Математика | Күні 10.03.2015ж | Сабақ: 2 |
Сабақтың тақырыбы | Есептер шығару. |
Мақсаты | Оқушылардың функцияның кестемен берілуін білу және сипаттап беру, есептер шығаруда кестені қолдана алу . |
Жұмыс нәтижесі | Функфияның кестемен берілуін біледі және сипаттайды. Есептер шығаруда кестемен берілуін қолдана алады |
Сілтеме | Оқулық: Математика 6-сынып Т.А.Алдамұратова,Т.С.Байшоланов___________ |
| |
Қолданылған әдістері мен тәсілдері | Жана тәсілдер: Топтастыру: Әріптер жазылған стикерлер арқылы 4 топқа бөлу. Жеке жұмыс: деңгейлік есептер шығару. Топтық жұмыс: Оқулықтағы есетерге постер қорғау. СТО стратегиясы,АКТ: интерактив тақта Бағалау: Формативті бағалау екі жұлдыз, бір тілек Рефлексия: Не білдім? Не білгім келеді? Не ұнады? |
Ресурстар | Флипчарт,А-3 қағазы, түсті қағаз, маркерлер,тақырыпқа сай таныстырылым |
Сабақтың өтілетін уақыты | 45 минут |
Сабақ жоспары | Ұйымдастыру: мақсат қою, оқушыларды топқа бөлу (5 мин) Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша Рефлексия Үйге тапсырма |
Үйге тапсырма | 7.2.Есеп№1302 |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Түрткілер. | Күтілетін нәтиже: . | Бағалау |
Критерийлер | Дескрип-тор | Ұпай | Ұпай | Жиын-тық баға |
Білу (5мин) | Үй тапсырмасы бойынша білімін анықтау | "Миға шабуыл" Бұлт арасынан күнді алып шығу. 1) Функцияның кестемен берілуінің алгоритмін атау. 2) Функцияның кестемен берілуі қандай мақсатты көздейді? «Функцияның кестемен берілуі » тақырыбы бойынша есепті «Ортада қаламсап" стратегиясымен тексеру 1. № 1292
| Сұрақтар арқылы және «Ортада қаламсап" стратегиясымен үйге берілген есептерді тексеру арқылы білімі анықталады. | Білім көлемін зерделеу | Есепті толық шығарған | 3 | | |
Есепті жартылай шығарған | 2 | |
Есепті шығаруда қиналған | 1 | |
Түсіну (10мин) | Оқулықтағы жаңа тақырыптың мәнін игерту. | Оқулық бойынша топтық жұмыс: №1295 1)Функция мен аргументті кесте бойынша табу. №1297 2) Функцияның кестесі арқылы формуласын табу постер қорғау | Тақырыптың мәнін сұрақ жауап арқылы талдап түсінеді Формативті бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек» | Тақырыптың мәнін игеру деңгейін анықтау | Тақырыпты толық меңгерді | 3 | | |
Тақырыпты жартылай меңгерді | 2 | |
Тақырыпты меңгеруге қиналды | 1 | |
Қолдану (15мин) | Алған білімдерін есеп шығаруда қолдану | Оқулықпен жұмыс. Есептер шығару: 1-2 топ №1300 3-4 топ №1301 Сергіту сәті : Ойлан тап! Сан есімдердің сыңарын тап.
2015 | сынып | биыл қай жыл? | ХХІ | Жас | Қай ғасырда өмір сүреміз? | 6 | Ғасыр | Нешінші сыныпта оқисыңдар? | 2 | наурыз | Нешінші сабақ болып жатыр? | 13 | -сабақ | Нешедесіңдер? | 14 | жыл | Бүгін нешесі? | | Алған білімін тәжірибеде қолдану арқылы есептің шығару жолдарын түсінеді. | Есеп шығару дағдыларын дамыту | Толық және дұрыс шығарды | | | |
Толық шығарылғанмен қателіктер болды | | |
Шығаруда қиналды | | |
Талдау (3мин) | Тақырыпқа байланысты есеп шығару жолдарына талдау жасау. | Тақырып бойынша сұрақ жауап арқылы алған білімдеріне талдау жасау . | Сұрақ жауап арқылы есеп шығару жолдарына талдау жасай алады | Есеп шығару жолдарына талдай алу мүмкіндігін анықтау | Сұраққа толық жауап берді | | | |
Сұраққа жартылай жауап берді | | |
Сұраққа толық жауап беруге қиналды | | |
Жинақ Тау (6мин) | Алған білімдерін жинақтап, ой қорыту. | Оқушылар топтық сұрақтар дайындап, бір-бірімен алмасады | білімдерін нақтылап, ой қорытынды жасайды | Білімдерін жинақтап тұжырымдайалуы | Сұрақтардың дұрыс құрастыруы және толық жауап беруі | | | |
Сұрақтардың дұрыс құрастыруда қателіктердің болуы жауап беруі | | |
Сұрақтардың дұрыс құрастырмалуы Жауап беруде қиналды | | |
Бағалау (5мин) | Ойын шыңдауға итермелеу. Үйге тапсырма (1мин) №1302 есеп | Рефлексия: Не білдім? Не білгім келеді? Не ұнады? | Ой қорытып, бағалайды. | Өзіндік ой – пікірін білдіре алуы | Кесте толық толтырылып, ойын жеткізе алды | 3 | | |
Кесте толық толтырылып, ойын жартылай жеткізе алды | 2 | |