kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

17-18 ғасырдағы Қытай, Үндістан

Нажмите, чтобы узнать подробности

17-18 ғасырдағы Үндістан және Қытай тақырыбы бойынша дүние жүзі тарихынан сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«17-18 ғасырдағы Қытай, Үндістан»

Сабақтың тақырыбы: Қытай, Үндістан
Сабақтың мақсаты:
Қытайды маньчжурлардың жаулап алуына себеп болған жағдайларды ашып көрсету. ХҮІІ - ХҮІІІ ғасырлардағы Цин империясының мемлекеттік, саяси - әлеуметтік құрылысына сипаттама беріп, жүргізген соғыстарының басқыншылық сипатына оқушылардың назарын аудару. Қазақ - қытай қатынастарында екі жақтың көздеген мақсатын анықтап, сауда байланыстарының екі ел үшін де тиімді болғанын көрсету.

Үндістанның ХҮІІ - ХҮІІІ ғасырлардағы тарихы жайлы білім беру.
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: аралас
Көрнекілігі: презентация, кластер, постер.
Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру
ІІІ. Жаңа сабақтың жоспары:
«Қытайдың Көтерілісшілер аралы»

  1. 1628-1644 ж.ж. шаруалар көтерілісінің басшысы?

  2. Пекинді басып алған жыл ?

  3. Қытайдың соңғы императорының әулеті?

«Үндістанның Моғол аралы»

  1. 1526ж.Үндістанды жаулап алған кім?

  2. Моғолдардың соңғы билеушісі?

  3. Мемлекет неше субаға бөлінді?

«Қытайдың маньчжурлар аралы» (дұрыстың астын сыз)

  1. Нурхацидің мұрагері Абахайдың тұсында маньчжур мемлекеті Цинь деп аталды.

Цинь мемлекетінің алғашқы билеушісі Абылай. Маньчжурлар әскерінің саны 200 мыңға жетті. 1655 жылы көктемде маньчжурлар мен У Саньгуйдің әскері бірігіп, ли цзычэн басқарған шаруалардан қытайды азат етті. 1912 жылға дейін Цинь империясы деп аталды.

«Үндістанның тәуелсіз мемлекеттер аралы»

(дұрыс сөйлемнің астын сыз )

  1. Мұсылман дініне ғана емес, сондай-ақ ауқатты үнді діндарлары-брахмандарға да қарсы шықты. Сикхалар пенджжабтан мұсылмандарды кетіріп, жер мен билікті өз қолдарына алу үшін күреске шықты. Махарашта- Үндістанның оңтүстігінде орналасқан маратха халқының отаны. Көтеріліс көсемі Шиваджи. 1657-1674 ж.ж. тәуелсіздік жолында маратха күресті.


« Қытайдың терминдер аралы»

(Сәйкесін тап)

  1. Цинь А. оқымыстылар

  2. Шэньшилер Б. Дін

  3. Конфуций С. таза


« Үндістанның терминдер аралы»

(Сәйкесін тап)

  1. Джагир А.Мұсылман дінбасыларының жері

  2. Заминдар Б.жекеменшік жер

  3. Инам С. әскери қызметі үшін берілген жер







«Үндістан мәдениет аралы» (жалғастыр...)


  1. ......... , ............, ................ сияқты ірі сауда орталықтары болды.

  2. Алғаш рет Үндістанға аяқ басқан еуропалықтар ......

  3. Үндістанда үлкен табысқа ие болғаны ағылшындық .............. болды.


«Қытайдың қатынас аралы»


  1. 1757 жылы қарашада Абылай мен әбілфайыз сұлтандардың пекинге күзетпен жіберілген .......................

  2. ....................................................................................... атап айтқанда, Шәуешек, құлжа, Үрімші қалаларында сауда жасауға рұқсат етті.

  3. 1759 жылы қаңтарда Абылай ханның жіберген алғашқы сауда керуені .................................



«Қытай елінің саясаткерлер аралы»










«Үндістан елінің саясаткерлер аралы»











«Қаламгер аралы» (Мен соғысқа қарсымын)

.
Ү. Бағалау:

ҮІ. Үйге тапсырма:оқу, мазмұн


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
17-18 ғасырдағы Қытай, Үндістан

Автор: Жомартова Балжан Жакаевна

Дата: 14.01.2017

Номер свидетельства: 379263
