kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Лабиринттен шығуды табу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Лабиринттен шығуды табу тақырыбында сабақ  жоспары.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Лабиринттен шығуды табу»

Сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Біздің өміріміздегі алгоритмдер

Мектеп:

Күні:

Сынып: 5 сынып

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:_ Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Лабиринттен шығуды табу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

5.3.2.3 -орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру;

5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну.

Сабақ мақсаттары

Барлығы: Лабиринттен шығу алгоритмін сөз түрінде ұсына алады.

Көпшілігі: орындаушыларға және командалар жүйесіне мысал келтіре алады.

Кейбірі: Лабиринттен шығу алгоритмін құра алады.

Бағалау критерийлері

  • алгоритмін сөз түрінде жазады;

  • орындаушыларға мысал келтіре алады;

  • командалар жүйесіне мысал келтіре алады;

  • лабиринттен шығу алгоритмдерін құрады.

Тілдік мақсаттар

  • Алгоритм
  • Команда

  • Лабиринт

  • Виртуалды

Құндылықтарды дарыту


  • Жұпта, топта жұмыс жасай білу.
  • Оқушыларды еңбекке, шығармашылыққа, ынтымақтастыққа баулу

Пәнаралық байланыстар

  • Бейнелеу өнері;

  • Математика.

Бастапқы білім

Алгоритм анықтамасын тұжырымдай алады. Алгоритм орындаушысын біледі. Алгоритмді сөз түрінде ұсына алады.









Сабақ барысы

Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Тапсырма

Қалыптастыру-

шы бағалау

Саралау

Сабақтың басы

Ұйымдасты-ру кезеңі

4 мин


Амандасу.

«Бір күнгі танысыңа, қырық күн сәлем» ойынын ойнату. Жағымды психологиялық ахуал туғызу.

















Таңдалған түстер арқылы оқушыларды топқа бөлу.



1-үлестірме



Сабақтың ортасы

25 мин.




Өзіндік жұмыс. «Мене – сұрақ, сенен – жауап» ойыны арқылы тексеру. Оқушылардың өткен тақырып бойынша білгендерін еске түсіру.


Сұрақтар арқылы бағалау. Сұрақтар:

1. Алгоритм дегеніміз не?

2. Алгоритм термині қалай пайда болған?

3. Күнделікті өмірде кездесетін алгоритмдерге мысал келтіріңдер?

4. Алгоритмді орындаушы

Диалог және қолдау көрсету.

(Сұраққа жауап беруге қиналған оқушыларға көмек көрсету, ынталандыру).

1- слайд

Көрсетілім. «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға видеоматериал көрсетіледі.

Оқушылар экраннан не көрсетіліп жатқанын және оның себебін түсіндіреді. Сабақтың тақырыбын ашу.



https://www.youtube.com/watch?v=pUv_2X_rSEs



Жұптық жұмыс. «Құпия зат» әдісі арқылы оқушыларға «Лабиринттен қалай шығамыз?» сұрағы арқылы проблемалық жағдаят туындатамын.

Лабиринттен шығу алгоритмін құрастыру

«Бірін-бірі» бағалау.

Дұрыс жауапқа қарай отырып, сағат тілі бойынша жасаған жұмыстарын ауыстырып бағалау.


1-қосымша

Өзіндік жұмыс. «Әңгімелесетін әріптестер» әдісі оқушыларға сурет тарату.

Лабиринттен шығу арқылы кірпінің саңырау құлаққа жету алгоритмін құрастыру.

«Өзін-өзі бағалау». Жауап парақшасы арқылы бағалау.

Қарқын

(төмендегідей қосымша тапсырма беріледі.)

Араның ұяға жету алгоритмін құрастыру.

2-қосымша

Өзіндік жұмыс. Оқушылардың теориялық білімдерін практикамен ұштастырады. Қоянның сәбізге, араның гүлге жету алгоритмін жазыңыз. Блок-сызбасын компьютерде сызыңыз.

Критерийлер бойынша бағалау:

1.Қоянның сәбізге жету алгоритмінің орындалуы;

2.Араның гүлге жету алгоритмінің орындалуы;

3.Блок-сызбаның дұрыс сызылуы.

4. Тапсырманың рет-ретімен орындалуы.

Тапсырма.

(Барлығына ортақ тапсырма беріледі.)

Оқулықта-ғы 5-тапсырма

Көз жаттығулары жасау.

КӨЗ ТАЛҒАНДА ЖАСАЙТЫН ЖАТТЫҒУЛАР
1 - жаттығу
- Көздеріңнің бұлшық етін қатайтып, бірнеше секунд жұмындар.
- Көздеріңнің бүлшық етін босаңсытып, ашындар.
Бұл кезде бірқалыпты дем алындар. 4 - 5 рет қайталаңдар.
2 - жаттығу
- Кеңсірікке қарап тұрып, 3 рет терең дем алыңдар.
- Көздерінді талдырмаңдар.
- Алысқа қадалып қарандар.
3 - жаттығу
- Бастарынды бұрмай, ОҢҒА қарап, көз тіккен нүктені белгілеңдер.
- Алысқа қадалып қарандар.




Топтық жұмыс. «Сен – маған, мен – саған» әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға сұрақтар беріледі.

Сұрақтар бойынша бағалау: 1. Лабиринт бізге не үшін керек?
2. Лабиринттен шығудың бір ғана жолы болады ма?
3. Лабиринт ұғымы анықтама беріңіз.

Диалог және қолдау көрсету

2-үлестірме

Сабақтың соңы

8 мин.

Қалыптастырушыға арналған тапсырмалар:


1. А нүктесінен В нүктесіне жету үшін Орындаушы қолданатын командалар жүйесін құрыңыз.


Дескриптор:

-«Алға жүру» командасын қолданады;

- «Солға бұрылу»/ «Оңға бұрылу» командасын қолданады;

-нәтижеге жету үшін орындалатын командалар жүйесін құрады.


3-үлестірмелі қағаз

2.Зымыранның Юпитер ғаламшарына ең қысқа жолмен ұшу жолын анықтаңыз және ұшу жолының сөздік алгоритмін құрыңыз

Командалар жүйесі: Алға (1 қадам), Солға, Оңға.

Ескерту: 1 ұяшық – 1 қадам.

Дескриптор:

-Юпитерге дейінгі ең қысқа жолды анықтайды;

-алгоритмді сөз түрінде жазады.



3. Лабиринттен шығу алгоритмін құру.

Дескриптор:

-лабиринттен шығу жолын табады;

-лабиринттен шығу алгоритмін құрады.



3 мин

Рефлексия







Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Лабиринттен шығуды табу

Автор: Демисенова Гаухар Бауржановна

Дата: 23.05.2018

Номер свидетельства: 470797
