Күні:
Пән – информатика
Сынып–6 «а»
Қатысқаны:
Сабақтың тақырыбы
Кестелер.Кестелер құру.
Оқыту мақсаты
Кестелермен және мәтіндік процессор құралдары арқылы оларды құрудың ережелерімен танысады.
Оқу мақсаты
1.Кесте құру тәсілдерін,кестедегі батырмалардың орын ауыстыруын білу.
2.Кестелерді толтыруды,дайын кестелермен жұмыс істеуді үйрену.
Ресурстар:Оқулық,маркерлер,стикерлер т.б
Сабақтың барысы
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылар әрекеті
Ұйымдастыру
3 мин
Үй тапсырмасы
5 мин
Сәлемдесу
Сыныпты түгендеймін
Сыныпты ІІ топқа бөлемін
Өз араларынан көшбасшы деп есептеген оқушыны ұсынуды сұраймын,таңдаулары бойынша әр көшбасшының артына тұру керек екенін айтамын
§21. Тест. 1) А 2)С 3)С 4)А 5)А 6)В 7)А 8)А 9)В 10)Д 11)В
Мұғалімді қарсы алады
Оқу құралдарын даярлайды
Оқушылар көшбасшы 2 оқушыны таңдайды,әр оқушы өздері таңдаған көшбасшының артына тұрады
Қол көтеріп жауап береді, 1оқушы оқиды,кімде қате болса түзетеді.
Білу 2 мин
Түсіну 10 мин
Қолдану
7 минут
Сергіту сәті 2мин
Талдау
5 мин
Синтез
3 мин
Бағалау
5мин
Жиынтық баға
2 мин
Үй тапсырмасы
Рефлексия
1 мин
Жаңа тақырыпты игеруге көмектесу. Тақырыпты суреттер арқылы анықтаймыз.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы:Кестелер.Кестелерді құру.
Оқулықтан «Кестелер. Кестелер құру» тақырыбын әр оқушыға мұқият оқу керектігін ескертемін.
«Менің сөзім»стратегиясы бойынша өзім бір сұрақты тақтаға жазып бір оқушыны тұрғызып жауап беруін сұраймын.
Топтың бірін -бірі «Басбармақ»әдісі бойынша бағалайтынын ескертемін
Бағалау парағын таратамын.Таныстырамын
Практикалық жұмыс
№1 Кестені кірістіру бұйрығының көмегімен құжатқа 3 бағанды,5 жолды кесте қос.
№2 Сурет салу режимін қолданып 5 баған және 2 жолдан тұратын кесте сыз.
Көзге арналған жаттығулар.
Оқулықтағы А – В деңгейіне берілген тапсырмаларды орындауға беремін
Өмірде кестелерді құра білу қажет пе?
Тақырып бойынша тест сұрағын құрастыруды тапсырамын
Бағалау парағын жинап аламын
Оқушы жұмысын бағалаймын
§22 оқу. Тест «Өзіңді тексер!»
«Алма ағашы» әдісі
Жасыл түсті алма – мен бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл – күйім көтеріңкі.
Қызыл түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл – күйім жоқ.
Жауап береді
Күнді,тақырыпты дәптерге жазады.
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді оқиды. (5 мин)
Оқушы жауап береді, өзі дайындаған сұрағын таңдаған бір оқушыға қояды,осы әректті бірнеше рет жалғастырады.Жаңа тақырып бойынша мысалдар келтіреді.Бір -біріне қойған сұрақтары мен жауаптарына қарай топ бірін -бірі бағалайды
Бағалау парағына аттарын жазады
Компьютерде орындайды.
Әр тапсырманы орындап болған сайын бағалау парағын толтырады
Слайдта көрсетілген жаттығуларды орындайды.
Компьютерде орындайды
Өз пікірлерін білдіреді
Топта ақылдасып 1 сұрақ, 3жауап ұсынады. Әр топ құрастырған тесттерін алмастырады,жауапты белгілейді,тақтаға іледі.
Күнделіктеріне жазады
Стикерлерді алма ағашына жапсырады