Сабақ:№18 Қазақ әдебиеті | Мектеп: «А.Розыбакиев атындағы орта мектеп» |
Күні:24.01.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні:Тұрдақынова Ж. |
Тақырыбы: | Абай Құнанбайұлы. «Ғылым таппай мақтанба» өлеңі |
Сынып:6 Б. 6 В | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Абайдың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет беру.Өлеңдерңн талдау. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: |
Абайдың кім екенін біледі |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
Ақын өмірі мен шығармашылығымен таныс. |
Кейбір оқушылар орындай алады: |
Абай шығармашылығына талдау жасай алады. |
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Өз бетімен меңгеру тапсырмаларын орындайды |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Медресе,мұражай кешені,ықпалы,артықшылығы,насихаттау |
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Абай туралы не білесіңдер? Абай қандай білім алған? Өнер-білім туралы қандай өлеңдер жазған? |
Талқылауға арналған сұрақтар:Абай мен Шоқанды салыстырыңдар |
Не себепті ..... деп ойлайсыз? Абайдың көп өлеңдері мәдениет пен білімге арналған? Неліктен әкесі Абайдан үлкен үміт күтеді? |
Ишара:Дене қимылдары |
Алдыңғы оқу: | Төменгі сыныптарда,қосымша мәліметтерден алған білім |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Сабақ барысы | |
Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Ресурстар |
Басы | Ұйымдастыру, амандасу, сынып оқушыларын түгендеу, оқу құралдарының түгел болуын қадағалау, сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. "Шаттық шеңбері". Олай болса біз бүгінгі сабағымызда да көп нәрсені ұғып, үйренеміз. Үй тапсырмасын "Өрмекші торы" әдісі арқылы сұраймын. | Оқушылар шеңберге тұрып, бір- біріне тілектерін арнайды. | |
Ортасы | Оқушыларға тақырыпты оқуға беріп, алдарыңа сол тақырып бойынша тапсырмалар жазылған үлестірмелі ресурстар таратамын. Сергіту сәті Оқулықтағы өз бетімен меңгеру тапсырмаларын орындайды. | Оқушылар жұмыстарын постер арқылы қорғайды. 1 топ - ақын өмірі мен шығармашылығы 2 топ- ақын өлеңдері | |
Соңы | Кері байланыс "2 жұлдыз , бір тілек" Үй тапсырмасы "Адамзаттың Абайы" реферат жазу.Өлеңін жаттау,өзім бөліп беремін. | Оқушылар сабақ бойынша бір- біріне ұсыныстары мен пікірлерін айтады. | |
Қосымша ақпарат |
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – Денсайлық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі) |
| | |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: |