Сабақ: Электрондық пошта | Мектеп: Е.Айшуақұлы атындағы орта мектеп |
Күні: 18.05.2016 | Мұғалімнің есімі: Сатыбалдиева Гульнара Шалхыбаевна |
Сынып: 6 сынып | Қатысқандар саны: 13 | Қатыспағандар саны |
Сабақ негізделген оқу мақсаты ( мақсаттары ): | Оқушылардың электрондық пошта мүмкіндіктері мен оның мәні туралы түсінік беру Электрондық поштаның ұқсастықтары мен ерекшелігін, оның мекенжайын дұрыс жазуын қалыптастыру Электрондық поштада хабарламаны алу мен оны жіберу әдістерін қалыптастыру |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: cабаққа белсене қатысып, өздерінің пікірлерін еркін айта алады. қосымша мәліметтермен танысады жаңа түсінікті анықтайды АКТ құзырлылығын дамытады |
Оқушылардың басым бөлігі: |
Кейбір оқушылар: |
Тілдік мақсат: | Оқушылар: |
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
Сыныптағы диалог, жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: «мекен жай» туралы түсініктерін жинақтау үшін мәтінмен жұмыс жасату |
Талқылауға арналған сұрақтар |
|
Сіз неліктен ... ... ... екенін айта аласыз ба? |
Поштамен жұмыс жасау кезінде орындалатын операцияларды қалай орындау керек? |
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
АКТ мен жұмыс жасағанда тақырыпты терең түсіну үшін жұмыс жүргізіп, постер қорғатып, шығармашылық жұмыс орындату. Мәтінде кездесетін жаңа сөздердің анықтамасын сұрау. |
Алдыңғы тақырып | Интернетте ақпарат іздеу |
Жоспар: | |
Жоспарланған уақыт: (45 минут) | Жоспарланған жаттығулар ( төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар |
Сабақтың басталуы 12 минут | І.Ұйымдастыру. 1.Психологиялық дайындық 2. Түрлі түсті жетондарды алу арқылы топқа бөлу. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Миға шабуыл» қайталау сұрақтарына жауап беру: Интернет деген не? Интернет желісіне қосылу үшін қандай құралдар керек? Интернеттің пайдасы мен зияны қандай? Қауіпсздік ережелерін атаңыз? | түрлі жетондар, слайд, |
Сабақтың ортасы 20 минут | «Проблемамен саудалас» жаңа сабақты меңгерту,жауап алу Шығармашылық жұмыс. Постер қорғау І топ «Қазпоштаның қызметі» ІІ топ «Электрондық поштаның қызметі» тақырыптарында Электронды оқулықпен жұмыс. | АКТ, пректор, интертақта, маркерлер |
Сабақтың аяқталуы 13 минут | ІҮ. Сабақты қорытындылау. Жинақтау Ү. Үйге тапсырма беру. ҮІ. Бағалау | Смайликтер |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Деңгейлік сұрақтар қою | Топта оқушылар өздерін-өздері бағалайды. Әр оқушыға бағалау парағы беріледі. Сабақ соңында қорытынды баға шығарылып, бағаланады | Қауіпсіздік ережелерін қатаң сақтау |
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
Бұл сабақта оқушылар топпен жұмыс жасады. АКТ-ны пайдаланып, электронды оқулықты қолданып жаңадан мәліметтер алды.Оқушылар үшін қызықты болды. Электронды оқулықты қолданып тест сұрақтарына жауап беру арқылы сабақтан алған білімдерін көрсете білді. |
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )? 1.Виде көрсету Оқушылардың уақытқа бағынуы Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )? 1.Sin Kz электронды оқулығын пайдалану 2. тақырыппен жұмыс жасағанда орындауға берілген постермен жұмыс кезінде оқушылардың дәл және нақты жауап беруі Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?Басқа сабақтарда осындай әдістермен өтуді |