kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"Менің мектебім"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Учитель ИЗО  Донской СШ Садвакасов М.Х.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"Менің мектебім"»









Сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: «Менің мектебім»

Бейнелеу өнері 1-сынып







Топтық жұмыс: Садвакасов М.Х.





















2016жыл



Сабақ жоспары

САБАҚ: Бейнелеу өнері. «Менің мектебім»

Мектеп:

Күні: 03.03.2016

Мұғалімнің аты- жөні:

Сынып: 1

Қатысушылар саны: 10

Қатыспағандар:1

Оқыту мақсаттары

        1. Өз мектебінің кейбір ерекшеліктерін,

таныс образдар мен формаларын ажырата бастау

1.2.3.1 Қарапайым әдістер арқылы материалдар мен компоненттерді біріктіру, қосу, жинақтау, формасын келтіру, белгілеу, өлшей бастау

1.3.3.1 Өз жұмысы туралы қарапайым түсініктеме жасау


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Өз мектебімен таныс болу.

Тарих, мәдениет, және дәстүрді білу және түсіну


Оқушылардың көпшілігі: Бояу, қылқалам, су басқа да құралдармен жұмыс істей алады

Кейбір оқушылар: Өз мектебінін суретін сипаттап, баяндап береді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: мектебі туралы суреттеп айта алады. Мектеп «білім ордасы» деген ұғымдарды қалыптастыру (мәселен, пән бойынша оқу мақсаттарына жету үшін қажет терминология немесе тұрақты тіркестері бар лексиканы қолдану);

• пән мазмұнының ұғымдарымен жұмыс істеуге қажетті жұмыс тілін қолдану (мысалы, топтық жұмыстар, сұрақты дұрыс қоя білу, жағдайды талдау және пікірталас жүргізу үшін қажетті сөздер мен сөз тіркестері);

алдын ала оқыту, оның ішінде ең бастысы, пәнді оқуда дұрыс қолдана білу үшін қажетті терминологияны қолдану

Осыған дейінгі меңгерілген білім

Алдыңғы бөлімдерді меңгере отырып, оқушылар айналадағы формалар бейнелеу дағдыларын жақсартты, түрлі материалдар мен визуалды элементтер арқылы эксперимент жүргізе отырып, көркемдік құрал- саймандармен жұмыс істеу дағдыларын жетілдірді. Оқушылар практикалық тәжірибесі арқылы идеяларын білдіру, бақылау кезінде өз дағдыларын қолдануды және танытуды үйренді.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

  1. 3 минут









(Ұ, МК) Оқушыларға мектеп бейнеленген суреттерді көрсетіп, таныстырады. Бұл мектепке байланысты фотосуреттер, фильмдер және көркем жұмыстар, кескіндеме, кітаптағы суреттерді көрсетіп,

оқушыларға сұрақтар қою:

  • Бұл картинада қандай ғимарат бейнеленген?

  • Суретші осы ғимаратты көрсету үшін қандай материалдарды пайдаланған?

Жұмыс барысына:

  • сызық пен таңбадақтарды салу үшін саусақты қолдану;

  • қылқалам мен сорғышты қолдану;

  • сиямен құрғақ және ылғалды беттерде сурет салу;



Көрініс мектеп бейнеленген суреттер

Мектеп модельдерінін әртүрлі типтері



Қағаз, сиялар, су құюға арналған ыдыстар, қаламдар, қылшақ, ысқыштар, трубочкалар, балауыз борлар.



Сабақтың ортасы



(Ө, ОТ) Оқушылар.сурет салу барысында,

ойлау қабілет артады

(Ұ,Қ) Олардан жұмыстардың орындалу техникасын сипаттауын, суретте мектеп қалай бейнелеп көрсетілгенін сұрау.

Рабинг технологиясы қолдану үшүн графит қарындаш және ақ қағаз.

Кабинет ішіндегі кез келген заттарды ақ қағазға басу арқылы бейнелеу.

Cабақтың соңы

Құралдарды жинаймыз


Қосымша ақпарат мектептен басқа ғимараттар туралы әңгімелеу

Дифференциация- сіз қолдауды қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырма беруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелеу элементі)

Мұғалім барынша басшылық жасап, қолдау көрсетеді. Мұғалім үстелдер арасымен жүріп, оқушыларға жұмыс барысына тиісті сұрақтар қою

Басында, ортасында, алдыңғы сабақта үйренген материалдарға шолу жасау.

Бақылау, тыңдау.



Музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ана тілі сабағымен байланыс.

Басқалармен жұмыс, пікірлерді құрметтеу.

Рефлексия

Сабақта үйренгендерін бекіту, қолдану жолдарын беру.

Осы тарауды сабақтың рефлексиясы үшін пайдалану. Оқушылардың ойларын сұрап, жасаған жұмысты қорытындылап, сабақты тұжырымдаймыз. Сабақты қорытындылау. Салған суреттерін топпен шығып қорғайды. Неліктен осындай түстерді таңдағанын түсіндіреді.

Қортынды

бағалау

Бағалау парақшасы арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды.

Сабақты аяқтау түрлері

-бір пікірге келу

- өз пікірін дәлелдеу

- үйде жалғастыру

Үйге тапсырма беру:

Келесі сабаққа альбом, қарындаш, бояулар әкелу.

Балалар сабақ бойы білгендерін, танысқандарын қорытындылау. Үйде мектеп туралы білгендерін толықтырып келу тапсырылады.


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
"Менің мектебім"

Автор: Садвакасов М.Х.

Дата: 09.01.2017

Номер свидетельства: 376899
