kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Информатика пәнінен жаңартылған бағдарлама бойынша сабақ жоспары

Нажмите, чтобы узнать подробности

Информатика пәнінен жаңартылған бағдарлама бойынша сабақ жоспары

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Информатика пәнінен жаңартылған бағдарлама бойынша сабақ жоспары»

Пән: 5 бөлім : Шығармашылық және компьютер

Күні: 01/02/19ж

Сынып: 3 кл

Мектеп: Б.Сүлейменов атындағы ЖОББМ

Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллина Лағыл Амантайқызы

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Аралас құжат құру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары

3.2.1.3-құжаттағы еркешеленген мәтінді қиып алу, көшіру, қию.

3.2.4.2-арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық білім алушылар үшін: мәтіндік редакторды қолдана алады, тінтуірдің көрсеткіші мен меңзерді айыра алады

Көптеген білім алушылар үшін: мәтінді өндейді, мәтінді бөліп, көшіріп, кесіп және қоя алады

Кейбір білім алушылар үшін: мәтіндік редактордың пішімдеу құрал-жабдықтарын қолданады, азат жолын тегістейді

Бағалау критерийлері

Мәтіндік редакторда суреттерді қою, аралас құжатттар ұғымдарымен танысады, алмастыру буфері, анықтамасын біледі.

Графикалық редактор мен мәтіндік редактор арасында байланыс жасайды.Мәтіндік редакторда мәтіндер теру барысында мәтіндерді қиып, көшірмесін ала-алады, тақырыпқа сай суреттерді практика жүзінде қолдана алады.

Тілдік мақсаттар

Лексика және терминология: аралас-комбинированный-combined

Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер мен тіркестер: Аралас құжаттар құру барысында қолданылатын батырмаларымен танысу барысында сөздер мен тіркестерді пайдаланады.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы мен ұлттық қауіпсіздікті насихаттау.

Пәнаралық байланыстар

Қазақ тілі, сурет,ағылшын.

Алдыңғы білім

Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру.Құжатты қандай құрылғының көмегімен басып шығарамыз? Құжатты қалай баспаға шығаруға болады?

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

«Мен пікір білдіремін, сен пікір білдіресің» жаттығуы  

Мақсаты:өзінің  бір  нəрсеге  көңілі  толмау,  ренжу,  көңілі  қалу  сияқты  жағымсыз  сезімдерін толерантты түрде жеткізе білу;қарым-қатынасты еркін жүргізуді үйрету.

Көк маркерлер тобы:

Қызыл маркерлер тобы:

Жасыл маркерлер тобы:

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

«Жедел жауап» әдісі

Оқу мақсатын таныстыру


Күтілетін нәтижені анықтау

«Мен пікір білдіремін, сен пікір білдіресің» жаттығуы

Оқушыларды топтарға бөлуге арналған суреттер.





Сабақтың ортасы

Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда)

WordPad құжатына дайын суреттерді немесе Paint графикалық редакторында немесе басқа графикалық қолданаларда жасалған суреттерді кірістіруге болады.

Графикалық обьектіні кірістіру үшін келесі әрекеттер орындалады.

  1. Paint графикалық редакторында сурет салу қажет.

  2. Немесе суреттер кітапханасынан алу қажет.

  1. Paint графикалық редакторындағы суретті қиып алу немесе көшірмесін алу керек.

Түзету (Правка ) менюінен Көшіру (Копировать) немесе Қию (Вырезать) командаларының бірін таңдау қажет.





4. Суретті кірістіретін мәтінді ашып, меңзерді құжаттың суретті кірістіретін жеріне орналастырып, Түзету - Кірістіру (Вставить) батырмасын шерту қажет.

5. Сурет құжат ішіне орналасады.



WordPad құжатынан шығу үшін терезені жап (закрыть окно) батырмасын шертіп немесе Файл – шығу (Выход) командасын орындау қажет. Егер құжат сақталмаса, онда экранда Сохранить изменения в файле? деген сұрату терезесі пайда болады.









Дескриптор:

  • Алған білімін тәжірибе жүзінде дәлелдей алады.

Жұмыс дәптеріндегі жазылым тапсырмаларын орындау


Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.


Белсенді оқу тапсырмалары.





Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.


Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

«Сәлеметсің бе!»

Мен саған тілеймін (бас бармағын тигізеді); - Табыс (сұқ саусақ); - Үлкен (ортаңғы); - Барлығында (атаусыз); - Барлық жерде (шынашақ); - Сәлеметсің бе! (алақанын тигізеді).

Оқушылар сергіту сәтін жасайды.

Сабақтың соңы

Жаңа білім мен тәжірибені қолдану

Компьютер алдында дұрыс отыру ережесін өзің құрастырып көр.

Рефлексия (жеке,жұпта,топта, ұжымда)

Оқушылар «Бағдаршам» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты жасайды.








Топтық жұмыс. «Галлерияда ой шарлау»

тапсырмалары









Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Информатика

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Информатика пәнінен жаңартылған бағдарлама бойынша сабақ жоспары

Автор: Абдуллина Лағыл Амантайқызы

Дата: 12.02.2019

Номер свидетельства: 499486
