kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ғұндардың шаруашылығы, қоғамдық құрылысы мен мәдениеті.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы

Ғұндардың шаруашылығы, қоғамдық құрылысы мен мәдениеті.

Мақсаты

Тарихшы ғалымдардың деректерін келтіре отырып, ғұналрдың тұрмысы мен шаруашылығынан мол  мағлұмат алады.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар өткен білімдері  пысықтап, қорытындылауға үйренеді.

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.

Оқытудың жаңа тәсілдері.ОҮБ.

Тапсырмалар

Оқушылардың  жеке қабілеттеріне қарай  тапсырма-лар және сұрақтар  беру  арқылы.

Құрал-жабдықтар

Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар т.б.

Сабақтың барысы:

                                        І. Кіріспе        ІІ. Негізгі бөлім              ІІІ. Қорытынды бағалау.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ғұндардың шаруашылығы, қоғамдық құрылысы мен мәдениеті.»

Қаралды _________ күні _____________

оқу ісі жөніндегі орынбасары:

Күні:

Сыныбы: 6

Пәні: Ежелгі Қазақстан тарихы

Сабақтың тақырыбы

Ғұндардың шаруашылығы, қоғамдық құрылысы мен мәдениеті.

Мақсаты

Тарихшы ғалымдардың деректерін келтіре отырып, ғұналрдың тұрмысы мен шаруашылығынан мол мағлұмат алады.

Күтілетін нәтиже

Оқушылар өткен білімдері пысықтап, қорытындылауға үйренеді.

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлау әдістерін сабақ барысында қолдану.

Оқытудың жаңа тәсілдері.ОҮБ.

Тапсырмалар

Оқушылардың жеке қабілеттеріне қарай тапсырма-лар және сұрақтар беру арқылы.

Құрал-жабдықтар

Кестелер мен сызбалар, үлестірме қағаздар т.б.

Сабақтың барысы:

І. Кіріспе ІІ. Негізгі бөлім ІІІ. Қорытынды бағалау.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт



Кіріспе

Ұйымдастыру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Үй тапсырмасын сұрау. Сұрақ-жауап арқылы.

  1. Ғұндар туралы қандай деректерде айтылады?

  2. Ғұндар бағындырған тайпаларды картадан көрсет.

  3. Оқулықты пайдаланып, құдіретті Ғұн мемлекеті туралы әңгімеле.

  4. Ғұндардың жауларын жеңу себептері неде?

  5. Ғұн жорықтырының маңызы қандай болды?

  6. Ғұндар соғыс кезінде қандай соғыс қаруларын пайдаланды?

  7. Тарихшылыр ғұндар туралы қандай мәліметтер қалдырған?

Сұрақ-жауап арқылы назарын сабаққа аудару.



Берілген сұрақтарға жауап беру.



3 минут


5 минут







Негізгі бөлім

«Ой қозғау». Сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты ашу.

1. Ғұн билеушісі Атилла туралы , оның ерлігі туралы не айта аласыңдар?

Өткен тақырыпты еске түсіреді.

        1. Жаңа сабақ. 1-тапсырма. Мәтінмен танысу.

        2. 1. Мал шаруашылығы.

        3. 2. Егіншілік кәсібі мен қоныстары.

        4. 3. Қоғамдық құрылысы.

        5. 4. Мәдениеті. Зергерлік бұйымдары.

        6. 2-тапсырма. Кестені толтырыңдар. Мәдениеті.

Материалдық мәдениеті

киімдері

Зергерлік бұйымдары

Ыдыс-аяқтары

Құрал-саймандар, қару-жарақтар








3-тапсырма. Шығармашылық тапсырма. Киіз үй.

  1. Киіз үй-көшпелілердің ерте заманнан келе жатқан баспанасы.

Киіз үй қашан пайда болды, киіз үйдің негізгі қаңқасы, жабдықтары, ішкі жиһазы, сыртқы пішіні неге күмбезденіп келді? Ойланып, осы тұрғыда әңгіме құрастырыңдар.

Өз ойларын білдіре отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады.


Оқулық пен жұмыс жасайды..



Кестені толтырады.


Сұрақтарға

жауап береді.



5 минут






15 минут







Қорытынды

Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

  1. Ғұн қоғамында кімдер билік етті?

  2. Ғұндардың шаруашылығы туралы айтып беріңдер.

  3. Ғұндардың құқық қорғау жүйесі болды ма?

  4. Ғұндардың материалдық мәдениетінің негізі.

  5. Ғұндардың рухани мәдениеті туралы не білдіңдер?

  6. Ғұн әскерлерінің қару-жарақтары қандай болды?

Сұрақтарға жауап береді.

5минут

Бағалау

Критерийлер бойынша бағалайды. Жыйынтық бағалау.


5 минут

Үй тапсырмасы


§ 45 оқып келу.

Күнделіктеріне жазады.

5 минут

Рефлексия

Кері байланыс

«Бүгінгі сабақ ұнадыма? »

2 минут




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: История

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 6 класс

Скачать
Ғұндардың шаруашылығы, қоғамдық құрылысы мен мәдениеті.

Автор: Қарашбаева Тамара Парахатовна

Дата: 02.06.2017

Номер свидетельства: 420060
