kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Статистикалық мәліметтер

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:

Мектеп: №5 ҚОМ

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Анарбаева Элмира Аббасовна

 

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

«Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу» бөлімі.

 «Статистикалық мәліметтер»

Оқу мақсаттары

 

8.2.2.1 Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әртүрлі форматтарын қолдану

Сабақ мақсаты

 

Оқушылардың барлығы

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелер туралы   біледі.

Оқушылардың көпшілігі

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелердің қызметтерін түсінеді.

Оқушылардың кейбірі

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелерді түсінеді,   практикада қолданады.

Бағалау критерийлері

  •  Электронды кестеде мәліметтердің түрлі пішімдерін біледі
  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас адрестерді ажырата біледі және түсінеді
  • Өз бетімен компьютерде есептеу жүргізе алады

Тілдік  мақсаттар

Пәндiк лексикa мен теpминология:

Дағдыларды дамыту:

- білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті;

Үштілділік /

- асолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелер

- абсолютные,относительные и смешанные ссылки

- absolute, relative, and mixed references

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері

асолюттік, салыстырмалы және аралас адрестер, ұяшық адрестері

Талқылау сұрақтары:

  • Қалай ойлайсың?
  • Неге олай ойлайсың ?

 

Құндылықтарды қалыптастыру/

«Мәңгiлiк Ел»жaлпы ұлттық идеясы

Жaуaпкеpшiлiгi мол, белсендi aзaмaттық ұстaнымы бap, өзiнiң жұмысынa жaуaпкеpшiлiкпен қapaйды және  топпен бipлесе отыpып жоғapы жетiстiктеpге қол жеткiзуге ұмтылaды.

Пәнаралық байланыс

математика

Алдыңғы білім

СУММ, СРЗНАЧ, ЕСЛИ, МАКС, МИН

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Статистикалық мәліметтер»

ҚМЖ/Инфоматика/

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімінің мазмұны:

Мектеп: №5 ҚОМ

Мерзімі:

Мұғалімнің аты-жөні: Анарбаева Элмира Аббасовна


Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

«Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу» бөлімі.

«Статистикалық мәліметтер»

Оқу мақсаттары


8.2.2.1 Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әртүрлі форматтарын қолдану

Сабақ мақсаты


Оқушылардың барлығы

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелер туралы біледі.

Оқушылардың көпшілігі

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелердің қызметтерін түсінеді.

Оқушылардың кейбірі

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелерді түсінеді, практикада қолданады.


Бағалау критерийлері

  • Электронды кестеде мәліметтердің түрлі пішімдерін біледі

  • Абсолюттік, салыстырмалы және аралас адрестерді ажырата біледі және түсінеді

  • Өз бетімен компьютерде есептеу жүргізе алады

Тілдік мақсаттар

Пәндiк лексикa мен теpминология:

Дағдыларды дамыту:

- білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті;

Үштілділік /

- асолюттік, салыстырмалы және аралас сілтемелер

- абсолютные,относительные и смешанные ссылки

- absolute, relative, and mixed references

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері

асолюттік, салыстырмалы және аралас адрестер, ұяшық адрестері

Талқылау сұрақтары:

  • Қалай ойлайсың?

  • Неге олай ойлайсың ?




Құндылықтарды қалыптастыру/

«Мәңгiлiк Ел»жaлпы ұлттық идеясы

Жaуaпкеpшiлiгi мол, белсендi aзaмaттық ұстaнымы бap, өзiнiң жұмысынa жaуaпкеpшiлiкпен қapaйды және топпен бipлесе отыpып жоғapы жетiстiктеpге қол жеткiзуге ұмтылaды.

Пәнаралық байланыс


математика

Алдыңғы білім


СУММ, СРЗНАЧ, ЕСЛИ, МАКС, МИН


Сабақ барысы


Уақыт/Сабақ кезеңдері


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Бағалау (әдіс-тәсілдер/


Саралау тәсілдері (қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?/ қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз?)/


Сабақтың басы














  • Бүгінгі көңіл-күйлеріңіз қалай? –Сабаққа дайынсыңдар ма? Керемет болса қол көтереміз , сабаққа дайын болсақ қол шапалақтаймыз деп

психологиялық жағымды ахуал туғызады.

  • Оқушыларды кеспе қағаздарындағы функциялар атауымен топқа бөліп, топ ережесін еске салады.

І топ - СУММ

ІІ топ – МАКС

ІІІ топ - МИН партаның үстінде топтардың атауы А4 қағазда жазылған дайын тұрады

Сабақтың тақырыбын ашу үшін bilimland.kz сайтынан бейнбаян қойылады

https://bilimland.kz/kk/courses/informatika-kk/8-synyp/lesson/ehlektrondyq-kestening-mindetteri-zhane-mumkindikteri





Миға шабуыл әдісі

Сабақтың мақсатын анықтау үшін мұғалім сұрақ қояды

  • Қалай ойлайсыңдар біз бүгін Excel бағдарламасының қандай мүмкіндіктерімен танысамыз.

Оқушылар Керемет (қолдарын көтереді), Тамаша (шапалақтайды )





Оқушылар топқа бөлінеді, топ ережесін құрады









Оқушылар сабақтың тақырыбын ашу үшін Excel бағдарламасының атқаратын қызметтерін айтады



сұраққа жауап беру арқылы оқушылар өздері сабақтың мақсатын анықтайды







.























Oқyшының бeлceндiлiгiн apттыpaтын ынтaлaндыpy cөздep:

-Тaмaшa! 

-Жарайсың!

.


















Сабақтың ортасы:

БІЛУ

ТҮСІНУ













ҚОЛДАНУ












Әр бір топқа оқулықпен жұмыс жасау және сілтеме атауы жазылған үлестірме материалдары жаңа сабақты меңгеру үшін оқуға беріледі.



СТО «Ментальді карта» стратегиясы


Оқулықтан және үлестірме материалдардан алған білімдерін талқылау үшін топтарға А3 ватман, маркерлер беріледі


І топқа Абсолютті сілтеме $A$1

ІІ-топ. Аралас сілтеме $A1

ІІІтоп. Салыстымарлы сілтеме A1

Теориялық алған білімдерін практикада қолдана алу мақсатында практикалық жұмыс ұсынады

Ехсel бағдарламасын іске қосып, берілген дайын кестені толықтырып орындаңыз.



2 - тапсырма

Ұяшық пішімін сандық түрден қаржылық түрге қалай өзгертуге болатынын сипаттаңыз (KZT валюталық белгісін қолданып).


Әр оқушы оқулық пен үлестірмелі материалдарды оқиды




Топпен жұмыс

әр топ берілген тапсырма бойынша оқулықпен, үлестірме материалдан алған білімдерін қолданып ортаға салып талқылайды






жеке жұмыс


Әр оқушы компьютердің жұмыс столындағы берілген дайын кестені толықтырып практикалық жұмыс орындайды



Жеке жұмыс

Оқушылар берілген алгоритм бойынша компьютермен практикалық жұмыс орындайды








Топтың жұмыстары «Бас бармақ» әдісі бойынша топтар бір-бірін бағалайды




«Бағдаршам»

әдісін













































Практикалық кезеңінде

Қабілетті оқушы тапсырманы жылдам орындап болса, қосымша тапсырма берледі



Сабақтың соңы

ТАЛДАУ

ЖИНАҚТАУ

БАҒАЛАУ



.












Теориялық және практикалық алған білімдерін қорытындылау мақсатында

«Жазбаша интервью алу» парағын береді.


Кері байланыс


Аты-жөні ___________________________________________________________________________

Талқыланатын сабақ тақырыбы _____________________________________________

Сұрақтар

Оқушының жауаптары


- Сабақ ұнады ма? Неліктен?

- Сабақтың ең қиын болған жерлері қандай болды?

- Бүгінгі үйренгеніңіз сіз үшін болашақта қажет болады деп ойлайсызба? Неліктен?

- Осы тақырып (мәселе) бойынша тағы да не білгіңіз келеді?

- Өзіңізге қанша қояр едіңіз? деген

кері байланыс береді

Жеке жұмыс




Оқушылар берілген интервью парағындағы сұрақтарға жауаптарын жазады













Өзін - өзі бағалау

Тамаша! Жарайсыңдар!























Мұғалімнің өткізген сабақ бойынша рефлексиясы /








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Статистикалық мәліметтер

Автор: Анарбаева Элмира Аббасовна

Дата: 16.01.2019

Номер свидетельства: 495581
