kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Лабиринттен шығу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыпта оқушылардың сақтау қабілеті артады.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Лабиринттен шығу»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Біздің өміріміздегі алгоритмдер.

Күні:22.01.2018 ж

Сынып 5


Мектеп: №101 мектеп-лицей

Мұғалімнің аты-жөні: Нысанова Ж.К

Қатысқандар саны 12

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Лабиринттен шығуды табу.

Осы сабақта қол жетуізген оқу мақсаттары (сілтеме):

5.3.2.3 орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Орындаушылардың командалар жүйесін түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі: Мысал бойынша командалар жүйесін құрайды.

Кейбір оқушылар: Орындаушының нәтижеге жетуінің тиімді жолын табады.

Бағалау критерий

  • Орындаушының командалар жүйесін біледі.

  • Орындаушының командалар жүйесін құрастыра алады.

Тілдік мақсаттар

Алгоритм, команда, «алға жүру», «солға бұрылу», «оңға бұрылу»нәтижелерді ұсыну, термин сөздерді орынды, дұрыс қолдану

Диалог құруға:

Алгоритмді сөз түрінде ..... құрастыру

Команда жүйесіндегі ..... белгілер

Жаңа ақпаратттық ....... пайдалану қажет


Құндылықтарға баулу

Қарым –қатынас жасау қабілеттілік,жауапкершілік, шығармашылыққа баулу (жұптық жұмысты орындату барысында).

Пән аралық байланыс

Бейнелеу(5 сынып блок-схема) орыс тілі(5- сынып команда )

математика (5- сынып таңбалар)

Алдыңғы білім

Paint графикалық редакторында жұмыс жасау,мәтіндік редакторда жұмыс жасай біледі.

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақ басы

Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)





«Кім жылдам» ойынының сұрақтары.

(4 мин)




Қызығушылықты ояту.

Ой қозғау.

(5 мин)

















Сабақтың ортасы

Мағынаны тану

(2 мин)



«Қара оқып шық»

(12 мин)























Сергіту (1 мин)







Жұптық жұмыс

«Практикалық тапсырманы орындау»

(15 мин)
















Оқушымен амандасып, хал жағдайын сұрап,

психологиялық жағымды ахуал орнатып,

бала зейінін сабаққа аудару.

Топ басшысына бағалау парақшасын беремін.Белсенді әдістердің бірі «Кім жылдам?» әдісі арқылы сұрақтар қою.

1.Алгоритм дегеніміз не?

2. Алгоритм сөзі қай тілден шыққан?

3.Алгоритмнің командалары?

4. Алгоритмнің қасиеттерін ата?

5. Алгоритмнің неше түрі бар?


Тапсырма.

Балаға «Лабиринт» тапсырмасын ұсынып, тапсырманың қалай орындалатындығын түсіндіру, тапсырманы орындау барысында зейінділік, зеректік, икемділік сияқты талаптарды айтып отырамын. Баланың әр дұрыс орындаған тапсырмаларын мақтау, мадақтау арқылы жігерлендіріп отырамын. Бұл тапсырма баланың қабылдау әрекетінің дамуына, зейін көлемінің кеңейуіне игі әсерін тигізеді.



Бізге жаңа тақырып « Лабиринттен шығуды табу»деген сөз шықты. Тақырыпты видео арқылы көрсету.Ендеше дәптерімізді ашып, жаңа тақырыпты жазайық.

Сабақтың мақсатын айқындай аламыз.

(Т)

1-топқа «Топтастыр» әдісі. Жауынқұрттың шығатын жолын тап

2-топқа

2.Тапсырма «Пілге бананға барар жолды көрсет» әдістемесі ұсынылады.



Топтар бірін-бірін «Екі жұлдыз бір ұсыныс» арқылы бағалайды.


Сергіту жаттығуы

Қорбаңдаған аюдың, Тербеледі ағаштар,

Құлпынайы көп екен. Алдымнан жел еседі.

Теріп, теріп алайық, Кіп кішкентай бөбектер,

Қалтамызға салайық. Үлкен болып өседі.

(ЖЖ)


Компьютерде тәжірибелік жұмыстар жасату.

А деңгей

Балаға «Межеге жетер жолды көрсет» әдістемесі ұсынылады.Бұнда оқушы берілген суреттегі лабиринт жаттығуы арқылы көрсетілгендердің барар жолы шатасқан. Сызықтардың көмегі арқылы арасынан сызып көрсетуі керек. Бұл баланың көрнекі бейнелі ойлауы мен зейін әрекетінің дамуына көмектеседі.



В деңгей Берілген сурет бойынша кірпішешен баққа жету үшін орындаушы қолданатын командалар жүйесін құрыңыз


С деңгей Балапан өз анасына түлкіні кезіктірмей ең қысқа жолмен жету жолын анықтаңыз.

«Қалыптастырушы» бағалау тапсырмасы

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу,түсіну,қолдану

Бағалау критерийлері

Ақпаратты әр түрлі формада ұсынады

Тапсырма:

А деңгейі

Айжанға үйге жету командалар жүйесін құрыңыз.





В деңгей Берілген лабиринтті тапсырма арқылы орындаушы қолданатын командалар жүйесін құрыңыз.


С деңгейі

Туристке үйшікке жетер жолды көрсет












Дескриптор:


- командаларды қолданады.

-«Солға бұрылу», «Оңға бұрылу»командасын қолданады

- Нәтижеге жету үшін орындайтын командалар жүйесін құрады.





Таратпа

Қағаздар



«Кім жылдам» әдісі




Интертақта

слайд

Топ басшылары оқушыларды жеке бағалау таратпалары арқылы бағалайды.











https://www.youtube.com/watch?v=rbgFuvi-55M








Слайд


































Компьютер


Сабақтың аяқталуы

Рефлексия

(2 мин)



Үйге тапсырма

(1 мин)


«Бағдаршам»әдісі. Топ басшылары сөз беремін.

Жасыл түс-бәрін түсіндім

Сары түс-жартылай түсіндім

Қызыл түс- түсінбедім.Стикерге жазып бағдаршамға іледі.

Үйге тапсырма беру. Тақырыпты оқу.

«Шатасқан сандар» тапсырмасын орындату.

Тапсырма.4×6 пішінді тіктөртбұрыштың ішінде орналасқан 24 нөмірленген есептер беріледі.

Лабиринтте 4 ерекше тор бар (олар 4, 8, 11 және 16). Олардың дұрыс жауабына, командаға келесі тапсырмамен қатар, төмендегі тордағы тапсырма беріледі.Яғни, команда №4-ші тапсырманы дұрыс шығарса, онда олар №5 және №9 тапсырмаларын алады, олар осы тапсырмалардың жауабын тапсырған соң, командаға келесі №6 тапсырма беріледі және т.с.с. Егер команда №8 тапсырманы орындаса, онда №9 және №17 немесе №10 және №17 тапсырма беріледі.

Бағалау парақшалары

Бағдаршам арқылы бағалау






Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Саралау арқылы оқу материалдарын оңай көрнекті етіп ұсынылады. Оқушыны салыстыра отырып бұрынғы өтіп кеткен материалдар мен жаңа білім арасындағы логикалық байланыстарды анықтауға үйренеді. Оқушының өз бетімен жұмыс істеу тиянақтылыққа,ұстамдылыққа тәрбиелеп, жауапкершілігі артады.

Оқушылар «Кім жылдам?" әдісін пайдаланып, үй тапсырмасын пысықтады. Өздері алған білімдерін саралау үшін «қара оқып шық» әдісін қолдандым.

Негізгі бөлімде топпен жұмыстанып, ынтымақтаса нәтижеге жетуге тырысты. Топпен жұмыстың барысын «екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы өзара бағалады. Өз ойларын ашық айтып, критерилерді басшылыққа алды.

Бейнелеу ,орыс тілі,математика.

АКТ қолданған кезде оқушылардың қауіпсіздік ережелері сақтау ескертілді.

Оқушылар жұптаса немесе топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түсті. Біріне- бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп, жеке тұлғалық құндылықтары дамиды.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Лабиринттен шығу

Автор: Нысанова Жулдыз Кенжегуловна

Дата: 22.02.2018

Номер свидетельства: 458993
