kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

?аламшар ?ажаптары

Нажмите, чтобы узнать подробности

"?аламшар ?ажаптары" та?ырыбында?ы саба?та о?ушыларды? ой-?иялын дамыту мен ?з беттерімен топпен ж?мыс істеу ?абілеттерін жо?арылатуды ма?сат т?ттым. ?зін- ?зі тану п?ні ?аза?стан мектептеріне енгізілгелі о?ушыларды? , м??алімдерді? ?лемге деген к?з?арастары да ?згергендей.Саба?ты м?нді де ма?ыналы ?ткізу ?шін физика п?ні мен астрономия ?ылымымен байланыстырдым. Сынып шамасын ба?дарлай отырып, саба?та топты екі рет ауыстыруды к?здедім.Ол ма?сатыма да жеттім деп ойлаймын.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«?аламшар ?ажаптары »




Мерзімі:

21-ақпан

2

Сабақтың реті, сыныбы:

7-сынып, 2-ауысым. 2-сабақ

3

Сабақтың тақырыбы:


Ғаламшар ғажаптары.



4


Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың қоршаған жаратылысқа деген өзіндік көзқарастарын қалыптастыру. Шығармашылықпен жұмыс істеуге тәрбиелеу.

4

Сілтеме:

«Өзін-өзі тану » 7-сынып оқулығы және «Мұғалімдерге арналған әдістемелік құрал», «Физика және Астрономия» 7- сынып оқулығы.

5

Оқыту нәтижелері:

Ғаламның ғажаптығы туралы түсініктері жеке, жұптық және топтық талдау барысында кеңейеді.Бірін-бірі үйретеді, сыни көзқарас, өзіндік пікір қалыптасады. Ой- қиялдары дамиды.

6

Түйінді идея:

Модульдерді ықпалдастыра отырып, өз ойларын жеткізуге, қоршаған орта туралы ойланып, өз ой-пікірлерін, оны қастерлеуге қорғауға тәрбиелеу.

7

Сабақтың түрі:

Жаңа сабақ.

8

Модульдер:

Оқыту мен оқуды бағалау, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау , дарынды және талантты балаларды оқыту, АКТ-ны пайдалану, оқытуды басқару және көшбасшылық, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту.

9

Әдіс-тәсілдер:

Шығармашылық жұмыс, эссе жазу, мәтінмен жұмыс.


Кезеңдері

Әдіс-тәсілдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар

1

Ұйымдастыру

Видео көрсетіледі.

Шаттық шеңбері.

Балалар, бүгінгі саба,ымыздың тақырыбы не туралы болады деп ойлайсыңдар?

1.Мен күнмін! Сендер күн жүйесі бойынша қолдарыңдағы қағазға қарап, планетаның орналасуын көрсетіңдер!

2. Енді Меркурийден Юпитерге дейін бір топ болып жиналыңдар.

Видеоны көріп өз ойларымен сабақтың тақырыбын табады.

Планетаның ретімен тұрады. Меркурий Шолпан Жер Марс Юпитер Сатурн Уран Нептун. Күн шуағы тәріздес болып тұрады.

Тақтадан видео материал көрсетіледі.

Оқушыларға планетаның атауы жазылған қағаздар беріледі.

2

Кіріспе.


Ғаламды тану-адамды тану.
Шыңғыс Айтматов
Ғаламның ғажайып сыры – адамда.
Ч. Дъюк.
Ғаламдағы көптеген нәрселер адам ізденісінің нәтижелері, өйткені Адам- сол Ғаламның өзі.
Дж. Уиллер


Интерактивті тақтадағы сөздерге назар аударады.

3

Миға шабуыл.

Сұрақ- жауап.

Мына сұрақтары физика пәнінен қойылады:

  1. Қандай планеталарды білесіңдер?

  2. Рет ретімен планеталарды атап беріңдер?

  3. Планета деген сөз нені білдіреді?

  4. Алып планеталарды ата!

  5. Сендер өз зодиак жұлдыздарыңды білесіңдер. Неліктен әр айдың 21-нен келесі айдың 21-не дейін?

  1. Меркурий, Шолпан, Жер, Марс, Юпитер, Сатурн,Уран, Нептун.


2. Атап береді.

3. «Қыдырма»

4. Сатурн, Юпитер, Уран, Нептун.


5. Зодиак белдеуі. Күн мен түннің теңелуі.

















4

Жаңа сабақ.

Әңгімелесу.

.

1.Қоршаған ортаны қабылдауды адамдар қандай сезімдерге бөленеді?

  1. Айналадығы әсемдікті сезіну үшін седерге не көмектеседі?

  2. Жерден басқа әлемдегі өмір туралы не ойлайсың?

1.Адамдар қоршаған ортамен тығыз байланыста жүріп, өмір сретінін , оларға әр түрлі табиғаттың ауа- райы да әсер ететінін айтады.

2. Айналадағы әсемдікті сезіну үшін адамға көз, құлақ, мұрын берілгенін айтады.

3. Олар өз ой-қиялдары бойынша жауап береді.


4

Жаңа сабақты пысықтау.

Видео көрсету. «Ғарыш әлеміне саяхат»


Балалар, айтыңдаршы Жер қандай пішінде?. - Ал, егер Жер шар тәріздес болмаса қандай пішінде болады деп елестетер едіңдер? Берілген материалдарды пайдаланып, сол Жердің макетін жасап шығыңдар. Қалай істесеңдер де еріктерің. Ой-қиялдарыңды пайдаланыңдар

Топпен газетті пайдаланып, ой- қиялдары бойынша макет жазап шығады.

Газеттер, А4 қағазы, қайшы, желім, скоч беріледі..








5

Сергіту сәті.

Жаңа сабақты пысықтау, қорыту.




Топты айырбастау.

Релаксация.


Балалар, орнымыздан тұрайық бір сәт дем алу үшін өзімізді ғарышта ұшып жүрген ғарышкерлердей сезінейік. Сендер білесіңдер ғарышта олар қандай күйде жүреді?


Оқушылар, қолдарыңдағы планета атауы жазылған қағаздарыңды төңкеріп қараңыздар. Онда сандар жазылған сол бойынша топқа бөлінеесіңдер.

Оқушылар физика пәнінен алған білімдер бойынша салмақсыздыққа байланысты екенін айтады.Ғарышкерлер сияқты сезініп, ұшып жүреді.


Бейне жазба.








Планета атауы жазылған қағазды пайдаланады.

6

Сабақты бекіту.

Слайд көрсету.




















Жеке жұмыс.


Жұппен жұмыс.

Топпен жұмыс.

Балалар мына көрініске назар аударыңдаршы! Міне, мынау сенің планетаң! Біз барлығымыз осы кішкентай ғана көгілдір ноқатта өмір сүреміз. Барлық соғыс та...

Барлық біздің шешілмей жатқан мәселелеріміз де...

Барлық қайғы қуанышымыз да...

Барлық біздің техника, біздің өнер, біздің жетістіктеріміз...

Барлық өркениеттер, барлық фауна мен флора...

Барлық діндер мен ұлыстар, әр түрлі мемлекеттер мен үкіметтер де осында...

Барлық махаббат және жеккөрушілігіміз де осы жерде...


«Ризамын, саған Жер- Ана!» Эссе жазыңдар.


Бір- біріне жазған эсселеріңді оқып беріңдер.

Топта талдап, үздік эссені алдыға шығып, оқу үшін іріктеңіздер.

Видеоны көріп, ойланады.




















Эссені жазады жеке дәптерге.


Жұппен талдап оқиды.

Топта талдайды. Үздігін таңдайды.

Интерактивті тақта , дәптер. Қалам.





7

Бағалау.





Өзін-өзі бағалау. Формативті бағалау.

Баллар бас бармақтарың арқылы өз-өздеріңнің бүгінгі сабаққа қатысуларың мен алған білімдеріңді бағалаңдар.

Жоғары- өте жақсы.

Көлденең- жақсы.

Төмен- орташа.






8

Үй тапсырмасы.


Келесі сабақта жалғастыру. Қазақстан ғарышкерлері туралы мәліметтер жинап келіңіздер.



8

Жүректен жүрекке.

Кері байланыс.

Алақанға салғандай аялап, қастерлейік деп тілегімізді жазып, ілейік.

Стикерге тілектерін жазып, суретке апарып іледі.

Жүректің суреті. Стикер.











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Классному руководителю

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
?аламшар ?ажаптары

Автор: Бакытбекова Карлыгаш Бакытбековна

Дата: 13.01.2015

Номер свидетельства: 154641
