kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Информатика пәнінен ашық сабақ Тақырыбы: "Виртуалды лабиринттен шығуды табу"

Нажмите, чтобы узнать подробности

сабақтың тақырыбы: Виртуалды лабиринттен шығуды табу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Информатика пәнінен ашық сабақ Тақырыбы: "Виртуалды лабиринттен шығуды табу"»

Сабақ жоспары



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №30 Ы. Алтынсарин ЖОМ

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Жолшыбекова Асем


Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Виртуалды лабиринттен шығуды табу


Осы сабақта қол

Жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқубағдарламасына

сілтеме)


5.3.2.2. алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар : алгоритмді сөз түрінде ұсына алу;

Оқушылардың басым бөлігі: виртуалды лабиринттен шығу жолдарын ойлап анықтау;

Кейбір оқушылар : алгоритм атқарушы командаларын білу, жұмыс жасау.


Бағалау критерийі

- алгоритмді сөз түрінде ұсына алады;

- виртуалды лабиринттен шығу жолдарын ойлап анықтайды;

- алгоритм атқарушы командаларын біледі, жұмыс жасайды.

Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология: Алгоритм, орындаушы, команда, қадам, бағыт, таңдау

Құндылықтарға баулу

Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету



Пəнаралық байланыс

математика, бейнелеу


Алдыңғы білім

Лабиринт атауын , не үшін қолданамыз, лабиринттен шығудың қандай әдістері бар екенін біледі




Сабақ барысы



Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

0-3 минут









4-8 минут






Сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Психолоиялық тренинг: Оқушылар ортаға шығып шаттық шеңберін құрып, бір-бірінің қолынан ұстап бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді.



Топқпа бөлу: Екі түсті тәттілер беру арқылы оқушыларды топқа бөлу.


Үй тапсырмасын пысықтау

« Ыстық орындық » әдісімен өткен тақырыптарға сұрақтар қою арқылы пысықтау.







9-16 минут









































Сабақтың ортасы


17-30 минут


























































31-36 минут

Жаңа сабаққа байланысты суреттерді слайдта көрсету арқылы , бүгінгі сабақтың тақырыбын ашып аламын.

Бұл суретте не бейнеленген?


Виртуалды лабиринт желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды , кедергілерді өту бойынша берілетін ойындар топтамасында, балалар ойындарында көптеп кездеседі. Азіргі таңда 3G форматында да шығарылып жатыр . Балалардың ойлау және есте сақтау қабілеттерін жаттықтыруға негізделіп жасалған.

Екі топқа тапсырма беріледі:

1-топ «Ойлан, ізден, тап !» әдісімен оқушылар өз мақсатына жету үшін жолдарын сызып шығады және қоян сәбізге жету үшін сөздік алгоритм жазады.

Дескриптор:

Білім алушы

-орындаушының тура қадамын санайды

-«Солға бұрылу »/ «Оңға бұрылу / Алға жүру » командасын қолданады.

2-топ «Ойлан, ізден, тап !» әдісімен оқушылар өз мақсатына жету үшін жолдарын сызып шығады және қызыл қоңыз үйіне жету үшін сөздік алгоритмін құрады.

Дескриптор:

Білім алушы

-командалар санын анықтайды

--«Солға бұрылу »/ «Оңға бұрылу / Алға жүру » командасын қолданады.

Сергіту сәті

Матаға лабиринт сызылып, оқушыларға беріледі. Матаның шет шетінен ұстап ағаштан жасалған тіктөртбұрышты лабиринтке қойып лабиринтке жетуі керек



Деңгейлік тапсырма

«Кім жылдам» әдісі арқылы білім алушы ФИНИШке бірінші болып жететін орындаушыны сызып көрсету керек


Слайд 7













http://www.igames

.com.ua/FlashGame.aspx

?name=virtual_large_

maze___set_1010



















































Слайд

А4 қағазында беріледі











































Слайд

А4 қағазында беріледі











































Слайд

Үлестеме қағаздар








Сабақтың соңы

37-40 мин
















Рефлексия

Аты-жөні :

сыныбы :

Сабақта сен лабиринттен шығу жолдарын таба алдың ба?


Үйге тапсырма : §18-19 Виртуалды лабиринттен шығу жолы



Стикерлер беріледі.

Саралау – Сізқандайтəсілмен

Көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда

Қабілетті оқушыларға тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз

оқушылардың

материалдыигеру

деңгейінқалайтексеруді

жоспарлапотырсыз?

Денсаулық жəне

Қауіпсіздік техникасын

сақтау

  • Ыстық орындық әдісі арқылы үй тапсырмасын корытындылау


  • « Шаттық шенберін» құрып, бір-бірінің қолынан ұстап бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді


  • «Ойлан, ізден, тап !» әдісімен оқушылар тапсырмалар орындайды

Қабілеті жоғары оқушыларға:

«Кім жылдам» әдісімен қадамын анықтап, сөз түрінде ұсыну.

Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесі әділ бағалануларына назар аударамын

Түрлі түсті қарандашпен үйрек балапандарына жету жолын сызып көрсету керек

Практикалық тапсырмалар дескрипторларының орындалуына қарай бағаланады. Үй жұмысын және сабақты пысықтауда смайликтерді пайдаланамын. Кері байланыс "Бағдаршам" әдісі арқылы жасалады.


Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескерту

Оқушылaрдың қөңіл-күйін көтеруге "Шаттық шеңберін" қолданамын. Басқаның пікірін тыңдауға дағдылау. Сергіту сәтіндегі жаттығуын орындау








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Информатика пәнінен ашық сабақ Тақырыбы: "Виртуалды лабиринттен шығуды табу"

Автор: Жолшыбекова Асем Аскаровна

Дата: 11.12.2017

Номер свидетельства: 443575


Получите в подарок сайт учителя

Видеоуроки для учителей

Курсы для учителей

ПОЛУЧИТЕ СВИДЕТЕЛЬСТВО МГНОВЕННО

Добавить свою работу

* Свидетельство о публикации выдается БЕСПЛАТНО, СРАЗУ же после добавления Вами Вашей работы на сайт

Удобный поиск материалов для учителей

Ваш личный кабинет
Проверка свидетельства