kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Логикалық амалдарға есептер шығару

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақ тақырыбы: «Логикалық амалдар, ақиқат кестесі, екілік арифметика, санау жүйесі» тақырыптарына  есептер шығару.

 Сабақ мақсаты:

Білімділік:Санау жүйесіне, логикалық тапсырмаларға, ақиқат кесесін құруға, екілік арифметикаға   есеп шығаруға үйрету, дағдыландыру.

Дамытушылық: Ойлау, жобалау қабілеттерін, логикалық қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік:  ДК жұмыс істегенде тәртіпке, тазалыққа, адамгершілікке тәрбиелеу

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

   Оқушыларды  жеке- өзіндік және топтақ әдістер 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Логикалық амалдарға есептер шығару»

1 тапсырма Пікір жалғау 1 топ. Тәуелсіздігіміздің тұғырлығын нығайту жолында елімізде түрлі іс-шаралар және маңызы бар келісімшарттар жүргізілуде. Логикалық амал Ертең ауа райы жақсы болса, онда біз қаланың сыртына шығамыз немесе орманға барамыз. конъюкция  Жаз болғанда және ауа райы жақсы болғанда, біз теңізге демалуға барамыз. дизъюнкция Кез келген тіктөртбұрыштың тік бұрыштары және бір-біріне параллель қабырғалары болады.  конъюкция Келесі сабақта біз бейнефильм көреміз немесе шығарма жазамыз. конъюкция 2 топ.Біз өз елімізде немесе өзге елде өмір сүрсек те өз дәстүрімізді еш ұмытпаймыз. Қыста біз, әдетте шаңғы тебеміз немесе мұз айдынында коньки тебеміз дизъюнкция дизъюнкция Мен өскенде және мектепті бітіргенде ұшқыш боламын  Құрамды емес пікірлер қарапайым пікір болып табылады. дизъюнкция конъюкция Мен сағыз жапсырмаларын немесе кәмпит қағаздарын жинағым келеді. инверсия дизъюнкция және немесе және және немесе немесе немесе және емес немесе

1 тапсырма

Пікір

жалғау

1 топ. Тәуелсіздігіміздің тұғырлығын нығайту жолында елімізде түрлі іс-шаралар және маңызы бар келісімшарттар жүргізілуде.

Логикалық амал

Ертең ауа райы жақсы болса, онда біз қаланың сыртына шығамыз немесе орманға барамыз.

конъюкция

Жаз болғанда және ауа райы жақсы болғанда, біз теңізге демалуға барамыз.

дизъюнкция

Кез келген тіктөртбұрыштың тік бұрыштары және бір-біріне параллель қабырғалары болады.

конъюкция

Келесі сабақта біз бейнефильм көреміз немесе шығарма жазамыз.

конъюкция

2 топ.Біз өз елімізде немесе өзге елде өмір сүрсек те өз дәстүрімізді еш ұмытпаймыз.

Қыста біз, әдетте шаңғы тебеміз немесе мұз айдынында коньки тебеміз

дизъюнкция

дизъюнкция

Мен өскенде және мектепті бітіргенде ұшқыш боламын

Құрамды емес пікірлер қарапайым пікір болып табылады.

дизъюнкция

конъюкция

Мен сағыз жапсырмаларын немесе кәмпит қағаздарын жинағым келеді.

инверсия

дизъюнкция

және

немесе

және

және

немесе

немесе

немесе

және

емес

немесе

3 тапсырма.  1 топ. 10000 2 желтоқсан Қазақстан Республикасының тәуелсіздік күні ? 2 топ. Биыл тәуелсіздікке 11001 2  жыл.   2 тапсырма. Жарысқа 101 бала қатысты.15 ұл және 11 қыз. Қатысушыларды қай санау жүйесінде  есептеген.  4 тапсырма. Сегіздік санау жүйесінен ондық санау жүйесіне аударыңдар  1 топ. 4654 8 = 2 топ . 735 8 =  5 тапсырма. Менде 100 інім бар. Кішісі 1000 жаста, ал үлкені 1111 жаста.Үлкен інім 1001 сыныпта оқиды.Бұлай болуы мүмкін бе?        Жауабы:  4 інім, кішісі 8 жаста, үлкені 15 те. Үлкен інім 9 сыныпта

3 тапсырма.

1 топ. 10000 2 желтоқсан Қазақстан Республикасының тәуелсіздік күні ?

2 топ. Биыл тәуелсіздікке 11001 2 жыл.

 

2 тапсырма. Жарысқа 101 бала қатысты.15 ұл және 11 қыз. Қатысушыларды қай санау жүйесінде

есептеген.

4 тапсырма. Сегіздік санау жүйесінен ондық санау жүйесіне аударыңдар

1 топ. 4654 8 =

2 топ . 735 8 =

5 тапсырма. Менде 100 інім бар. Кішісі 1000 жаста, ал үлкені 1111 жаста.Үлкен інім 1001 сыныпта оқиды.Бұлай болуы мүмкін бе?

 

Жауабы:

4 інім, кішісі 8 жаста, үлкені 15 те. Үлкен інім 9 сыныпта

6 тапсырма . Есептеңдер 1 топ.1111+100= 2 топ. 1111-100=   7 тапсырма . Барлығы 11 алма әр алманы қақ ортасынан бөлгенде 110 жарты алмадан болды. Бұл қалай?   8 тапсырма. Ауа райы жақсы болса және қыздар жиналса ,біз ертең көлге барамыз. Ақиқат кестесін құрыңыз.

6 тапсырма . Есептеңдер

1 топ.1111+100=

2 топ. 1111-100=

7 тапсырма . Барлығы 11 алма әр алманы қақ ортасынан бөлгенде 110 жарты алмадан болды. Бұл қалай?

 

8 тапсырма. Ауа райы жақсы болса және қыздар жиналса ,біз ертең көлге барамыз. Ақиқат кестесін құрыңыз.

9 тапсырма . Кесте құрып есеп шешу Мектеп бітіру кешінде Нағима  қызыл көйлек киді. Роза ның киген көйлегі қара да, көк те, көгілдір де емес. Зәуре нің екі көйлегі бар: қара және көк . Айгул дің ақ та , көк те көйлегі бар. Алия барлық аталған түсті көйлектері бар. Кешке қыздар әр түсті көйлек киіп келген болса, қайсысы қандай көйлек киіп келгенін анықтаңдар. Нағима қызыл Роза қара + - Зәуре көк - көгілдір Айгүл - - - - Алия - ақ + - - - - - - - + + - - - - + - -

9 тапсырма . Кесте құрып есеп шешу

Мектеп бітіру кешінде Нағима қызыл көйлек киді. Роза ның киген көйлегі қара да, көк те, көгілдір де емес.

Зәуре нің екі көйлегі бар: қара және көк . Айгул дің ақ та , көк те көйлегі бар. Алия барлық аталған түсті көйлектері бар. Кешке қыздар әр түсті көйлек киіп келген болса, қайсысы қандай көйлек киіп келгенін анықтаңдар.

Нағима

қызыл

Роза

қара

+

-

Зәуре

көк

-

көгілдір

Айгүл

-

-

-

-

Алия

-

ақ

+

-

-

-

-

-

-

-

+

+

-

-

-

-

+

-

-

Үйге 1. 130 8 =? 2 ? 8 ? 16 2. 135 10 =? 2 ? 8 ? 16 3. 350 10 =? 2 ? 8 ? 16 4.  Әдебиет сабағында біз фильм көреміз немесе шығарма жазамыз . Ақиқат кестесін құрыңыз.

Үйге

1. 130 8 =? 2 ? 8 ? 16

2. 135 10 =? 2 ? 8 ? 16

3. 350 10 =? 2 ? 8 ? 16

4. Әдебиет сабағында біз фильм көреміз немесе шығарма жазамыз . Ақиқат кестесін құрыңыз.

Сандардың аталу және жазылу әдістерін не деп атаймыз?
  • Сандардың аталу және жазылу әдістерін не деп атаймыз?

А) Бит

Ә) Байт

Б) Дәреже

В) Санау жүйесі

2 . Санау жүйесі неше түрге бөлінеді?

А ) 1

Ә) 2

Б) 3

В) 4

3. Санның цифрына бөлінетін позицияны не деп атайды?

А) Бит

Ә) Байт

Б) Дәреже

Б) Цифр

4. 1110 2 мен 1001 2 екілік сандарының қосындысын табыңдар?

А) 10111 2

Ә) 111 0 2

Б) 11111 2

В) 11000 2

5. 1111 2 мен 0101 2 екілік сандарының азайтындысын табыңдар?

А) 0001 2

Ә) 011 0 2

Б) 1010 2

В) 1000 2

1.В;

2. В;

3.Б;

4. А;

5. Б;


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Презентации

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Логикалық амалдарға есептер шығару

Автор: Айткалиева Баян Сабыргалиевна

Дата: 28.04.2017

Номер свидетельства: 412199
