kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

"№3 жалпы білім беру орта мектебі" КММ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ашық сабақ 

Алгоритм ұғымы 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«"№3 жалпы білім беру орта мектебі" КММ»

Қысқа мерзімді жоспар

сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

5.3А Біздің өміріміздегі алгоритмдер

Мектеп:Ақтау қаласы №3 жалпы білім беру орта мектебі


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тураева Н


Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Команда бойынша


Оқу мақсаты:

5.3.2.1 алгоритм анықтамасын тұжырымдау


Сабақтың мақсаты

Оқушылар:

- алгоритмді анықтау,

-қасиеттерін ажырата білу

-жазу жолдарын білу


Бағалау критерийі

Білу және түсіну:

- алгоритмнің анықтамасын біледі;

-қасиеттерін, жазу жолдарын анықтайды;

Білімін қолдану:

--өмірдегі іс-әрекеттерге алгоритм құра алады.

-Блок-сызбаны ретімен орналастыра алады



Тілдік мақсаттар


Пәнге тән лексика мен терминология.

Алгоритм-алгоритм- algorithm

Форма-форма- form

Команда-қадам, әрекет-team

Схема- scheme

Атқарушы- исполнитель- еxecutive

Сөз – слова-word


Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын тілі


Құндылықтарға баулу

- шығармашылық және сыный тұрғысынан ойлау;

- өзгелердің мәдениетіне және көзқарасарына құрметпен қарау;

-жауапкершілік.


Алдыңғы білім


Оқушылардың ақпарат, оларды сақтау, тарату және өңдеу тәсілдері жөнінде интуитивті білімдері бар





Сабақ барысы


Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар


Сабақтың басы




  1. Ұйымдастыру бөлімі:

    1. Оқушылармен амандасу.

    2. Сабаққа дайындау, түгендеу

Топқа бөлу. «Сөз құрастыру»

Топтың санына байланысты белгілі бір түрлі-түсті бояумен жазылған сөздерді дайндап, әріптерге бөліп оқушыларға таратып береді. Оқушы әріпінің түсіне қарай топтасады. Сөз құрастырады. Сол топтың атауы болады.

І –топ Алгоритм тобы

ІІ-топ Блок-схема тобы

Барлық тапсырма үшін таратпа қағаздары арқылы мадақтау.


-өте жаксы - жақсы - қанағаттанарлық

Өткен сабаққа шолу «Вагон құру» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беріледі

1.Ақпарат сөзінің мағынасы?

2. Түрлі түсті нүктелердің жиынтығынан тұратын кесін?

3. Бір байтта неше бит бар?

4.Pain редакторы не үшін қажет?

5.Графикалык редактор деген не?

6.Компьютерлік графика дегеніміз не?

7.Растырлық графика?

8.Векторлық графика?

9.Сурет, сызба, кесте түрінде берілетін графика?

10.Ақпараттың қасиеттері?

11.Ақпараттың түрлері

12.Үш өлшемді графика



Оқулық, көрсетілім-дер, кеспе қағаздар



Сабақтың ортасы



электрондық оқулықтан жаңа тақырыпқа байланысты бейне материал көрсетемін.

Бейнеден не көрдік? Не түсіндік? Талқылаймыз, сұрақтарға жауап береміз

Тапсырма №1 постер қорғау

І-топ Блок-сызба тобы-алгоритм ұғымы, алгоритм орындаушысы.

ІІ-топ Алгоритм тобы – алгоритм қасиеттері, жазу жолдары

Дескриптор- Білім алушы:

  1. Берілген тақырыпты толық аша алады

  2. Постерді көркем безендіре алады

  3. Топ мүшелері толық қатысады

2 тапсырма Жұппен орындау

1.Ойлаған санды тап:

Амалдар тізбегі

Орындау нәтижесі

  1. Бір таңбалы сан ойла


  1. Оны беске көбейт


  1. Оған екіні қос


  1. Одан бірді азайт


  1. Одан бірді азайт


  1. Оны беске бөл


Нәтижесінде қандай сан ойлайды, сол сан шығады


Дескриптор Білім алушы:

1.есеп ретімен шығару арқылы алгоритм орындайды

Деңгейлік тапсырмалар

А деңгейі

2 .Ағаш отырғызу алгоритмін блок сызба құрып, алгоритмін жазу, MSWord бағдарламасын ашып (Вставка-фигуралар) арқылы блок сызба құру Оқушыға МS word бағдарламасына ағаш отырғызу суретін қоямын


Дескриптор Білім алушы:

1.Оқушылар МS Word бағдарламасы арқылы фигураларды пайдаланып блок –сызба салады, алгоритмін жазады

В деңгейі

1. Оқушының үйден мектепке дейінгі жол жүру алгоритмін жазыңыз.

1. Үйден шығу: 1 қадам алға жүру

2. Оңға бұрылу

3. 2 қадам алға жүру

4. _____________________

5. _____________________

6. Оңға бұрылу

7. _____________________

8. _____________________

9. _____________________

10. Оңға бұрылу

11. 1 қадам алға жүру


Дескриптор

Білім алушы

- «Алға жүру» командасын қолданады;

- «Солға бұрылу»/«Оңға бұрылу» командаларын қолданады.

С деңгейі


« Мектепке жиналу» алгоритмін графикалық түрде және алгоритмдік тілде орындалуын компьютерде жазыңыз

Графика түрінде кескінделген алгоритм Сөз түрінде жазылған алгоритм

              1. Басы

              2. Ояну

              3. Төсектен тұру

              4. Жуыну

              5. Киіну

              6. Таңғы ас ішу

          1. 7.Портфельді жинау

8.соңы








Дискриптор Білім алушы:

1.Графика түрінде кескінделген алгоритмді блок-сызбаға орналастырады

2. Сөз түрінде мектепке жиналу алгоритмін жазады





Электронды оқулықпен жұмыс.




Кеспе қағаздар, дәптер, кітап, компьютер


постер

Сабақтың соңы



Мақсат:Кері байланыс орнату






Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Қабілетті оқушылар тапсырманы тез әрі толық орындаса қосымша деңгейлік тапсырма беріледі

Деңгейлік тапсырма А,В, С деңгеінде беріледі

Әрбір дұрыс жауап үшін

таратпа қағаздары арқылы мадақтау

-өте жаксы

- жақсы



қанағаттанарлық


Компьютерде тапсырма орындағанда қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
"№3 жалпы білім беру орта мектебі" КММ

Автор: Тураева Наргуль Далубаевна

Дата: 17.01.2018

Номер свидетельства: 450515
