kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Бейнелеу терапиясы

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ма?саты: Балалар?а  бейнелеу  ?неріні?  ?ыр  сырын  жан-жа?ты  ?йрету.

 Балалар?а бояумен, ?ыртыс  ?а?азбен, сауса?  ар?ылы  сурет  салуды  ?йрету, т?стерді  ажырата  білуге  ?йрету.  Балаларды?  шы?армашылы?  ?абілетін, саба??а  деген ?ызы?ушылы?ын  арттыру,ой-?рісін  дамыту.

Балаларды  суреткерлікке, ?демілікті  к?ре  білуге  т?рбиелеу.  ?рт?рлі  т?рмысты?  заттарды  сурет  саба?ына  ?олдана  білуді  ?йрету.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Бейнелеу терапиясы»



Тақырыбы: «Ғажайып сурет әлемінде»

  • түрлі-түсті бояумен сурет салу.

  • саусақпен сурет салу.

  • қыртыс қағазбен сурет салу

Мақсаты: Балаларға бейнелеу өнерінің қыр сырын жан-жақты үйрету.

Балаларға бояумен, қыртыс қағазбен, саусақ арқылы сурет салуды үйрету, түстерді ажырата білуге үйрету. Балалардың шығармашылық қабілетін, сабаққа деген қызығушылығын арттыру,ой-өрісін дамыту.

Балаларды суреткерлікке, әдемілікті көре білуге тәрбиелеу. Әртүрлі тұрмыстық заттарды сурет сабағына қолдана білуді үйрету.

Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап,ойын, сергіту.

Көрнекі-құралдар: түрлі-түсті акварель бояулары,су құйылған ыдыс,сүлгі, қағаз, слайд, проектор, экран.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

Бүгінгі біздің сабағымыздың ұраны «Шапағат тобы алға,

Биіктерге самға

Достығымыз барда

Жүреміз тек алда»

Балаларды түгендеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).Балалар бір-бірінің қолдарын ұстап шаттық шеңбер құрады

Шаттық шеңбер: Аспанымыз ашық болсын!

Көк туымыз биік болсын!

Деніміз сау болсын!

Еліміз тыныш болсын!

Саусақ жаттығуларын жасату:

«Достық» жаттығуы. Біздің топта ұлдар мне қыздар өзара дос

Кішкентай саусақтар біз сенімен достасамыз

1,2,3,4,5

5,4,3,2,1

Енді санауды аяқтайық (қолды төмен

түсіреміз,аяқтаймыз)
Мұғалім: Жарайсыңдар! Балалар сендердің көңіл күйлерің қалай?
Балалар: Жақсы.
Мұғалім: Жарайсыңдар,балалар.Балалар суретке назар аударайықшы, суретте не бейнеленген?

Аспандағы әсем белбеуді,

Алып белге буынсам.

(Кемпірқосақ)



Слайд «Түстер» көрсету.

Балалар: Кемпірқосақ.

Мұғалім: Иә, балалар. Дегенмен кемпірқосақ көңілсіз екен. Себебі, оның түстерін қатыгез сиқыршы алып кеткен екен, оған түстерін қайтаруға көмектесеміз бе?
Балалар: Иә.

Мұғалім: Жарайсыңдар! Ендеше ең алдымен кемпірқосақ түстерін ажыратып алайық. Кемпірқосақта қандай түстер бар?

Балалар: Кемпірқосақтың жеті түрлі-түстері бар.Олар: қызыл, сары, көк, ал төртеуі – солардың қоспасынан шыққан түстер: сарғыш қоңыр(қызыл мен сары), күлгін түс(көк пен қызыл), жасыл(сары мен көк) Осылай әртүрлі бояуларды бір-бірімен араластыра отырып көптеген түстерді табуға болады.

Мұғалім: Өте тамаша. Енді балалар, осы жеті түстерді пайдаланып түрлі-түсті бояумен кемпірқосақтың суретін салып бояймыз.

Сергіту сәті: Орнымыздан тұрайық,

Қолды белге қояйық

Оңға қарай иіліп,
Солға қарай иіліп

Жоғары төмен қарайық

Орнымызды табайық.



Саусақ жаттығулары: Саусақтар жүреді екі саусақпен 5-ке дейін тура және

кері санап, алға-артқа жүру.

Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар! Қараңдаршы, менің қолымдағы қандай жеміс?

Балалар: Бұл алма.

Мұғалім: Дұрыс. Балалар, сендер қандай жемістердің атауын білесіңдер?

Балалар: Алма, алмұрт, банан, шие, жүзім, ананас,т.б.

Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар мына жемістердің түсі қандай?

(сурет бойынша сұраймын)





Балалар: Алма-қызыл, алмұрт-жасыл, банан-сары, шие-қызыл.

Мұғалім: Дұрыс, ал енді өздеріңе ұнайтын жемістердің суреттерін саусақпен

салып, саусақпен нүктелерді қою арқылы ішін бояймыз.

Саусақ жаттығулары: Саусақтар шынжыр болады

Үзілмейді тартсаң да,

Ал, піл келіп шынжырды

Үзіп кетті басқанда.

Тұмсығымен доп іздеп,

Ойнағысы келіп тұр.

Достық үшін пілге мен,

Гүл сыйлағым келіп тұр.

«Санамақ» саусақ ойыны.

1,2,3,4,5

Анаммен сурет саламын

Міне басы, міне іші

Аяқтары, қолдары,көздері

Ауызы сақинадан жасалған

Әдемі шашы бар (қолдарын екі жаққа ашады)



Мұғалім: Жарайсыңдар, балалар енді геометриялық пішіндерді пайдалана отырып

«Көңілді поезд» тіркесінің суретін бейнелейміз.



Балалар үлгіге қарап , «Көңілді поездың» суретін бастырма әдісімен салады.

1-кезең: қарындашпен ұзын параққа ирек сызық арқылы жол салып, оны қылқаламды бояуға малып бастыру.

2-кезең: қыртыс қағазды бояуға малып, ирек жолдың үстіне вагондарын түсіру.

3-кезең: саусақты бояуға малып вагонның ішіне адамның бейнесін салу.

4-кезең: қыртыс қағазды бояуға малып алып, вагон дөңгелектерін бастыру.

5-кезең: қылқаламды бояуға малып алып, ұзын жолақтар түсіру.

Мұғалім: Өте тамаша! Жарайсыңдар, балалар!




Бекіту. «Салат» саусақ ойыны.

Сәбізді алып тазалаймыз (оң қолды жұдырыққа түйіп, сол қолдың

алақанына ысқылайды)

Үккішпен үгіп майдалаймыз (екі қолды жұдырыққа түйіп кеудеге ұстап,

жоғары-төмен қозғайды)

Қанттан сеуіп дәмдейміз (саусақтардың ұшымен қант себеді)

Міне дайын нәр тағам (екі қолын алдына жайып көрсетеді)

Дәруменге байыған (алақанымен іштерін сипалап,тойғандықтарын

көрсетеді)

Қорытынды: Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау.

Балалар, бүгін сабаққа өте жақсы қатысып отырдыңдар.

Балалардың жұмыстарын бір-біріне тіркеп көңілді поезд ұйымдастарамыз, балалар жұмыстарын өздеріне көрсете отырып, өз пікірлерін тыңдаймыз.


Рефлексия: - Құрметті қонақтар, балалар сіздерге бүгінгі сабағымыз ұнаса

«Қол шапалақтап», ұнамаса: «Аяғымызбен полды соғып тарсылдатамыз».

Көп – көп рахмет.

Бағалау. Балаларды жеке-жеке мадақтау.







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: ИЗО

Категория: Уроки

Целевая аудитория: Прочее

Скачать
Бейнелеу терапиясы

Автор: Сейдахметова Акмарал Зикиралиевна

Дата: 04.06.2016

Номер свидетельства: 332542
