Сабақтың тақыры: | Натюрморт құрастыру өнері | |
Сабақтың мақсаты: | Бейнелеу өнері арқылы оқушылардың эстетикалық талғамын қалыптастыру, Отан сезімге, адамгершілікке тәриелеу. Натюрморт құрасытыруға заттарды таңдап салыстыра білуге, шығармашылық қабілетін дамыту. | |
Сабақтың түрі | Ашық сабақ | |
Сабақта қолданатын материалдар | Қылқалам, өшіргіш, акварель, бояу, гуашь, рефлекция жасау, стикер, постер қорғау. | |
Сабақ барысы | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық ахуал Қол алысып қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тік тұрыңдар шеңберге, Қандай жақсы тік тұру, Достарыммен бір тұру, Қандай жақсы бір болу | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады. Оқушылар шеңберде жиналады. Мұғалім бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |
Топқа бөлу | Оқушылар үш топқа бөлінеміз
| Оқушылар |
Ой қозғау | «Кім жылдам» тапсырмасы арқылы өткен тақырыптар бойынша қайталау сұрақтарын береді.
| Оқушылар суреттегі түстерді ажырата отырып көрсетеді. |
Қызығушылығын ояту | Әр топ өздеріне тиісті түстермен бояп шығады.
3.Пейзаж | Оқушылар суреттегі түстерді ажырата отырып көрсетеді. |
Мағынаны тану Жаңа сабақ | Натюрморт салуды суретші оны құрастырудан бастайды. Олар әртүрлі заттарды таңдап, салыстырады. Солардың ішінде тұр және мазмұны жағынан бір-біріне сәйкес заттарды іріктеп алады. Содан кейін суретші натюрмоттың композициясын құруға кіріседі. Заттардың орнын қайта-қайта орналастырып, суретші аса тартымды композицияға қол жеткізеді. Натюрморттағы заттардың орнын неше тұрлі құбылтуға болатынын мына суреттерден қара. Енді құрылған композицияны салыстырамыз. Бұдан былай сен суретшілердің натюрмортттарын тамашалаған кезінде ондағы заттардың орналасуына көңіл бөлетін боласың. Өзіңде натюрмортпен жұмыс істегенде әсерлі композиция ойлап тап. Мына натюрморттарға мұқият қара. Олардың барлығы бірдей заттардан тұрады. Бірақ олар әр композицияда түрліше орналасқан. | Сабақты мұқият тыңдап есте cақтайды |
Сергіту сәті | Бір, екі, үш Демаламыз жинап күш Әдемі сурет саламыз Ылғи бестік аламыз Ой сергітеді, шаршағанды басады Балалар орнынан тұрып орындайды | Оқушылар сергіп демалады |
Ой толғаныс | Балалар суық түс, жылы түс жалпы түстерді ажырата біледі | Әр топтың топ басшысы шығып қорғайды |
Үйге тапсырма | 101 беттегі суреттегі натюрморттың суретін салып келеміз. | Күнделіктеріне жазып алады |
Бағалау | Оқушылардың тапсырмаларды орындағанына қарай бағалау | Оқушылардың жұмысын бағалау |
Рефлекция | Сабақтан алған әсерін смайликтер арқылы білдіреді | Смайликтерді білім ағашына жапсырады |
Сабақтың тақыры: | Натюрморт құрастыру өнері | |
Сабақтың мақсаты: | Бейнелеу өнері арқылы оқушылардың эстетикалық талғамын қалыптастыру, Отан сезімге, адамгершілікке тәриелеу. Натюрморт құрасытыруға заттарды таңдап салыстыра білуге, шығармашылық қабілетін дамыту. | |
Сабақтың түрі | Ашық сабақ | |
Сабақта қолданатын материалдар | Қылқалам, өшіргіш, акварель, бояу, гуашь, рефлекция жасау, стикер, постер қорғау. | |
Сабақ барысы | ||
Ынтымақтастық атмосферасы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық ахуал Қол алысып қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тік тұрыңдар шеңберге, Қандай жақсы тік тұру, Достарыммен бір тұру, Қандай жақсы бір болу | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады. Оқушылар шеңберде жиналады. Мұғалім бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |
Топқа бөлу | Оқушылар үш топқа бөлінеміз
| Оқушылар |
Ой қозғау | «Кім жылдам» тапсырмасы арқылы өткен тақырыптар бойынша қайталау сұрақтарын береді.
| Оқушылар суреттегі түстерді ажырата отырып көрсетеді. |
Қызығушылығын ояту | Әр топ өздеріне тиісті түстермен бояп шығады.
3.Пейзаж | Оқушылар суреттегі түстерді ажырата отырып көрсетеді. |
Мағынаны тану Жаңа сабақ | Натюрморт салуды суретші оны құрастырудан бастайды. Олар әртүрлі заттарды таңдап, салыстырады. Солардың ішінде тұр және мазмұны жағынан бір-біріне сәйкес заттарды іріктеп алады. Содан кейін суретші натюрмоттың композициясын құруға кіріседі. Заттардың орнын қайта-қайта орналастырып, суретші аса тартымды композицияға қол жеткізеді. Натюрморттағы заттардың орнын неше тұрлі құбылтуға болатынын мына суреттерден қара. Енді құрылған композицияны салыстырамыз. Бұдан былай сен суретшілердің натюрмортттарын тамашалаған кезінде ондағы заттардың орналасуына көңіл бөлетін боласың. Өзіңде натюрмортпен жұмыс істегенде әсерлі композиция ойлап тап. Мына натюрморттарға мұқият қара. Олардың барлығы бірдей заттардан тұрады. Бірақ олар әр композицияда түрліше орналасқан. | Сабақты мұқият тыңдап есте cақтайды |
Сергіту сәті | Бір, екі, үш Демаламыз жинап күш Әдемі сурет саламыз Ылғи бестік аламыз Ой сергітеді, шаршағанды басады Балалар орнынан тұрып орындайды | Оқушылар сергіп демалады |
Ой толғаныс | Балалар суық түс, жылы түс жалпы түстерді ажырата біледі | Әр топтың топ басшысы шығып қорғайды |
Үйге тапсырма | 101 беттегі суреттегі натюрморттың суретін салып келеміз. | Күнделіктеріне жазып алады |
Бағалау | Оқушылардың тапсырмаларды орындағанына қарай бағалау | Оқушылардың жұмысын бағалау |
Рефлекция | Сабақтан алған әсерін смайликтер арқылы білдіреді | Смайликтерді білім ағашына жапсырады |