Насимов Досымханның Білімділер сайысы 11-сынып оқушыларына негізделген. Сайыс жоспары бірнеше турға бөлініп, тарихтың әр кезеңін қамтиды
Просмотр содержимого документа
«Білімділер сайысы (тарихи сайыс)»
Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Сабақтың тақырыбы: Армысың, кең дүние!
Мерзімі: 20-21.01. 2017
Құндылық : Дұрыс әрекет
Қасиеттері : Сыйластық, мейрімділік, ізеттілік, татулық
Мұғалімі: Бексұлтан Әйгерім Ерсұлтанқызы
Сыныбы : 6 «А», «Ә», «Б», «В»
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға «дүние», «әлем», «қоршаған орта» туралы түсінік беру, дүниеге деген жағымды көзқарасты дамыту. Сабақтың міндеттері: - оқушыларға «дүние», «әлем» ұғымы туралы түсінік беру; - оқушылардың әлемді жағымды қабылдай білу сезімдерін дамытуға, өмірдің мәнін түсініп, өз орнын таба білуге ықпал ету; - ізгілікке,жақсылыққа тәрбиелеу; - оқушылардың рухани-адамгершілігі мен жеке тұлға болып қалыптасуына көмектесу және ойлау әрекетін шыңдауға тәрбиелеу; | Ресурстар:оқулық дәптер ,суреттер, стикерлер |
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды талапқа сай отырғызамын. Тыныштық сәті. «Орманға ойша серуен» . Тыныштық сәтін өткізу. (баяу әуен ойналады). 5 Т ережесін еске салу. 1.Тәртіп 2.Талап 3.Тыныштық 4.Тазалық 5.Татулық | Сабақтың барысын талдау. Дәйексөздің мағанасын тереңінен талдау. |
2. Дәйексөз. «Адам әлемді қаншалықты таныса, соншалықты өзін де тани түседі» Иоганн Гете Нақыл сөздің мағынасын қалай түсінетіндерін ашу мақсатында сұрақ қою. 1.Әлемді ақ көңіл, таза ниетпен толық ұғынған, өз өмірінің мәнін түсінген Адам бар ма? Ол адам кім деп ойлайсыңдар? | |
Әңгімелеу. 1.«Дүние», «әлем», «қоршаған орта» деген ұғымдарды қалай түсінесіңдер? 2.Қоршаған әлемнің адам өміріндегі мәні қандай? 3.Адамның қоршаған ортаға қарым-қатынасы қалай болуы керек? 4.Өзіңнің дүниеге деген көзқарасың қандай? 5.Дүниенің кеңдігін қалай түсінесіңдер? | |
Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.Армысың кең дүние! Де Бононың «Алты қалпақ» стратегиясы 1.Ақ қалпақ - Сіз қандайақпарат алдыңыз? 2. Қызыл қалпақ - Кең дүние қандай сезімге бөлейді? 3. Сары қалпақ -Жағымды, пайдалы жақтарын саралаңыз. 4. Қара қалпақ – Қандай қиышнылықтары бар? 5. Жасыл қалпақ- Барлық жаңасын және қызықтысын жазыңыз. 6. Көк қалпақ - Қорытынды жасаңыз. | |
Топпен ән айту: «Балдырғандар әні» Сөзі: О. Әубәкіров Әні: Ш. Қалдаяқов Қуанышқа бөленген әр күніміз, Бақыттымыз, балалар, барлығымыз. Қайырмасы: Өмір тым жайдары, Қызықтың қайнары, Бақшамыз жайнады. Біз Отанның балдырған ұлдарымыз, Әдептілік, батылдық – ұранымыз. Қайырмасы: | |
Соңғы тыныштық сәті : Бүгінгі сабақта алған жақсы қасиеттерді бойларыңызға сіңіріп, жүректеріңізге түйіп алыңыздар. Сау болыңыздар! | |
Тексерілді : _____________
Мерзімі: 25. 05. 2016
Мұғалімі :Осаев Ашимхан Ермекович .
Сыныбы : 7 « Б» .
Құндылық : Ішкі тыныштық .
Қасиеттері : Мейрімділік , адалдық ,қайрымдылық , қанағаттұту , имандылық :
Тақрып : Жақсылық жан азығы .
Сабақ мақсаты : Оқушылардың жақсылық , игілік, адамгершілік қасиеттер туралы түсініктерін қалыптастыру . Міндеттррі : Оқушылардың ізгілік , жақсылық туралы ұғымын кеңейту . Оқушыларды жақсылықты бойларына сіңіруге бейімдеп,ой өрістерін дамыту . Сүйіспеншілікке ,сезімталдыққа тәрбиелеу. | Ресурстар :оқулық дәптер ,суреттер . |
Сабақтың барысы: 1 Ұйымдастыру кезеңі . 2 Тныныштық сәті «Нұрға бөлеу» 3 Тақырыппен таныстыру . 4 Үй тапсырмасын тексеру . | Сабақтың барысын талдау. Дәйексөздің мағанасын тереңінен талдау . |
5 Дәйексөз: «Көңіліңді, бойыңды мөлдір бұлақтай таза ұста » | |
6 Әңгімелесу : Жақсылық жасау адамға парызба ? Жақсылық жан семіртер дегенді қалай түсінесіңдер ? Жақсылық етсең міндет етпе ешқашан . | |
7 Шығамашылық жұмыс , топтық жұмыс . | |
8 Топтық ән айту : «Жан досым» әнін сыныппен бірге орындайды . | |
9 Үйге тапсырма: 34 – сабақты оқып түсіну . | |
10 Соңғы тыныштық сәті : Балаларға бүгінгі сабақтан алған әсерлеріңді жүректеріңде сақтап алыңдар . | |
Мерзімі: 02 .09. 2016
Мұғалімі :Осаев Ашимхан Ермекович .
Сыныбы : 1 « « Б » .
Құндылық : Ішкі тыныштық .
Қасиеттері : Мейрімділік , адалдық ,қайрымдылық , қанағаттұту , имандылық :
Тақрып : Жақсылық жан азығы .
Сабақ мақсаты : Оқушылардың жақсылық , игілік, адамгершілік қасиеттер туралы түсініктерін қалыптастыру . Міндеттррі : Оқушылардың ізгілік , жақсылық туралы ұғымын кеңейту . Оқушыларды жақсылықты бойларына сіңіруге бейімдеп,ой өрістерін дамыту . Сүйіспеншілікке ,сезімталдыққа тәрбиелеу. | Ресурстар :оқулық дәптер ,суреттер . |
| |
Сабақтың барысы: 1 Ұйымдастыру кезеңі . 2 Тныныштық сәті «Нұрға бөлеу» 3 Тақырыппен таныстыру . 4 Үй тапсырмасын тексеру . | Сабақтың барысын талдау. Дәйексөздің мағанасын тереңінен талдау . |
| |
5 Дәйексөз: «Көңіліңді, бойыңды мөлдір бұлақтай таза ұста » | |
6 Әңгімелесу : Жақсылық жасау адамға парызба ? Жақсылық жан семіртер дегенді қалай түсінесіңдер ? Жақсылық етсең міндет етпе ешқашан . | |
7 Шығамашылық жұмыс , топтық жұмыс . | |
8 Топтық ән айту : «Жан досым» әнін сыныппен бірге орындайды . | |
Тексерілді :
Директордың оқуісі жөніндегі орынбасары :