Саба?ты? ма?саты:
Білімділігі: О?ушыларды кестелер, кестелер ??ру, кестелерді редакциялау туралы ма?л?маттармен таныстыру, білімдерін ?алыптастыру.
Т?рбиелігі: Жан-жа?ты болу?а, ?з бетімен ж?мыс істеуге т?рбиелеу.
Дамытушылы?ы: О?ушыларды? есте са?тау ж?не зейіндік ?абілеттерін дамыту. П?нге деген ?ызы?ушылы?ын арттыру.
Саба?ты? т?рі: Д?ст?рлі
Саба?ты? ?ту ?дісі: с?здік, к?рнекі, практикалы?
Саба?ты? к?рнекілігі: компьютерлер, слайд, ?лестірмелі ?а?аз
Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і
Шатты? ше?бері: бір-біріне тілектерін білдіреді.
Топ?а б?лу: магниттік та?та?а ілінген суреттерді та?дау ар?ылы топ?а б?лінеді.
«Пернета?та» ж?не «Монитор» тобы.
«?зін-?зі ба?алау пара?ын» тарату, таныстыру
ІІ. ?ткен та?ырыпты пысы?тау
Техника ?ауіпсіздігін еске т?сіру.
?ткен та?ырыптар?а ?атысты тест тапсырмасын компьютерде орындау. (Тест слайдта беріліп, н?тижелері о?ушыларды ынталандыру т?рінде беріліп отырады).
ІІІ. Жа?а та?ырыпты т?сіндіру
Топпен бірлесіп ребусты шешкізу ар?ылы саба?ты? та?ырыбын аны?тау. (Ребустан «Кесте» с?зі шы?ады).
Та?ырыпты толы?тай атап ?ту: «Кестелер. Кестелер ??ру. Кестелерді редакциялау»
«Кез – келген н?рсені сол ?алпында ?абылдай бермей, сын к?збен ?арап, ?зі?е керекті н?рсені танып, тал?ап ала біл…»
Та?ырып?а ?атысты ма?л?матты екі топ?а ?а?аз?а жазулы ?алпында таратып беріп, т?сінгендерін баяндату. (Та?ырыпты о?ушылар ?здері ашады).
Просмотр содержимого документа
«Кестелер. Кестелер ??ру. Кестелерді редакциялау »
Пән аты: Информатика Сыныбы:6
Сабақтың тақырыбы: Кестелер. Кестелер құру. Кестелерді редакциялау
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларды кестелер, кестелер құру, кестелерді редакциялау туралы мағлұматтармен таныстыру, білімдерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: Жан-жақты болуға, өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Дамытушылығы: Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілеттерін дамыту. Пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: Дәстүрлі
Сабақтың өту әдісі: сөздік, көрнекі, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: компьютерлер, слайд, үлестірмелі қағаз
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Шаттық шеңбері: бір-біріне тілектерін білдіреді.
Топқа бөлу: магниттік тақтаға ілінген суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді.
«Пернетақта» және «Монитор» тобы.
«Өзін-өзі бағалау парағын» тарату, таныстыру
ІІ. Өткен тақырыпты пысықтау
Техника қауіпсіздігін еске түсіру.
Өткен тақырыптарға қатысты тест тапсырмасын компьютерде орындау. (Тест слайдта беріліп, нәтижелері оқушыларды ынталандыру түрінде беріліп отырады).
ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топпен бірлесіп ребусты шешкізу арқылы сабақтың тақырыбын анықтау. (Ребустан «Кесте» сөзі шығады).
Тақырыпты толықтай атап өту: «Кестелер. Кестелер құру. Кестелерді редакциялау»
«Кез – келген нәрсені сол қалпында қабылдай бермей, сын көзбен қарап, өзіңе керекті нәрсені танып, талғап ала біл…»
Тақырыпқа қатысты мағлұматты екі топқа қағазға жазулы қалпында таратып беріп, түсінгендерін баяндату. (Тақырыпты оқушылар өздері ашады).
Оқушылардың теория жүзінде келтірген ақпараттарын тәжірибе жүзінде компьютерде орындай отырып көрсетіп өтемін.
1.Кесте қою жолдары
2. Кестелерді пішімдеу
3. Кестенің стилін таңдау
ІV .Сабақты пысықтау
Дәптермен жұмыс: тақырыпқа қатысты мағлұматты слайдтан жазып алады.
Сөздік жұмысын жүргізу: вставка –кірістіру; объединить ячейки-ұяшықтарды біріктіру; разделить ячейки- ұяшықтарды бөлу.
Сәйкестендіру жұмысы:
Кесте
Макет арқылы кестенің стилін таңдайды
Кестені бейнелеу баған мен жолдан және екеуінің қиылысуында орналасқан ұяшықтардан тұрады
Ұяшықтарды бөлу
Конструктор арқылы кестені пішімдеу жүзеге асады
Ұяшықтарды біріктіру
(Сәйкестендіру жұмысын оқушылар өз беттерімен орындайды да, бір-біріне алмастыра отырып слайдта берілген дұрыс нұсқасымен салыстыра отырып тексереді).
V.Сабақты бекіту:
Компьютермен жұмыс: кесте құру (6 баған 10 жол), 1-ші жолдағы 2-3-ші бағанды біріктіру; 10-жолдағы 2-6 бағандарды біріктіру; 1,2-ші жолдың бірінші бағанын біріктіру; 8,9-шы жолдағы 5-6-шы бағанды біріктіру.
(Құрған кестелерін слайдта берілген кестемен салыстыру)
VІ. Сабақты қорытындылау: Постермен жұмыс «Мен не үйрендім?». Постерді қорғау. Кері байланыс жүргізу.
VІІ.Үйге тапсырма:Кестелер. Кестелер құру. Кестелерді редакциялау тақырыбына қосымша мағлұмат іздеу, «Кесте» сөзіне сөзжұмбақ құрастыру
VІІІ.Бағалау Оқушылардың өзін-өзі бағалау нәтижесіне орай білімдерін бағалау