Тема: Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Заливка»)
Мета:
- навчальна: формувати вміння та навички використовувати інструменти для малювання;
- розвивальна: розвивати уважність та спостережливість, логічне мислення;
- виховна: виховувати культуру роботи з комп'ютером та в колективі.
Тип уроку: формування вмінь та навичок.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Учитель пропонує учням уважно розглянути малюнок кухні, знайти і обвести кружечком предмети, намальовані в таблиці.
Запитання до учнів
— Що допомогло вам упоратися із завданням? (Уважність і спостережливість) Ці риси дуже важливі для успішного навчання. Без них не можна обійтись і під час розв'язування задач.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні ми з вами продовжуємо знайомитись з інструментом «Заливка», за допомогою якого можна зафарбовувати малюнки.
IV. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Виконання логічних вправ
Учитель. Зверніть увагу, що більшість задач, які ви розв'язуєте на уроках математики, записані у текстовому вигляді. Тому давайте попрацюємо уважно з текстами таких задач.
Вправа 1. «Коло розумників»
Діти сідають так, щоб утворити коло, і по черзі відповідають на запитання:
— На що схожа половинка яблука? (На другу половинку)
— Назви кислу ягоду, яка росте на болоті. (Журавлина)
— Скільки хвилин в одній годині? А секунд в одній хвилині?
— Скільки хвилин треба варити круте яйце — дві, три, п'ять? (Його варити не треба.)
— Які літери не вживаються на початку слова? (И, Ь)
— Летіли три страуси. Мисливець одного убив. Скільки страусів залишилося? (Страуси не літають.)
— Якою хворобою ніхто не хворіє на суші? (Морською)
— Риба з вусами. (Сом)
— Птах — лісовий лікар. (Дятел)
— Птах з червоною грудкою, який прилітає до міста взимку. (Снігур)
Вправа 2. Лікар приписав Буратіно 3 пігулки, які необхідно пити кожні 20 хвилин. На скільки годин вистачить Буратіно цих пігулок?
Відповідь. На одну годину.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Бавилися зайченята, (встати, підняти руки вгору, потягнутися)
Виглядаючи маму і тата. (Руки на пояс, повороти вліво, вправо.)
Ось так — лапку до лапки. (Поплескати в долоні.) Ось так — шапку до шапки. (Руки до голови, вгору.) Ось так — вусом потрусим. (Похитати головою.) Так, так, так! (Пострибати.)
Бесіда про правила ТБ.
Петрик П’яточкін підбіг до компютера.Брудними руками Петрик взяв клавіатуру та поклав її собі на коліна.Став безладно натискати на усі клавіші.
Які правила ТБ порушив Петрик?
- діти забігли у клас у мокрому одязі, не змінивши брудного взуття, з мокрими парасольками;
- хлопці після уроку фізкультури занесли у кабінет інформатики санчата, лижі і ковзани;
- учні після прогулянки сіли за парти у верхньому одязі, капелюхах і шапках;
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Практичне завдання. Робота з комп’ютером. Завдання.
Розфарбувати малюнок в Paint (Губка Боб)
Релаксація
Гімнастика для очей
У середньому темпі виконати 3-4 колових рухи очима в правий бік, стільки ж — у лівий. Розслабивши очні м'язи, подивитися вдалечінь на рахунок 1—5. Повторити 10 разів.
Розфарбуйте ланцюжок, якщо відомо, що всередині кільця зелені, зовні — жовті.
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником: повторити § 9, 10 підручника.
.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«Работа в графическом редакторе Paint »
Тема: Робота в графічному редакторі Paint (інструмент «Заливка»)
Мета:
- навчальна: формувати вміння та навички використовувати інструменти для малювання;
- розвивальна: розвивати уважність та спостережливість, логічне мислення;
- виховна: виховувати культуру роботи з комп'ютером та в колективі.
Тип уроку: формування вмінь та навичок.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Учитель пропонує учням уважно розглянути малюнок кухні, знайти і обвести кружечком предмети, намальовані в таблиці.
Запитання до учнів
— Що допомогло вам упоратися із завданням? (Уважність і спостережливість) Ці риси дуже важливі для успішного навчання. Без них не можна обійтись і під час розв'язування задач.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні ми з вами продовжуємо знайомитись з інструментом «Заливка», за допомогою якого можна зафарбовувати малюнки.
IV. ЗАСТОСУВАННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ Виконання логічних вправ
Учитель. Зверніть увагу, що більшість задач, які ви розв'язуєте на уроках математики, записані у текстовому вигляді. Тому давайте попрацюємо уважно з текстами таких задач.
Вправа 1. «Коло розумників»
Діти сідають так, щоб утворити коло, і по черзі відповідають на запитання:
— На що схожа половинка яблука? (На другу половинку)
— Назви кислу ягоду, яка росте на болоті. (Журавлина)
— Скільки хвилин в одній годині? А секунд в одній хвилині?
— Скільки хвилин треба варити круте яйце — дві, три, п'ять? (Його варити не треба.)
— Які літери не вживаються на початку слова? (И, Ь)
— Летіли три страуси. Мисливець одного убив. Скільки страусів залишилося? (Страуси не літають.)
— Якою хворобою ніхто не хворіє на суші? (Морською)
— Риба з вусами. (Сом)
— Птах — лісовий лікар. (Дятел)
— Птах з червоною грудкою, який прилітає до міста взимку. (Снігур)
Вправа 2. Лікар приписав Буратіно 3 пігулки, які необхідно пити кожні 20 хвилин. На скільки годин вистачить Буратіно цих пігулок?
Відповідь. На одну годину.
V. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Бавилися зайченята, (встати, підняти руки вгору, потягнутися)
Виглядаючи маму і тата. (Руки на пояс, повороти вліво, вправо.)
Ось так — лапку до лапки. (Поплескати в долоні.) Ось так — шапку до шапки. (Руки до голови, вгору.) Ось так — вусом потрусим. (Похитати головою.) Так, так, так! (Пострибати.)
Бесіда про правила ТБ.
Петрик П’яточкін підбіг до компютера.Брудними руками Петрик взяв клавіатуру та поклав її собі на коліна.Став безладно натискати на усі клавіші.
Які правила ТБ порушив Петрик?
- діти забігли у клас у мокрому одязі, не змінивши брудного взуття, з мокрими парасольками;
- хлопці після уроку фізкультури занесли у кабінет інформатики санчата, лижі і ковзани;
- учні після прогулянки сіли за парти у верхньому одязі, капелюхах і шапках;
VI. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
Практичне завдання. Робота з комп’ютером. Завдання.
Розфарбувати малюнок в Paint (Губка Боб)
Релаксація
Гімнастика для очей
У середньому темпі виконати 3-4 колових рухи очима в правий бік, стільки ж — у лівий. Розслабивши очні м'язи, подивитися вдалечінь на рахунок 1—5. Повторити 10 разів.
Розфарбуйте ланцюжок, якщо відомо, що всередині кільця зелені, зовні — жовті.
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Завдання за підручником: повторити § 9, 10 підручника.
.
Координатна сітка
ХТО ГРАВ У "МОРСЬКИЙ БІЙ" ЧИ ШАХИ, ТОЙ ДОБРЕ ЗНАЄ, ЩО У ЦИХ ІГРАХ НЕ ОБІЙТИСЯ БЕЗ ВМІННЯ ВИЗНАЧАТИ КООРДИНАТИ КОРАБЛЯ АБО ШАХОВОЇ ФІГУРИ.