kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ғаламтор

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ғаламтор сабак жоспары 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ғаламтор»


Тақырыбы: Ғаламтор

Мектеп: «РФММ» КЕАҚ

Күні: 16.10.2017

Мұғалімнің есімі: Калиева Жансая

СЫНЫП: 10б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларға интернет желілермен жұмыс жасау технологияларын үйрету

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

интернет желілермен жұмыс жасау технологияларын біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

интернет желілермен жұмыс жасау технологияларының ерекшеліктері мен мүмкіндіктерін жақсы меңгереді.

Кейбір оқушылар:

Интернет желілермен жұмыс жасау технологияларының ерекшеліктері мен мүмкіндіктерін игереді және нақты жұмыс жасауды үйренеді

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Тақырыпқа байланысты терминдерге анықтама бере алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Интернет, адресстеу, World Wide Web, блок, сервистер

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:




  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?


Талқылауға арналған тармақтар:

Интернет зияны мен пайдасы, қалай қолданамыз?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Интернеттің көп қолданыста екенін

Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу

Интернет желісінде адрестеу

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Ұйымдастыру кезеңі

Үй тапсырмасын сұрау

Жаңа тақырыпқа кіріспе (Талқылау сұрақтары)

2 мин

5 мин

3 мин

Ортасы

Жаңа сабақ түсіндіру.

Компьютерлік желі-бұл компьютердің және арнайы құрылғылардың ақпарат алмасуды қамтамасыз ету үшін біріктірілуі. Сыныпта компьютер жергілікті желіге біріктіріледі.

Аймақтық немесе корпоративтік желі бір аудан, қала немесе мекемелер компьютерін бір желіге біріктіреді.

Егер компьютерлерді, жергілікті желілерді өзара байланыстырсақ, дүниежүзілік желі пайда болады. Ең танымал және белгілі дүниежүзілік желі-ғаламтор. Компьютердің қандай желіге қосылғанын анықтау үшін Пуск=Басқару панелі=Желі және Ғаламтор бұйрығын орындаймыз.

Браузер программасы қолданушыға желімен алмасудың кез келген түрін қамтамасыз етеді. Браузерлер Ғаламтор желісінің бастапқы даму кезеңінде пайда болған. Браузерлер суреттерді көрсете бастағанға дейін мәтіндік үлгіде жасалынды. Қазіргі кезде кеңінен танымал болған браузерлер:

  • Internet Explorer

  • Mozilla Firefox

  • Opera

  • Google Ghrome

  • Safari



Әрқайсысы көптеген қызметтер атқарады. Тұтынушының негізгі қажеттіліктерін кез келген браузер қанағаттандыра алады, олар тек маңызды емес қызметтермен ерекшеленеді. Қандай браузер қолдансақ та қарапайым ережелерді сақтау керек:

  • Қауіпті сілтемелерге ауыспаңдар;

  • Қауіпті файлдарды көшірмеңдер;

  • Таңдалған браузерлерді үнемі жаңартып отырыңдар;

  • Антивирустың жұмысын бақылап отырыңдар.

Windows операциялық жүйесін орнатқанда онымен бірге Internet Explorer браузері орнатылады.



Ғаламтор



Қызметтер (сервистер)- Internet желісі серверлері көрсететін қызмет түрлері.

World Wide Web- әлемдік тор –графика, дыбыс, видеоны қамтитын гипермәтіндік құжаттарды іздеу және қарастыру қызметі.

E-mail- электрондық почта – электрондық мәліметтер беру қызметі.

Блок (немесе ғаламтор күнделік) – құрушы қосатын жазбалардан тұратын webсайт. Ол мәтін, бейнелер немесе мультимедиа болуы мүмкін. Блок жүргізетін адамдарды блогерлер деп айтады.

Электрондық почта- байланыстың жылдам тәсілі, бірақ ол хатты безендіруді немқұрайлы қарау деген сөз емес. Сендер ұстануға тиісті қарапайым ережелер бар:

  • Қысқа хабарламаларды назар аударып, ықылас білдірмей-ақ қалдыруға болады, бірақ ресми хаттарды міндетті түрде адрес иесіне салем жолдап, оның аты-жөнін көрсетіп бастаған жөн;

  • Сөйлемдерді, есімдерді, атауларды міндетті түрде бас әріппен бастаңдар;

  • Тыныс белгілерін қойыңдар, хаттың бір бөлігін екіншісінен ажырату үшін бос жолдарды пайдаланыңдар;

  • Сауатты, қисынды жазуға тырысыңдар.



ІV. Практикалық жұмыс.

  1. Пуск=Басқару панелі=Желі=және Ғаламтор бұйрықтарын орындаңдар.

  2. Интернет істеп тұр ма? Істеп тұрса барлық орындаған бұйрықтарды жауып, браузерді іске қосыңдар.

  3. Қосылған браузерден «Жеті керемет туралы » мәлімет және суреттерімен іздеп табу.

  4. www.mail.kz порталын ашамыз.

  5. Логин мен пароль (латын әріптерінен )құрып электронды почтадан өз әлемімізді құрамыз.

VI. Сабақты бекіту сұрақтары:

  1. Компьютерлік желі дегеніміз не?

  2. Браузер сөзі ағылшын тілінен аударғанда қандай мағына береді?

  3. Қандай браузерлерді білесіңдер?

  4. Алғашқы байланыс сеансы қай жылдары болды?

  5. WWW қандай қызмет атқарады?

Сергіту сәті: Көзге арналған жаттығу(анимация)

VII. Сабақты қорытындылау.

1.Егер мен робот болсам

2.Егер мен хаккер болсам


15 мин






































































8 мин


















2 мин

Аяқталуы

Рефлексия сабақтан алған әсерім

Үй жұмысы Интернет жайында қызықты мәліметтер

5 мин

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 10 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ғаламтор

Автор: Калиева Жансая

Дата: 07.11.2017

Номер свидетельства: 437363
