kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Статистикалық мәліметтер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:

Мектеп: №2 ЖББОМ

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Оспанова Айгул Кызылбаевна

 

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

«Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу» бөлімі.

 «Статистикалық мәліметтер»

Оқу мақсаттары

 

8.2.2.2-абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдану

Сабақ мақсаты

 

Оқушылардың барлығы

  • Сілтемелерді ажырата  біледі.

Оқушылардың көпшілігі

  • Сілтемелерді ажырата біледі және  практикада қолданады.

Оқушылардың кейбірі

Ұяшықтарда есептеулер жүргізуді өз беттерінше орындай алады

Бағалау критерийлері

  • Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолданады
  • Электронды кестеде мәліметтердің түрлі пішімдерін қолданады
  • Өз бетімен компьютерде есептеу жүргізе алады.

Тілдік  мақсаттар

Пәндiк лексикa мен теpминология:

Дағдыларды дамыту:

- білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті;

Үштілділік /

- асолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелер

- абсолютные,относительные и смешанные ссылки

- absolute, relative, and mixed references

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері

асолюттік, салыстырмалы және аралас адрестер, ұяшық адрестері

Талқылау сұрақтары:

  • Сендер қалай ойлайсыңдар?
  • Неге олай ойлайсыңдар ?

 

Құндылықтарды қалыптастыру/

«Мәңгiлiк Ел»жaлпы ұлттық идеясы

Жaуaпкеpшiлiгi мол, белсендi aзaмaттық ұстaнымы бap, өзiнiң жұмысынa жaуaпкеpшiлiкпен қapaйды және  топпен бipлесе отыpып жоғapы жетiстiктеpге қол жеткiзуге ұмтылaды.

Пәнаралық байланыс

Математика

 

Алдыңғы білім

Электронды кестеде есептерді шешу

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Статистикалық мәліметтер»

ҚМЖ/Информатика/


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:

Мектеп: №2 ЖББОМ

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Оспанова Айгул Кызылбаевна


Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

«Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу» бөлімі.

«Статистикалық мәліметтер»

Оқу мақсаттары


8.2.2.2-абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдану


Сабақ мақсаты


Оқушылардың барлығы

  • Сілтемелерді ажырата біледі.

Оқушылардың көпшілігі

  • Сілтемелерді ажырата біледі және практикада қолданады.

Оқушылардың кейбірі

Ұяшықтарда есептеулер жүргізуді өз беттерінше орындай алады



Бағалау критерийлері


  • Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолданады

  • Электронды кестеде мәліметтердің түрлі пішімдерін қолданады

  • Өз бетімен компьютерде есептеу жүргізе алады.

Тілдік мақсаттар

Пәндiк лексикa мен теpминология:

Дағдыларды дамыту:

- білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті;

Үштілділік /

- асолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелер

- абсолютные,относительные и смешанные ссылки

- absolute, relative, and mixed references

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері

асолюттік, салыстырмалы және аралас адрестер, ұяшық адрестері

Талқылау сұрақтары:

  • Сендер қалай ойлайсыңдар?

  • Неге олай ойлайсыңдар ?




Құндылықтарды қалыптастыру/

«Мәңгiлiк Ел»жaлпы ұлттық идеясы

Жaуaпкеpшiлiгi мол, белсендi aзaмaттық ұстaнымы бap, өзiнiң жұмысынa жaуaпкеpшiлiкпен қapaйды және топпен бipлесе отыpып жоғapы жетiстiктеpге қол жеткiзуге ұмтылaды.

Пәнаралық байланыс


Математика


Алдыңғы білім


Электронды кестеде есептерді шешу




Сабақ барысы

Үақыт/Сабақ кезеңдері

Сабақтың басы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Бағалау (әдіс-тәсілдер/


Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?)/




  • Психологиялық жағымды ахуал туғызу мақсатында «Шаттық шеңбері» әдісін қолдану

  • Оқушыларды молекула қозғалысы арқылы топқа бөліп, топ ережесін еске салу.



Мұғалім оқушыларды алдыңғы алған білімдерін қолданып, сабақтың мақсатын ашу үшін бір-біріне сұрақтар беруге тартады

Диалог әдісі

  • Сілтемелердің қандай түрлерін білесіңдер?

  • Сілтемелердің белгісі қандай?

  • Абсолютті сілтеме қалай жазылады.

  • Аралас сілтеме ше?

  • Салыстырмалы сілтеме қай кезде қолданылады?



Шаттық шеңбері бойынша оқушылар бір-біріне жағымды сөздер, тілектер айтады


Молекула қозғалысы бойынша топтасады, топ ережесін айтады



Топтар бір-біріне алдыңғы білім бойынша сұрақтар қою арқылы сабақтың мақсатын ашады



Тамаша!

Жарайсыңдар!


Сабақтың ортасы:

Білу



Түсіну

















Қолдану





Алдыңғы білімді естеріне түсіріп, толықтыру үшін үлестірме материалдар оқуға әрбір оқушыға беріледі.





Мұғалім «Статистикалық мәліметтер» тақырыбын талқылау үшін тапсырма береді

«Дөңгелек үстел» стратегиясы

І топ.

ІІ-топ.

ІІІтоп.






1. Төмендегі көбейту кестесін толтыру тізбегін жазыңыз. Формуланы жазу кезінде абсолютті сілтемені қолданыңыз. Оқушыларға дайын кесте беріледі












Жеке жұмыс

Әр оқушы берілген үлестірме материалдарды оқиды






Топпен жұмыс


«Статистикалық мәліметтер» тақырыбын талқылайды









Жеке жұмыс


Оқушылар компьютермен тәжірибелік жұмыс жасайды.












Бағдаршам» әдісі

«









«5 жұлдыз» әдісі




























Түсіндіруді көбірек қажет ететін оқушыға қолдау көрсету





















Сабақтың соңы

Талдау

Жинақтау







.










Бекіту сұрақтары. 5 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын «Kahoot» технологиясы арқылы

  1. Сілтеме түрлері:

  1. Абсолютті сілтеме; б) салыстырмалы сілтеме; в) аралас сілтеме; с) барлығы дұрыс

  1. Абсолютті сілтеменің жазылуы?

а) $ A $ 1 ; б) $ A1, $ В1; в) $А1

  1. Аралас сілтеме ше?

а) $ A $ 1 ; б) $ A1, $ В1; в) $А1

4. Салыстырмалы сілтеме қалай жазылады?

а) $ A $ 1 ; б) $ A1, $ В1; в) $А1

5. Формуланың алдына қандай таңба қойылады?

а) «+»; б) « - »; в) «=»

Кері байланыс

Оқушыларға карточкалар таратады, карточканың бір жағында бүгінгі сабақтың идеясы жазылады, екінші жағында бүгінгі сабақ бойынша Нені түсіндің? Нені түсінбедің? Деген сұрақтар жазылады.

Жеке жұмыс



















Оқушылар бүгінгі сабақтан нені түсініп, нені түсінбегенін карточкаға жазады



















«Индекс карточкалары әдісі»



Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы /










Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Статистикалық мәліметтер

Автор: Оспанова Айгуль Кызылбаевна

Дата: 16.01.2019

Номер свидетельства: 495582
