Пән: АКТ 5 бөлім : Шығармашылық және компьютер Күні:25/01/19ж Сынып: 3-сынып | Мектеп:Б.Сүлейменов атындағы ЖОББМ |
Мұғалімнің аты-жөні: Абдуллина.Л.А. |
Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Құжатты баспаға шығару |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 3.1.2.2 компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану; 3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану; 3.2.2.2 нысанның сыртқы түрін өзгерту (қию, бұру, өлшемін өзгерту); 3.2.4.2 арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану |
Сабақ мақсаттары | Барлық білім алушылар үшін: • мәтіндік редакторды қолдана алады, тінтуірдің көрсеткіші мен меңзерді айыра алады Көптеген білім алушылар үшін: • мәтінді өндейді, мәтінді бөліп, көшіріп, кесіп және қоя алады Кейбір білім алушылар үшін: мәтіндік редактордың пішімдеу құрал-жабдықтарын қолданады, азат жолын тегістейді |
Бағалау критерийлері | Құжатты баспаға шығару барысында принтерқұрылғысының қалай қосылатынымен, қағазға шығару барысында мәзір командаларын қолодана алады. Практика барысында мәтіндерді, суреттерді қағазға басып шығара алады. Принтерлермен жұмыс жасап, мәзір командаларын қолдана алады. |
Тілдік мақсаттар | Лексика және терминология Басып шғару-печать-print Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер Құжатты баспаға шығару барысыныдатермин сөздер мен тіркестерді қолдану. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, ағылшын тілі, сурет. |
АКТ қолдану дағдылары | Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
Ресурстар | Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
Бастапқы білім | Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп, осы сабақпен логикалық көпір құру.Түстер палитрасы деген не?.Суретті қандай құралдың көмегімен бояуға болады? |
Сабақтың барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Білу | Психологиялық ахуал орнату. Шеңбер бойына тұрғызып, «Өрмекші торы» тренингін пайдаланып сәттілік тілеу. Мұғалім жіпті кез келген оқушыға жылы лебізін білдіріп, лақтырады.Жаттығу осылай жалғасады.Соңында желіге ұқсас «Өрмекші торы» пайда болады. Оқушыларға бағалу критерилері таныстырылып өтеді.Өзара топ мүшелеріне бағалау парағы таратылады. «Түртіп алу әдісі» арқылы оқушылар сұрақтарды талқылайды, екі топ сұрақтарға жауап береді.(топтық жұмыс) Қажет ақпаратты дәптерге түртіп алады. 1.Құжатты қандай құрылғының көмегімен басып шығарамыз? 2.Құжатты қалай баспаға шығаруға болады? 3.Суретті қалай алдын ала көруге болады? Топтар бірін-бірі өзара бағалайды. Оқу мақсатын таныстыру | Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
Сабақтың ортасы Түсіну | Проблемалық жағдаят туындату арқылы екі топқа сүрақтарды талдауға беру (топтық жұмыс) І топ.Неліктен принтерге USB сымын қолданамыз ІІ топ. Не себепті құжатты немесе суретті баспаға шығару алдында алдын-ала қараймыз? Топтар бір-бірін «Бас бармақ» арқылы бағалайды. | Оқулық (70-73 беттер) |
Қолдану Сергіту жаттығулары Талдау | Оқушылар дискідегі тапсырмаларды орындайды (жеке жұмыс) Оқушылар өздерін «Ауа райы» арқылы бағалайды. Оқушылар интерактивті тақтадағы бейнероликтен көзге және білекке арналған жаттығуларын қайталайды. Мәтіндік редакторында дайындалған құжат пен қағазда дайындалған құжатты салыстырп, айырмашылығын айтыңдар. | Диск 30-слайд |
Сабақтың соңы Жинақтау Бағалау Кері байланыс | Оқушылар бірін-бірі «Мадақтау» арқылы бағалайды. Бүгінгі сабақты «Блоб ағашы» бағалайды. | Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату «Блоб ағашы» кері байланыс парағы |