6 сынып Күні: |
Тақырыбы | Пернетақтамен практикалық жұмыс |
Сілтемелер | Күнтізбелік жоспар, стандарт |
Мақсаты | Оқушыларды компьютердің пернетақтасы, пернелерімен таныстыру |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар пернетақтаны сипаттайды |
Негізгі ұғымдар | Алфавитті-цифрлы, басқарушы, цифрлық , функционалдық бөліктер, қызметші клавиштер |
| Сабақ барысы |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. |
Үй жұмысын тексеру Токсонометрия Блума (сұрақ-жауап) Жұмбақ шешу | Компьютердің құрамына кіретін негізгі құрылғыларды атаңдар, олардың атқаратын қызметін айтыңдар. Монитор, жүйелік блок, пернетақта Ақпаратты енгізу-шығару құрылғыларын атаңдар және олардың қызметін айтыңдар Пернетақта, маус, джойстик, сканер, т.б. Мониторлардың түрлерін атаңдар және олардың ерекшеліктерін айтыңдар Пернетақтаның қандай блоктары бар? Принтердің түрлерін атаңдар, оларға сипаттама беріңдер. • Батырмасын басасың Қажетті файлды ашасың. (тышқан) Компьютермен енеді , Қағазға басып береді . (принтер) Жүзден артық түймемен Компьютерді билеген (пернетақта) Ақпаратты сақтап, таратқан, Жұртты өзіне қаратқан (компьютер) Олар ағалы-інілі. Олар сыбырлап та, айқайлап та сөйлейді (колонкалар) |
Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айқындау | Сабақ мақсатымен таныстыру Сабақ тақырыбын дәптерге жазғызу |
Жаңа сабақты меңгерту Электрондық оқулық | Негізгі батырмалардың атқаратын қызметтері? |
Клавиатуралық тренажер Шығармашылық жұмыс | Пернетақталық тренажер «Стамино» |
Қауіпсіздік ережесін қайталау, сергіту сәті | дайын физкульминутка |
Диктант | Enter; BackSpace; Shift;CapsLock; Delete; Alt; Ctrl; Num Lock, бос орын пернелерінің қызметін жазу |
Үй жұмысы | Ребус, кроссворд, тест тапсырмаларын құру, 35-52 (оқу) |
Бағалау | |
Рефлексия. Сабақты қорытындылау | Ия, балалар бүгінгі күні біз нені білеміз? Нені білдік? Нені білгіміз келеді? |
| Сабаққа рахмет!!!
|