз.
Мақсаты: ертегінің түйінді идеясын түсіну, жақсы мен жаманды тану, сөйлеу шеберлігін дамыту.
Табыс критерийлері:
1)Ертегі мазмұнын меңгереді;
2)Жақсы мен жаманды тани біледі.
3)Ойын еркін жеткізеді.
4) Топпен жұмыс істеуге дағдыланады.
Сабақтың барысы
Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу, түгелдеу.
Стикерлер арқылы топқа бөлу. (шыншық, адамгершілік, еңбек, бірлік)
Жаңа сабаққа дайындық.
Оқушыларға топтың аты ертегінің қай түріне көбірек келетіні жөнінде сұрақтар қою.
Ертегілердің неше түрі бар?
Топтарыңның аты осының ішінде қайсысына жатады деп ойлайсыңдар?
Біз бүгін қандай ертегі туралы сабақ өтеміз? т.б.
Мұғалім сөзі:
«Джигсо» әдісін оқушыларға түсіндіру.
Балалар, алдарыңда жатқан мәтінді оқып, жоспар құрамыз. Негізгі оқиғаларды ұмытпас үшін түртіп алуға болады. Мәтінді топ ішінде талқылаймыз. Бір-бірімізге түсіндіреміз.
Жаңа білімді бекіту.
Постермен жұмыс.
Әр топқа постер қорғау үшін әртүрлі сұрақтар беру.
1-топ. Ханның берген тапсырмасын уәзірлер қалай орындады?
2-топ. Аяз би үш жаманды қалай таңдады?
3-топ. Жаманның үш сынақтан өткендегі даналығы қай тұстан көрінеді?
4-топ. Меңді қыздың жаманға жасырған жұмбағының мәні қандай?
Оқушылар жасаған постерін қорғайды.
«Кластер» әдісі.
Сабақты қорытындылау.
Біз бүгінгі сабақтағы мақсатымызға жеттік пе? Кері байланысты ауызша алу